FB TV YENİ FREKANSI

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Bizde böyle ezik takımların kanalları olmaz hele ampül hiç olmaz

Evet ama gittiğim bazı binalarda bu tür problemlere şahit oldum santral sisteminde,ki arıza diğer portlar,a yayın verebiliyor onun için uzman cihazla kontrol gerekebiliyor bilginize.
belki binde bir merkezi sistemlerde olur fakat bireysel sistemlerde ben hiç raslamadım.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Sinyal oranların düşük değilse mutlaka çıkar ya eksik birşey yapıyorsun yada tarama sonlanana kadar bekle yaklaşık 10 dakika sürer tüm kanalları tarayıp bitirsin ondan sonra kontrol et diğer bir uydu kullanıyor isen Türksat uydusuna al ve listenin sonuna bak ilk resimdeki gibi şebeke aramayi sağ tuşla etkin hale getir öyle arat bukadar basit bunun başka yolu bir yolu yok santral var ise binada diseqc ayarını 1 yap
Herşeyi yaptım çıkmıyor, problem o paketteki kanalların hepsi çıkıyor,fabrika ayarlarına alıp taratsam sıfırdan kurulum yapsam kesin olacak bence sonra kanal sıralaması var işte:)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben şimdi kendi harici uydu alıcımda yeni frekansı girdim tarattım bütün frekanstaki kanallar ve fb tv sorunsuz çıktı.bireysel çanakta.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,614
59
Her cihaz aynı olacak diye birşey yok 12380 v 27500 genel uydu tanıtım ve tarama frekansı

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Her cihaz aynı olacak diye birşey yok 12380 v 27500 genel uydu tanıtım ve tarama frekansı
yıllardır hobi amaçlı çok cihaz ayarladım bir frekans sorun çıkardığı için. türksat şebeke frekansını girip tekrar bütün türksat uydusunu taratmadım taratan uyducuda görmedim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Sadece sorun çıkaran frekans'daki kanalları silip,o frekansı yeniden taratınca eksik olan kanalların gelmesi lazım.Tabii tüm ayarlar iyi olmak şartıyla. :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,614
59
yıllardır hobi amaçlı çok cihaz ayarladım bir frekans sorun çıkardığı için. türksat şebeke frekansını girip tekrar bütün türksat uydusunu taratmadım taratan uyducuda görmedim.
Genelde sunny,Vestel yumatu vb cihazlarda oluyordu harici uydu alicilarinda birkaç yıl öncesine kadar olan cihazların bazı modellerinde oluyor,du şimdi yeni modellerde bu sorunların çoğu giderildi hatta LG gibi TV,lerde kanal silinmesi ve taramada kanal bulamama gibi sorunlar oluyordu bir çoğu sorun şikayetler sonucunda giderildi .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri