Fırın Temizliği Nasıl Yapılır Cikmayan Lekeler icin cözüm

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
baslik yeterince acik ankastre firin icinde genelde birsey pisirdigimde folyo ile tepsiyi kapatsam bile yinede bazi yag damlalari siyah siyah yanmis/yapismis olarak duruyor firini normal bulasik deterjanli süngerle sildim markette satilan yag sökücü spreyler ile sildim
örnek
hauptbild_big_72;w835.webp

genel temiizligi saglasamda firinin tepsisinde izgarasinda veya ic yüzeyinde ki bu lekeler bir türlü cikmiyor
bulasik süngerinin tel tarafini kullansam muhtemelen ise yarar ama bunu yapmak istemiyorum lekeleri temizlesem bile hem cok ugrastiracak hemde yüzeyde cizikler olusturacak ve ilerleyen zamanlarda yüzey yapismazlik özelligi yerine kir yapismasina daha müsait olacak
deneyimleri olan paylasirsa sevinirim
yöntemin yüzeyleri cizmeden veya cok asindirici kimyasallar kullanmadan ise yaramasi tercihim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yanık onlar aşındırmadan tellemeden çıkmaz çizilir fırının içi öyle olması lazım

yinede çözüm var iyi bir temizlik sonrası yanmaz sprey boya ile kötü görüntünün önüne geçilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gıda maddelerimiz ile birebir temas halinde (Fiziksel veya hava yoluyla) olan tüm yüzeylerde kimyasal kullanımı neticesi tortu kalıntısını engellemek adına çok çok iyi arındırma işlemi yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Şu yağçözler çok işe yarıyor fakat ciddi anlamda tehlikeli ürünler.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Yanık onlar aşındırmadan tellemeden çıkmaz çizilir fırının içi öyle olması lazım

yinede çözüm var iyi bir temizlik sonrası yanmaz sprey boya ile kötü görüntünün önüne geçilir.

cizmek ve boyamak benim istedigim sey degil ben pratik bir yolu vardir ama ben bilmiyorumdur diye düsünmüstüm
Gıda maddelerimiz ile birebir temas halinde (Fiziksel veya hava yoluyla) olan tüm yüzeylerde kimyasal kullanımı neticesi tortu kalıntısını engellemek adına çok çok iyi arındırma işlemi yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Şu yağçözler çok işe yarıyor fakat ciddi anlamda tehlikeli ürünler.
genelde önce bi bosta calistiriyorum yüksek isida ama bu kimyasal dedigim gibi ise yaramiyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cizmek ve boyamak benim istedigim sey degil ben pratik bir yolu vardir ama ben bilmiyorumdur diye düsünmüstüm

genelde önce bi bosta calistiriyorum yüksek isida ama bu kimyasal dedigim gibi ise yaramiyor
Yüksek Isı sıcak buhar yapışan yağı yakıyor kavuruyor metalin kalitesi düşüyor yağ yapışıp boya oluyor artık sabitleniyor.

Fırın içi metal yanığı için ısıya dayanıklı yanmaz sprey boya her kullanımdan sonra fırıın içi temizlik yapılmalı fırının içi kuru tutulmalı.

Bizim fırına baktım içi paslanmış siyah yanıklarda var dışı idare eder o kadar önemmli değil herkes baksın fırın içine kiminki temiz :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt