Formula 1 Yeniden Türkiye'de

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Formula 1, 9 yıl aradan sonra ‘seyircili’ olarak Türkiye’de
Formula 1, 9 yıllık aranın ardından Türkiye'ye dönüyor! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, FIA kaynaklarından aldığı bilgiyle Formula 1'in Türkiye'ye seyircili olarak döneceğini açıkladı. Formula 1 Türkiye Grand Prix'si 13-14-15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde yapılacak.

Türkiye’de ilk kez 2005 yılında düzenlendikten sonra 2011 yılında Türkiye’ye veda eden Formula 1 yarışları, 9 yıllık aradan sonra bu yıl yeniden İstanbul’a dönüyor.

Dün gece Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati programında Fatih Altaylı, FIA (Federation Internationale D’Automobile) kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak “Kasım ayının 3. haftasında Formula 1 Yarışı seyircili olarak İstanbul’da yapılacak" açıklamasını yaptı. Altaylı’nın 'Yüzde 99,9 tamam' diyerek açık kapı bıraktığı organizasyonun Türkiye dönüşü konusunda, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı yayın sırasında Fatih Altaylı’ya “Tarih netleşti” diyerek müjdeyi kesinleştirdi.

TARİH DE BELLİ OLDU

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si 13-14-15 Kasım günlerinde İstanbul’da Intercity İstanbul Park Pistinde yapılacak.

Bu kez kamu finansmanı olmadan, tamamen Intercity’nin girişimleri ve finansmanı ile Türkiye’ye gelecek olan Formula 1’in İstanbul’daki yarışı bu yıl seyircili olarak yapılacak olan 4 yarıştan biri olacak.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Pandemi koşullarında bir değişiklik olmaz ise sosyal mesafe kurallarına uygun bir biçimde seyirci alınması planlanıyor. Konu ile ilgili kesin açıklamayı bu hafta içinde Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın yapması bekleniyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20200825_141321.jpg

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
amac bence art niyet pandemi olmasa misal 10 milyon gidiliyorsa bu pandemide safhasında 5 gider yarısı hastalik kapar vs vs gibi dusunuyorum

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
amac bence art niyet pandemi olmasa misal 10 milyon gidiliyorsa bu pandemide safhasında 5 gider yarısı hastalik kapar vs vs gibi dusunuyorum
Hukuk normları ve evrensel toplum kuralları öyle değil işte.... Senin yazdıkların ise bize ve ortadoğu kültürüne has şeyler.

Bir şeyin doğru yönü ve kuralları varsa ona uymak gerekir, uymayı beceremeyen toplum ak kaşık ama kurallar çerçevesinde hayat sürdürmeye çalışanlar tu kaka... Bizim halimiz bu maalesef.

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Hukuk normları ve evrensel toplum kuralları demiski bu etkinlikten en az kim pay almalıdır düsünelim evet Turkiye verin sırasını orada yapilsin pek getiriside olmaz bu evrensel hastaliktan dunya normallesince diger yerlerde kazanc daha cok olur gibi demek istedim birde boyle dusun .

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hukuk normları ve evrensel toplum kuralları demiski bu etkinlikten en az kim pay almalıdır düsünelim evet Turkiye verin sırasını orada yapilsin pek getiriside olmaz bu evrensel hastaliktan dunya normallesince diger yerlerde kazanc daha cok olur gibi demek istedim birde boyle dusun .
Onlar ne düşünüp yaparsa yapsın, biz insan gibi hareket edersek, uğraşları nafile olur diyorum... :bye

Topluma karışmanın tehlikesi, kalabalıkta virüs kapma riski ve düşüncesi hasıl oluyorsa eğer, önüne hangi organizasyonu getirirlerse getirsinler gitmediğin sürece sorun yoktur...

Gitme, yapma, alet olma... Sağlığından önemli değildir herhalde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt