Formuler Z11 Pro Android Tv Box

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Yeni cihazımız Formuler Z11 Pro elime ulaştı, şimdi cihazı yakından tanıyalım 🙂

Öncelikle cihazımız Realtek RTD1319C gibi güçlü bir işlemciye sahip, bunuda yine güçlü bir gpu ile desteklemişler Mali G57 ile. Genelde bu tarz cihazlarda görmeye alışık olduğumuz Mali G-31 yerine bu üründe çok daha iyi olan Mali G-57 kullanılmış Gerçekten kullanırken hızı, akıcılığı fark ediyorsunuz. 2gb ddr4 ram ve 16gb hafızaya sahip bir cihaz. Özellikle malzeme kalitesine hayran kaldım, ağır ve tok kaliteli malzemeden yapılmış bir ürün. Çok kullanışlı bir kumandaya sahip, yumuşak tuşlu ve yine kaliteli malzemeden yapılmış bir kumanda. Kumanda bluetootlu olmamasına rağmen algılaması çok iyi, cihaza tutmanıza gerek kalmadan sıkıntısız algılıyor komutları.

Gelelim lisanslara, F-Z11 Pro cihazımızda Google L1 sertifikası mevcut, Disney+, Prime Video, Youtube, Exxen, beIN Connect v.s uygulamalarda sıkıntısız 4K desteği veriyor. Netflix e gelirsek, cihazda Netflix sertifikası bulunmamakla beraber, cihazın kendi marketinde bulunan Netflix uygulaması ile Netflix 1080p izlenebiliyor. Ethernet ile 1000 gigabit desteği bulunan cihaz, wifi 2.4ghz ve 5ghz desteği bulunmakta.

Ayrıca cihazın kendine özel dahili ıptv player oynatıcısı, Mytv Online 3 uygulamasına bayıldım, çok kaliteli ücretli playerler ile aynı kalitede bir uygulama.

Kullanımı basit, seri, güçlü ve ısınmayan kaliteli bir cihaz arayanlara kesinlikle tavsiyemdir.

S21226-045716.jpg

S21226-045812.jpg

S21226-045843.jpg

S21226-045825.jpg

P21226-143504.jpg

P21226-143522.jpg

IMG_20221226_145608651.jpg

İşlemci: Realtek RTD1319C
Gpu: Mali G57
Ram: 2gb ddr4
Hafıza: 16gb
Sistem: Android 11
Bluetooth: BT 5.0
Ethernet: 1000 gigabit
Video: 4K HDR, HDR10+, HLG, 4K 10-bit 60fps h.265, 4K 10-bit 60fps AV1 - 4K@60fps, AV1, H.265(HEVC), AVS, H.264(AVC, MVC), Real, MPEG1/2/4, VC-1
Wifi: 2.4ghz - 5ghz
Usb: 1x 2.0 1x 3.0
Micro SD: Var
Google L1: Var
Netflix: 1080p

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
dünya kadar para ver netflıxı 4k göstermesin bence sınıfta kaldı bu kadar paraya 4k değil 8k göstermesi lazım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
dünya kadar para ver netflıxı 4k göstermesin bence sınıfta kaldı bu kadar paraya 4k değil 8k göstermesi lazım.
Şimdi sınıfta kaldı demek için markanın ve cihazın hangi kesime hitap ettiğini bilmek lazım. Bu markanın ve cihazlarının hitap ettiği kesim oyunculardır. Nitekim işlemci ve grafik birimide tam buna yöneliktir. Google L1 Sertifikası barındırma gereğide oyunlar içindir. Sitelerinde de açıkladıkları gibi Netflix umurlarında değil 🙂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kusura bakmazsanız cahilliğime verin, formuler ana sayfasında ürün fiyatı ve satışıyla ilgili hiçbir link ben mi göremedim? 3 defa baktım. :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Şimdi sınıfta kaldı demek için markanın ve cihazın hangi kesime hitap ettiğini bilmek lazım. Bu markanın ve cihazlarının hitap ettiği kesim oyunculardır. Nitekim işlemci ve grafik birimide tam buna yöneliktir. Google L1 Sertifikası barındırma gereğide oyunlar içindir. Sitelerinde de açıkladıkları gibi Netflix umurlarında değil 🙂
o zaman bana hitap etmiyor 4k netflixte film göstermeyen cihaz benim için ederi en fazla 1000 tl.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
İncelemiş olduğum bu cihazı elden çıkarıcam arkadaşlar, zaten inceleme için almıştım kutusuna kaldırdım. İlgilenen olursa bana DM atabilir 🙂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İncelemiş olduğum bu cihazı elden çıkarıcam arkadaşlar, zaten inceleme için almıştım kutusuna kaldırdım. İlgilenen olursa bana DM atabilir 🙂
Açıkçası çocuklar için tv box düşünüyorum. Netflix, disney v.s almayı düşünmüyorum. Aktif olarak youtube izliyorlar. Oyunlar + youtube için bu cihaz mı yoksa homatics mi diye arada kaldım. Rakam olarak homatics daha uygun ve 4 gb ram olduğu için daha uzun süre iş görecek gibi ama bunun da işlemcisi ve grafik yongası sağlam. Bu koşullarda kıyaslarsak siz ne dersiniz?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Açıkçası çocuklar için tv box düşünüyorum. Netflix, disney v.s almayı düşünmüyorum. Aktif olarak youtube izliyorlar. Oyunlar + youtube için bu cihaz mı yoksa homatics mi diye arada kaldım. Rakam olarak homatics daha uygun ve 4 gb ram olduğu için daha uzun süre iş görecek gibi ama bunun da işlemcisi ve grafik yongası sağlam. Bu koşullarda kıyaslarsak siz ne dersiniz?
Aslında olayı sen özetlemişsin bana diyecek birşey kalmamış 😂 dediğin gibi işlemci ve grafik yongası olarak Formuler çok daha üstün bir cihaz. Homatics in avantajı Netflix in sertifikalı 4K oluşu, Formuler de Netflix 1080p. Ram de önemli bir kıstas ama asıl önemli olan işlemci ve grafik yongasıdır. Farklı kulvarların cihazları, biri performans olarak güçlü, diğeri ise ağırlıklı dijital platform odaklı cihaz.

N Çevrimdışı

Nurettin27

Yeni Üye
26 Ağu 2023
1
61
Bu cihaza telegram apk sını kuramadım.Nedenini bilen varmı Acaba?

Kurulur gibi görünüyor ama açılmıyor Beyaz bir sayfa sürekli açılıp kapanıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt