Forum Üye Grup Sistemi

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Acizane '' tavsiyem '' böyle bir gruplama yapılacaksa bu emeğe ve bilgiye dayalı olmalı. Forumda çok soru sordu, foruma çok giriş yaptı, forumda çok uzun süre kaldı gibi istatiksel faktörlerin etkisi olmaması gerekir diye düşünüyorum.Foruma ne katmış ,kaç kişinin derdine çare olmuş, forumda yazdıkları ne kadar takip edilmiş gibi faktörlerle bir derecelendirme yapılmalıdır diye düşünüyorum.Bunlar biraz subjektif faktörler olsa da beğeni sayısı bu faktörler için bir çarpan değer olarak kullanılabilir Bu derecelendirme Ado üstadın dediği gibi title olabileceği gibi renk ,sayı veya özel bir isimlede ifade edilebilir. Bu title kişiye özel değil belli kriterlere göre verilmeli.

Bu arada eğer YANCILAR adında bir title olursa benide oraya yazarsanız sevinirim :mutlu
Saygılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kişisel ve ciddi görüşüm şu.

Standart prosedür olarak ilerleyen bir rütbe sistemi yerine, hiç bir şekilde rütbe sistemi olmasın.

yani otomatiğe bağlanmış ve mesaj sayısı veya forumdaki online süresine dayalı klişeleştirilmiş bir sistem benim tarzım değil.

Bana göre rütbe yerine title uygulaması olmalı ve bunu ortaya çıkartmalı, Üyenin bunu ne derece hak ettiği ve ortaya koyduğu karakteristik özellikleri bunu belirlemeli.

Örnek veriyorum, albanez albanez Can abi zaten forum aleminin en bilinen ve hatta tek bilinen panel uzmanıdır, panel dünyasının ve uydu teknolojilerindeki altyapılara bu derece hakim birisi olmadığına göre Can abiye DUAYEN title verilebilir zira kendi karakteristik özelliği veya bilgeliğini tanımlayan ve dolayısı ile (Sanmıyorum ama ) tanımayan birisi var ise onun ne derece yetkin ve bilgili birisi olduğunu tanımlayan bir isimdir bu.

Diğer forumlardaki Albay Yarbay rütbesindeki 13 yaşındaki post kasmış ve zerre kadar zekaya sahip olmayan veletlerin saygı gördüğü veya başkalarına posta koyduğu bir ortamı forumumuzda görmek istemem açıkçası.

Burada herkes bilgisi, Kültürü, Efendiliği, olaylara pozitif yaklaşımı, yardımseverliği vs ile ön plana çıkmalı ve zaten öyle oluyor diye düşünüyorum. O zaman bu koşullarda sizlerin RÜTBE diye ifade ettiği bu unsurun otomatiğe bağlanması yerine hakediş sistemine entegre edilmesi ve düşünce unsuru ile karar alınan bir sisteme oturtulmasını teklif ediyorum. :ok

Örnek 2: Sota Sota forumda inanılmaz efor harcayan ancak ön planda çok görünemeyen zira neredeyse tüm özel zamanını arka planda kodlara harcayan birisidir, bu durumda onun bu özelliğini ortaya koyan bir isim gerekir.

Örnek 3: Umut Barış Umut Barış forumdaki asi çocuğumuzdur (kardeşimizdir) çok ateşli, hiperaktif, teknik bilgisi olan, online süresi ve aktivitesi yüksek bir kardeşimizdir o halde buna uygun bir ismi olmalı. ;)

Örnek4: mrsmrc mrsmrc bisiklet ile dünya turu yapmaya aday birisidir, neden bu özelliği ile anılmasın?

Örnek5: BlackSea clearidas iş kurtu'dur, paylaşımcıdır, Biz yönetimde kendi aramızda ona istihbarat şefi diyoruz mesela, neden ona uygun bir adı olmasın?

Örnek6: Jeopol Jeopol benim tanıdığım kadarıyla ciddi kültürel birikime sahip ve hatta entellektüel bir kişiliğe sahip, bilgi seviyesi de zeka düzeyi de benim kefil olabileceğim derecede üst düzeydir, o halde neden buna uygun bir rütbesi veya title ı olmasın?

Örnek7: KOSOVALI KOSOVALI mesela tam bir karabataktır bence ona direkt olarak KARABATAK diyebiliriz :kiskis

Bu ve bunun gibi onlarca arkadaşımız var örnekler ile gidilebilecek.

Peki kimin hangi ünvanı hak ettiğine kim karar verecek?

Buyurun burada fikir üretin o zaman, herkes kendisi bir isim talep edebilir, Yönetim olarak sakıncalı görmez isek onay veririz ve Sota Sota başkan işin yazılım kısmında bu ismin verilişini ayarlar.

Neden bunu önerdim? zira kemik kadro belli başlı sayıda insanız zaten burada, Yanlış anlaşımasın bizler karşılıksız destek veren bir forumuz ve kimseye ''neden sadece bilgiyi/yazılımı aldın gittin bir daha da gelmedin?'' hesabı soramayız bu nedenle zaten otomatikleştirilmiş bir rütbe sistemi sonucu forumda bir sürü ÇAYLAK veya ÜYECİK olacaktır, dolayısı ile en azından şu koşullarda, biraz daha kalabalıklaşıncaya kadar bu şekilde ilerleyip, hem kişileri kendi karakteristik özellikleri ile onore etmiş, hem de bir fark yaratmış oluruz diye düşündüm.

Ne dersiniz @Let's _be_ honest ?

Valla ben de sordukları için cevap verdim.
Yoksa ne yazdığı önemli değil. :krokop

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Rutbe Sıstemı 2 Cesıt Olacak
Burdakı Bahse Olan Rutbe Sıstemı Mesaja Dayalı Olacak

Bunun Yanında Suanda Aktıf Olan Ozel Uye Grubu Bırazda Daha Genısletecegım Bu Gruba Sadece Forumda Emek Harcayan Kısıler Gecırılecek
Yonetım Kararıyla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Rutbe Sıstemı 2 Cesıt Olacak
Burdakı Bahse Olan Rutbe Sıstemı Mesaja Dayalı Olacak

Bunun Yanında Suanda Aktıf Olan Ozel Uye Grubu Bırazda Daha Genısletecegım Bu Gruba Sadece Forumda Emek Harcayan Kısıler Gecırılecek
Yonetım Kararıyla.

Aktif üye grubu dediğin yöneticilik, moderatörlük oluyor değil mi?

Geri
Üst Alt