Fırın rezistans arızası

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ezilmiştir yamulmuştur üzerine baskı vs olmuştur yada üretim hatalıdır sebepsiz arıza vermez..

Fırın markası resim ekleyin aldığınız rezistansın link yükleyin bağlantılarda hata kaçak kaynaklı olabilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

mucahitavci15 

Yeni Üye
23 Ağu 2021
20
26
Ezilmiştir yamulmuştur üzerine baskı vs olmuştur yada üretim hatalıdır sebepsiz arıza vermez..

Fırın markası resim ekleyin aldığınız rezistansın link yükleyin bağlantılarda hata kaçak kaynaklı olabilir..
Ustam markası çeşit bir marka hatırlamıyorum art arda aynı gün içerisinde değiştirdikten sonra yine patladı

Screenshot_2022-04-15-02-23-15-897_com.android.chrome.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aldığınız rezistans kalitesiz olabilir elektrik şebekesi voltaj dalgalanması kaynaklı olabilir ..

Hatalı montaj kaynaklı olabilir bunun birçok sebebi var ölçü aleti ile ölçüm yapılmalı.

Sansına belki kalitesiz yada üretim hatalı rezistans denk gelmiştir aldığın yere durumu anlat..

Belki yardımcı olurlar değişim yaparlar şebeke voltajını kontrol et fırın içi kablo bağlantılarını kontrol et.

Erimiş birbirine yapışmış kablo olabilir kablo pabuçlarını değiştir soketlerde gevşeklik olmasın.

Bina içi elektrik tesisat priz fiş kaynaklı arızada olabilir ölçüm ve kontroller yapılmadan.

Neden böyle oldu arıza verdi bilemeyiz olası sebepleri yukarıda yazdım onları kontrol et..

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
çalışan resistans bozuluyor, yeni takılan biraz çalışıp bozuluyor. mantık; sorunun resistanslarda değil, ona gelene kadarki elektrik akımının geçtiği yerlerde diyor. ben demiyorum, mantık öyle diyor. :bye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt