Finlux MB70-5P anakart arıyorum

1 Çevrimdışı

10ur.17 

Yeni Üye
23 Nis 2021
29
35
Hiç sorma abi pki t-con samsun invertör samsung
Adem abi panel coflarinin bağlı olduğu küçük kart var tCon ILE bagli olan filmlerle tcon ve cof birlesiyor.tcondan sonra kablo ile anakarttan sinyal aliyor.panelden tcona bagli olan filme uygun tcon ve tcon anakart arasi uygun bi anakart bulsam samsung lg uyarmi calistirabilirmiyim.yani samsung veya lg bulabilirsemeger anakart ve tcon bulucam bu panele takicam.burda senin tecrubene dair uyaranilcegin birsey olurmu.bnm cozemedigim panel coflarin bagli odugu devre kartindan dolayi onun calisma uyumluluk degerlerini hic bilmiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

16199464752358254119907759011018.jpg

Hiç sorma abi pki t-con samsun invertör samsung
Adem abi panel coflarinin bağlı olduğu küçük kart var tCon ILE bagli olan filmlerle tcon ve cof birlesiyor.tcondan sonra kablo ile anakarttan sinyal aliyor.panelden tcona bagli olan filme uygun tcon ve tcon anakart arasi uygun bi anakart bulsam samsung lg uyarmi calistirabilirmiyim.yani samsung veya lg bulabilirsemeger anakart ve tcon bulucam bu panele takicam.burda senin tecrubene dair uyaranilcegin birsey olurmu.bnm cozemedigim panel coflarin bagli odugu devre kartindan dolayi onun calisma uyumluluk degerlerini hic bilmiyorum.

16199464752358254119907759011018.jpg
Anakrt ve tcon degistirsem coflarin bagli oldugu kart farkli calisirmi yinede

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10ur.17 

Yeni Üye
23 Nis 2021
29
35
MB70 bir kenara dursun, Muadil revizyon kartı olan MB90 dahi bulunmuyor artık ne yazık ki.
17mb90 bi kactane buldum sadece fotoğraflardan beslemeden gelen pin sayısı 10.ad görünen fotoda.bendeki 14pin var yana doğru altlı üstlü pinler 14alt 14 ust.
Hiç denediniz mi abi veya başınıza geldimi hakkınızı helal edin abi başınızı sıkıyorum böle ama 2yildir elimde.

MbMb90bi kactane buldum.uyum sagliyormu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
17mb90 bi kactane buldum sadece fotoğraflardan beslemeden gelen pin sayısı 10.ad görünen fotoda.bendeki 14pin var yana doğru altlı üstlü pinler 14alt 14 ust.
Hiç denediniz mi abi veya başınıza geldimi hakkınızı helal edin abi başınızı sıkıyorum böle ama 2yildir elimde.
Mb90 Anakart uygulamasında güç kartı ile anakart arası soketli kablo ve dokunmatik tuş takımı da değişir sayı bu nedenle farklıdır.
Tv arka kapağındaki barkod resmini buraya ekler misin.

1 Çevrimdışı

10ur.17 

Yeni Üye
23 Nis 2021
29
35
Veya olasılığı varsa neye dikkat etmeliyim.baglanti soketlerin haricinde yazılım ile ilgi uyumsuzluk gibi şeyler olurmu vb.

Mb90 Anakart uygulamasında güç kartı ile anakart arası soketli kablo ve dokunmatik tuş takımı da değişir sayı bu nedenle farklıdır.
Tv arka kapağındaki barkod resmini buraya ekler misin.
Hiç şaşırma abicim ama onu atmışlar arkası kapak yok.

Veya olasılığı varsa neye dikkat etmeliyim.baglanti soketlerin haricinde yazılım ile ilgi uyumsuzluk gibi şeyler olurmu vb.

Panel no.LTA550HJ12

Panel no.LTA550HJ12
Size fotoğraf attigim gibi duruyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Panel uyumsuzluğu yazılım ile düzeltilebilir. Lvds kablosu soketi , yönü , etrafındaki smd parçaların dizilimi , tcona giden voltaj vs aynı olmalı değilse anakarttan veya tcon dan bir yerler yanar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri