Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunu anlamak için 4 üniversite bitirmek lazım

Onlar biraz dil konusuna önem verdikleri için böyle bir sonuç çıkıyor hâliye tabi. :hihi
Ona yakın birşeyler bulunabilir dediğim gibi. :bilmiyom
Ön bilgi, gibi birşey yazılabilir.
Ya da Spoiler olarak kalabilir.
Spoyler biraz itici duruyor. :sirit

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Onlar biraz dil konusuna önem verdikleri için böyle bir sonuç çıkıyor hâliye tabi. :hihi
Ona yakın birşeyler bulunabilir dediğim gibi. :bilmiyom
Ön bilgi, gibi birşey yazılabilir.
Ya da Spoiler olarak kalabilir.
Spoyler biraz itici duruyor. :sirit
Altını çizdim ve güldüm ,demek onlara göre "sürprizbozan" uygunmuş ,dil konusuna önem veriyorlar ya :)
Oraya üye olsam anında atarlar herhalde ,süpriz yokki bozan olsun:haha1
ama açılıp-kapandığından dolayı demiştim çekmeceyi ? ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Altını çizdim ve güldüm ,demek onlara göre "sürprizbozan" uygunmuş ,dil konusuna önem veriyorlar ya :sirit
Oraya üye olsam anında atarlar herhalde ,süpriz yokki bozan olsun:haha1
ama açılıp-kapandığından dolayı demiştim çekmeceyi ??

Bu kavramları Türkçeleştirme konusu zor bir konu.
Anında atılmazsın ama noktadan sonra boşluk bırakmazsan, büyük harfle başlamazsan 1 günlük uzaklaştırma alırsın abi. O kesin. :kop
Çekmece benzetmeni anlamıştım ama bu son kullanıcılar için biraz zor anlaşılabilir.
Üniversite bitirmek şart değil tabi ama. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anında atılmazsın ama noktadan sonra boşluk bırakmazsan, büyük harfle başlamazsan 1 günlük uzaklaştırma alırsın abi. O kesin. :kop

Türkçemize özen gösterilmesini severim, Yanlış yazdıysam doğrusunun bana yazılarak gösterilmesinden hoşnut olur ve aynı hatayı yapmamaya gayret ederim.

Sorun şu ki böyle davranan bir forumda da 5 dakika durmam :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Türkçemize özen gösterilmesini severim, Yanlış yazdıysam doğrusunun bana yazılarak gösterilmesinden hoşnut olur ve aynı hatayı yapmamaya gayret ederim.

Sorun şu ki böyle davranan bir forumda da 5 dakika durmam :ok

Ben de duramadım zaten.:kop
Bir üye ile tartışıyorsunuz diyelim, yaptığınız bir yazım hatası rapor edildiyse ve o sırada bir yönetici gördüyse, yaptığınız tartışma yarım kalabiliyor.
Bir de yanlış bilgi paylaşımı nedeniyle uzaklaştırma verilmesi diye bir yaptırım da mevcut.
Bu yaptırım bazen iyi gibi gözükse de çoğu zaman forum zevkinizi öldürebiliyor.

Bir üye ile anakart üzerindeki ses kartının kalitesi üzerine tartışıyordum, argümanımı tam sunamadan geçici uzaklaştırma almıştım.

Amacım burada başka platformların dedikodusunu yapmak değil elbette ama bu kadar sıkı denetim olması bir üyenin aktif şekilde tartışabilmesine, kullanabilmesine büyük engel oluyor diye düşünüyorum.

Zaten bir gün sinirlenip Recep Baltaş hakkında bir tabir kullanınca beni "troll" olduğum gerekçesi ile kalıcı şekilde uzaklaştırdılar.
Uzaklaştırma vermelerine eyvallah derim ama kalıcı olması üzücüydü benim için.
Çünkü orada birçok genç yaştan insana, mümkün olabilen her gün istisnasız sistem tavsiyesi veriyordum.
Technopat Sosyal'in (yani Technopat'ın forumu), en çok vakit geçirdiğim bölümü sistem tavsiyeleriydi diye hatırlıyorum.
Technopat öncesinde açıkçası bu kadar sistem toplama ile ilgilenmiyordum, çünkü ihtiyacım yoktu ve biraz da karmaşık geliyordu.
Ama bilgisayar donanımı dünyasına biraz giriş yapınca o kadar da karmaşık olmadığını gördüm. (Bazı konular hariç.)

Sonraları tavsiye verme işime Donanım Haber Forum'da devam edeyim dedim ama orada da alışveriş yaptığım bir sitenin çalışanı olduğunu düşündüğüm bir üye ile sık sık atıştım. AMD Ryzen toplamak daha ekonomik ve ileri dönük iken bu üye ısrarla çekirdek başına düşen performansa dikkat çekerek Intel tavsiye ediyordu.

Diyeceksiniz ki o üyenin firma çalışanı olduğunu nereden anladın, o üyenin mesajlarından bir tanesi ikinci el bölümüne, diğer tüm mesajları sistem tavsiyeleri alt forumuna aitti. Ve tüm tavsiyeler o alışveriş yaptığım firmadan veriliyordu.

Hatta bir gün bu arkadaşa CS:GO'nun Türkçe blogu olduğundan, oraya bakabileceğinden bahsetmiştim, öyle birşey yokmuş gibi dalga geçercesine bir mesaj atmıştı ve ben blog linkini atamadan 15 gün uzaklaştırma almıştım. (Uzaklaştırma süresi daha az olabilir, aradan zaman geçtiği için yanılıyor olabilirim.)

Öyle işte. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt