Futbol Borsada Değil Arsada Güzeldir. Spartaküs - Gladyatör - Çizgi METİN

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Başka yere nasıl çekmeyelim hocam, siyaseti ve tavrını "mallık" derecesinde uygulayanlardan olmuş Metin Dost!! ?

Her şeyin bilinçli yapılanı güzel... Halkın önünde oynamış olmak için, Bir devre sağda, diğer devre solda oynamak nedir arkadaş... Kapalıdakiler halk değilse, zaten yanlış yapmış ki doğru bir şeyler yapmış olsaydı günümüzde futbol bu kadar çamur içinde kalmazdı...

* * *

Renkleri ve körü körüne siyaseti sebebiyle sevemedim Metin yoldaşı... :hmm

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Başka yere nasıl çekmeyelim hocam, siyaseti ve tavrını "mallık" derecesinde uygulayanlardan olmuş Metin Dost!! ?

Her şeyin bilinçli yapılanı güzel... Halkın önünde oynamış olmak için, Bir devre sağda, diğer devre solda oynamak nedir arkadaş... Kapalıdakiler halk değilse, zaten yanlış yapmış ki doğru bir şeyler yapmış olsaydı günümüzde futbol bu kadar çamur içinde kalmazdı...

* * *

Tavrını delikanlı gibi koyanlara selam olsun, sevmediğin renkleri de sevmemiş zaten Metin ağabeyi, toprağı bol olsun ?

Screenshot_20210306-2355232.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

* * *

Zaten futboldan anlamayan birisi olarak futboldan bağımsız baktığım için konuya, farklı görüşlere sahip olabiliriz hocam normaldir.

Ben Seviyorum bu tarz adamları.

Aynen Monika Ertl yoldaşı sevdiğim gibi :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Zaten futboldan anlamayan birisi olarak futboldan bağımsız baktığım için konuya, farklı görüşlere sahip olabiliriz hocam normaldir.

Ben Seviyorum bu tarz adamları.

Aynen Monika Ertl yoldaşı sevdiğim gibi :)
Benim eleştirdiğim nokta, dünyayı iyiliğe; peşinde koşulan siyasi görüşler ile bu uğurda verilen anlamsız mücadeleler ulaştırmayacak, yüzyıllardır yaşanılanlar ışığında bu sonuç ayan beyan ortada...

Peki toplumları huzura, refaha ulaştıracak, kötülüğü boğacak şey nedir? Kardeş olan tüm insanlığın kardeş gibi davranıp insanlığın gerekliliğini yapmaktır... Kapısını kapatıp evine giren herkes aynı genlerde yaratılmış insan kalıbında iken, sokaktaki verilen mücadele görüldüğü üzere işe yaramamış, yaramayacak...

İnsanoğlu, hangi semavi dine inanıyorsa, iblisin değirmenine su taşımadan gereğini yapsa, ideolojik (sosyalist, faşist, demokratik, liberal, sağ, sol) safsatalara gerek kalmayacak... Çünkü, her ideoloji, her fırka, her eylem, söylem tek bir noktaya hizmet ediyor... Kötülüğe...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim eleştirdiğim nokta, dünyayı iyiliğe; peşinde koşulan siyasi görüşler ile bu uğurda verilen anlamsız mücadeleler ulaştırmayacak, yüzyıllardır yaşanılanlar ışığında bu sonuç ayan beyan ortada...

Peki toplumları huzura, refaha ulaştıracak, kötülüğü boğacak şey nedir? Kardeş olan tüm insanlığın kardeş gibi davranıp insanlığın gerekliliğini yapmaktır... Kapısını kapatıp evine giren herkes aynı genlerde yaratılmış insan kalıbında iken, sokaktaki verilen mücadele görüldüğü üzere işe yaramamış, yaramayacak...

İnsanoğlu, hangi semavi dine inanıyorsa, iblisin değirmenine su taşımadan gereğini yapsa, ideolojik (sosyalist, faşist, demokratik, liberal, sağ, sol) safsatalara gerek kalmayacak... Çünkü, her ideoloji, her fırka, her eylem, söylem tek bir noktaya hizmet ediyor... Kötülüğe...
İmzayı nereye atıyoruz ? :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Ne hikmettir ki dünyada en çok ölüm semevi dinlerin kendi içinde yaşadığı mezhep savaşları ve birbirleriyle yaptıkları savaşlarda olmuş, Metin Kurt kötü bir şey istememiş, bütün futbolcular yıldız değil hepsi için hayatlarının futbol sonrası döneminde bir güvenceleri olsun istemiş bunun için mücadele etmiş, kime zararı olmuş ki taht sahiplerinden başka.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ne hikmettir ki dünyada en çok ölüm semevi dinlerin kendi içinde yaşadığı mezhep savaşları ve birbirleriyle yaptıkları savaşlarda olmuş, Metin Kurt kötü bir şey istememiş, bütün futbolcular yıldız değil hepsi için hayatlarının futbol sonrası döneminde bir güvenceleri olsun istemiş bunun için mücadele etmiş, kime zararı olmuş ki taht sahiplerinden başka.
Evet, kötü bir şey istememiş, tıpkı örneklediğin semavi dine mensup "kötü" lerin doğru bildikleri ama sonuca doğru etki etmeyen yobazlıkları gibi... İnanç, iman maneviyat ayrıdır, ideoloji ayrı... Kim inandığı şey için iyi veya kötü bir eylemde bulunuyorsa bu ideolojik bir hareket olur... Kim ideolojisi ne olursa olsun bu uğurda hareket ediyorsa, insanın yaradılışına aykırıdır... Hareket edeceği tek nokta iman ettiği dinin kendisine yüklediği misyondur yani, dosdoğru olmak.

Semavi dinler, özellikle de son din İslam, insana ideolojik bir misyon yüklemiyor... İnsanoğlu yaradılış gereği kendisine ne yüklendiğini bildiği ve buna göre yaşadığı zaman, yeryüzüne iyilik yayılıp hakim olacaktır... Çünkü, bütün insanlar kardeştir...

* * *

Kapalının önünde oynamamak için, Bir devre sağda ikinci devre solda oynamanın temeli kardeşlik olgusuna aykırıdır...

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Emek için,hak için mücadele eden,(Dini,dili,mezhebi,rengi,ırkı,milliyeti,siyasi görüşü ne olursa olsun)tüm insanlara selam olsun.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bu kapalı mevzusuna bende taktım açıkçası. Kapalıda maç izleyen birisi olarak (90lı yıllarda) şunu söyleyeyim oradaki insanların çoğu maraton tribünündekilerden daha yoksul. Biz davetiye vs ile gidebilirdik o yıllarda (90% bu şekilde giderdi kalanı ise zaten kombine, Ankaragücü Gençlerbirliği kombineleri çok ucuzdu). Bu benim babamın fabrikatör olmadığı gerçeğini örtmes. Domestos Domestos sanırım bu noktaya ben gibi takıldı. Eşitliği hakkı adaleti savunan birinin şövenist vari laflarla bir kitleye sırtını dönmesi hoş değil. Hepimiz insanız ve eşitiz ama bu uygulamaya gelince hangi inanca yada ideolojiye sahip olsakta yapamıyoruz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hepimiz insanız ve eşitiz ama bu uygulamaya gelince hangi inanca yada ideolojiye sahip olsakta yapamıyoruz.
Benim anlatmak istediğim temel şey, neye inanıyorsan inan ama toplumsal olarak uygulamaya koyma... Çünkü her doğru uygulama sahasında farklı yanlışlar doğuruyor...

Herkes, düşünce bazında kalsa inancını yaşasa, ideolojik olarak eylemsizlik halinde kalsa, aynı kaynaklarla çok daha mutlu mesut huzurlu yaşanacak kesinlikle...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Siz iyisini bilirsiniz diyeyim kapatayım mevzuyu kendi açımdan
Benim bildiklerimi yazmadım.

Tarih boyunca, aynı şeyleri (hataları) yaparak farklı sonuçlar (hezimet) elde etmeyi arzulayan insanoğlunun "ideolojik hareketler" ile iyiliğe ulaşamadığını, geldiğimiz noktada ispatlanmış olduğu için olması gereken kıstasları yazdım...

Binlerce yıl aynı şeyler savunulmuş, yapılmış, başarıya ulaşılamamış, tam tersidir belki iyiliğin anahtarı??

Denenmemiş olması, doğru yol olmadığı anlamına gelmiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt