Full HD 144 Hz Oyun Monitörü Tavsiye

E Çevrimdışı

emrullahkkr

Yeni Üye
19 Ocak 2021
9
24
Herkese merhabalar,
2000 TL'ye kadar bütçem var ayrıca PC özelliklerim;
Fx-8350 İşlemci, Zotac Gtx-1050ti o.c edition Ekran Kartı, 2x8 GB DDR3 Dual Ram 1800Mhz
Genelde FPS tarzı oyunlar oynuyorum ama Youtube'da da fazla takılıyorum bu durumda VA mı yoksa TN mi olmalı kararsızım biraz. Bir de direkt G-Sync olmasa bile (ki zaten o modeller çok pahalı) FreeSync olup G-Sync ile de uyumlu modellerden almayı düşünüyorum. Zaten başlıkta 144Hz Full HD diye de belirttim ama ekran boyutu hakkında pek fikrim yok şuan ki monitör 18.5 inç. ViewSonic f/p olarak göz önüne çıkıyor genelde ama tam da hakim değilim duruma. Ayrıca bilgisayarın bulunduğu yerin hem sol tarafında hem de arka tarafında pencere yer alıyor ve şuan ki monitörde gündüzleri ekran da çok fazla yansıma olmasa da görüntü kaybı oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunu alıp Displayport ile bağlayıp G-Sync'den yararlanabilirsin.
G-Sync uyumlu sertifikası yok ama Freesync Premium destekli, Displayport ile bağlandığında da G-Sync etkinleşiyor.
Arkadaşıma aldık, 8 Bit VA Panel fiyatına göre gayet güzel bir monitör bence;

Daha yüksek tazeleme hızı istersen;

G-Sync uyumlu monitörler için aşağıya bakabilirsin ama bence buna takılma;

Güzel bir panel almak daha önemli.
Hertz ile FPS birbirini yakaladıktan sonra G-Sync uyumu bence lüks şu an için.

Şu ana kadar arkadaşım, bahsettiğim Philips monitörde siyah ekran vs sorunu yaşamadı.
GPU olarak o 2060 Super kullanıyor tabi o ayrı.

Yukarıda linkini verdiğim Philips'i tavsiye ederim.
AOC'nin paneli daha düşük parlaklığa sahip.
İkisi de mat kaplamaya sahiptir ama, o konuda endişen olmasın.
Aşırı aydınlık değilse AOC'de gayet yeterli gelecektir.

E Çevrimdışı

emrullahkkr

Yeni Üye
19 Ocak 2021
9
24
Eyvallah çok çok teşekkür ederim. Tavsiyelerini kesinlikle dikkate alacağım. İyi günler.

Bir şey daha sorayım, ürün içeriğinde display port kablosu yer alıyor mu? Eğer yer almıyorsa hangi marka kablo önerirsin?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt