Finlux 32' Standby yanip sonmesi

C Çevrimdışı

cihatyslky

Yeni Üye
21 Ocak 2019
7
34
Merhabalar, Finlux 32FD4041HM Led Tv'ye sahibim( SN: 7110909 300104).
Bir zaman once catiya yildirim dustu ve tvnin hdmi girisi bozuldu, bende uyduyu scarttan baglayip devam ettim.

Daha sonra tamamen gitti. TV'yi actigimda standby isigi yanip sonmeye basliyor ama tv acilmiyordu.

Besleme kartindan oldugunu dusunup degistireyim dedim, icinde 17ips11 vardi, yerine 17ips12 aldim, muadil islemi gorecegini bir televizyon tamircisi soyledi, 17ips12'yi taktiktan sonra tv acildi ama 5 dk sonra kendi kendine kapandi, sonra tekrar acmaya calistim ama fayda vermedi. Sadece fisten cekip biraz bekleyip acinca arada aciliyor ve sonra tekrar kapaniyor.

anakart sanirim 17mb82s kurtarma ve normal yazilimi yuklemeye denedim, yuklenir gibi flash seklinde standby isigi yaniyor normal islem yapiyor ama sonra gene tv acilmiyor stanby eskisi gibi yavas yavas yanip sonuyor.

Ne yapabilirim acaba hocalarim? Anakart mi sorunludur? Simdiden tesekkur ederim, iyi gunler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar, Finlux 32FD4041HM Led Tv'ye sahibim( SN: 7110909 300104).
Bir zaman once catiya yildirim dustu ve tvnin hdmi girisi bozuldu, bende uyduyu scarttan baglayip devam ettim.

Daha sonra tamamen gitti. TV'yi actigimda standby isigi yanip sonmeye basliyor ama tv acilmiyordu.

Besleme kartindan oldugunu dusunup degistireyim dedim, icinde 17ips11 vardi, yerine 17ips12 aldim, muadil islemi gorecegini bir televizyon tamircisi soyledi, 17ips12'yi taktiktan sonra tv acildi ama 5 dk sonra kendi kendine kapandi, sonra tekrar acmaya calistim ama fayda vermedi. Sadece fisten cekip biraz bekleyip acinca arada aciliyor ve sonra tekrar kapaniyor.

anakart sanirim 17mb82s kurtarma ve normal yazilimi yuklemeye denedim, yuklenir gibi flash seklinde standby isigi yaniyor normal islem yapiyor ama sonra gene tv acilmiyor stanby eskisi gibi yavas yavas yanip sonuyor.

Ne yapabilirim acaba hocalarim? Anakart mi sorunludur? Simdiden tesekkur ederim, iyi gunler.
Direk şu diyemeyiz. Çünkü besleme değişip bir sure çalışan bir tv. Bence besleme kartı uyum sağlamımış olabilir. Yani 17ips72 kart beslemesinde bile birbirine uymayan 20 kart sayabilirim. Sağlamlığına emin olmadığım parçaya yorum yapamam. Giriş çıkış beslemeleri yetmeyebilir. Ana kartın verdiği komutu işlemeyebilir. Veya herşeyi silelim gerçekten anakartta da problem olabilir.

C Çevrimdışı

cihatyslky

Yeni Üye
21 Ocak 2019
7
34
F fikoloji hocam, parca saglam ondan eminiz. Ve bilirkişi uyumlu dedi :)
Yazilimsal olma ihtimali var mi acaba? Yoksa anakarti degistiricem mecburen

V Çevrimdışı

VestelFırat

Yeni Üye
20 Ocak 2019
8
37
Hocam taktığınız farklı beslemeden muhtemel mb82 ve s lerde bu tarz bir arıza beslemeden direk

C Çevrimdışı

cihatyslky

Yeni Üye
21 Ocak 2019
7
34
Merhaba hocam, tv acildi yazilim yuklemeden birdaha servis menusune girebildim. Sonra 5 dakika sonra gene gitti, verdigin yazilimi yukledim ama acilmadi tekrar, sanirim anakarttan. Ekran resminide koyayım. Tesekkurler tekrardan :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20190124_13531808ff3e78010342c4.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba hocam, tv acildi yazilim yuklemeden birdaha servis menusune girebildim. Sonra 5 dakika sonra gene gitti, verdigin yazilimi yukledim ama acilmadi tekrar, sanirim anakarttan. Ekran resminide koyayım. Tesekkurler tekrardan :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20190124_13531808ff3e78010342c4.jpg
Besleme ye güvendiğiniz için tek seçenek anakart kalıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt