Fotokopi makinesi tavsiyesi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Kamu okuluna yapılacak alımlarda öncelikli nokta DMO değil midir? Dış alım yapılabiliyor mu?

B Çevrimdışı

bravo15

Yeni Üye
2 Eki 2021
7
33
Kamu okuluna yapılacak alımlarda öncelikli nokta DMO değil midir? Dış alım yapılabiliyor mu?
Kamu kurum ve kuruluşlarının DMO'dan alım yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuda serbestlik ilkesi geçerlidir. Ayrıca DMO nun kataloğundaki ürünler bütçemizin çok üstünde.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Kamu kurum ve kuruluşlarının DMO'dan alım yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuda serbestlik ilkesi geçerlidir. Ayrıca DMO nun kataloğundaki ürünler bütçemizin çok üstünde.
Anladım. Bilmediğim için sormak istedim. İhale v.s. gibi bir prosedür olmadan alım yapılabildiğini veya kurum bağının olmadığını bilmiyordum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Tavsiye özelinde de şunu paylaşmak isterim. Biz buradan her ne kadar baskı hızı, baskı kalitesi, toner, dram maliyeti gibi teknik detaylarda bilgi vererek ürün tavsiyesi versek te fotokopi makinası özelinde aslında satın alınan hizmettir. Sizlerin de bildiği gibi cihaz ne özellikte olursa olsun yoğun şekilde kullandığınız cihazın arızası durumunda size yakın noktada servisinin bulunmaması, servisin yeterince yetkin olmaması, zamanında ve yeterli teknik servis hizmeti verememesi en kaliteli cihazın bile çöp olmasına sebep olur. O yüzden naçizane tavsiyem öncelikle okulunuza yakın bölgede bulunan yetkili servis noktaları ile ilgili bir araştırma yapmanız, bunun sonucunda mantıklı hizmet vereceğinden emin olduğunuz markaları bizlerle paylaşıp model seçiminde bizlerden bilgi beklemenizdir.

B Çevrimdışı

bravo15

Yeni Üye
2 Eki 2021
7
33
Anladım. Bilmediğim için sormak istedim. İhale v.s. gibi bir prosedür olmadan alım yapılabildiğini veya kurum bağının olmadığını bilmiyordum.
ben idareci değilim idareye teknolojik bilgi desteği sağlamaya çalışıyorum siz yetkin kişilerin vasıtasıyla. Söylediğiniz gibi kyocera marka teknik desteği de sağlayacak bir noktadan fiyat aldık. Model Kyocera M2135DN. Ön Fiyat konuşmasıyla 14 bin lira. M3145İDN modeli için ise 24 bin lira . Değerlendirebilirseniz sevinirim

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
ben idareci değilim idareye teknolojik bilgi desteği sağlamaya çalışıyorum siz yetkin kişilerin vasıtasıyla. Söylediğiniz gibi kyocera marka teknik desteği de sağlayacak bir noktadan fiyat aldık. Model Kyocera M2135DN. Ön Fiyat konuşmasıyla 14 bin lira. M3145İDN modeli için ise 24 bin lira . Değerlendirebilirseniz sevinirim
Estağfurullah. Sektörün (Yazıcı, tarayıcı, fax v.b.) eski kulağı kesiklerinden olsam da uzak olduğum süre çok uzun. O yüzden ustalarımız, üyelerimizden çok daha yetkin olanlar mevcuttur.

Söz konusu model hepsiburada da 500 TL daha uygun;

Diğer model ise 500 TL daha pahalı;

Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bu işlerde önemli olan hizmet. Eğer mümkün olursa çevredeki kuruluşlardan ya da görüştüğünüz firmanın referanslarından bilgi alma imkanınız olursa çok daha rahat olur. Zaten bu sektörde çok fazla marka olmadığı gibi Kyocera özellikle profesyonel olarak tercih edilebilecek markalardan biridir. Hatta koparabilirseniz yıllık bakım hediyesi v.b. gibi bir hizmet talep ederseniz daha keyifli olur.

Yine çevrenizde bulunabilecek markalardan alternatif varsa en azından cihazların toner değişim maliyeti, dram değişim maliyeti ya da dolum imkanı olup olmaması yününden araştırma şansımız olabilir.

B Çevrimdışı

bravo15

Yeni Üye
2 Eki 2021
7
33
Estağfurullah. Sektörün (Yazıcı, tarayıcı, fax v.b.) eski kulağı kesiklerinden olsam da uzak olduğum süre çok uzun. O yüzden ustalarımız, üyelerimizden çok daha yetkin olanlar mevcuttur.

Söz konusu model hepsiburada da 500 TL daha uygun;

Diğer model ise 500 TL daha pahalı;

Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bu işlerde önemli olan hizmet. Eğer mümkün olursa çevredeki kuruluşlardan ya da görüştüğünüz firmanın referanslarından bilgi alma imkanınız olursa çok daha rahat olur. Zaten bu sektörde çok fazla marka olmadığı gibi Kyocera özellikle profesyonel olarak tercih edilebilecek markalardan biridir. Hatta koparabilirseniz yıllık bakım hediyesi v.b. gibi bir hizmet talep ederseniz daha keyifli olur.

Yine çevrenizde bulunabilecek markalardan alternatif varsa en azından cihazların toner değişim maliyeti, dram değişim maliyeti ya da dolum imkanı olup olmaması yününden araştırma şansımız olabilir.
Teşekkürler hocam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Çok hakim olmadığım bir konu işlerinde kullanılan makinalar uzun zamandır sorunsuz hizmet veriyor.
Marka modelini işe gidince alıp paylaşayım diyeceğim ama bütçeniz bayağı düşük.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt