Evdeki camlara film çekmek

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Slm arkadaşlar, fotoğrafta görüldüğü üzere camlardan buzdolabına akşama kadar güneş direk vuruyor. Bu yüzden 5 balkon camına cam filmi çekmek istiyorum. (Güneybatı).Stor perde yetmiyor diye düşünüyorum. Önereceğiniz bir şey var mı?Parlak mı yada normal duvar kağıdı yeterli mi? Isıyı almaması yeterli.

Duvar kağıdı olsa dışarıdan beyaz içeriden taş tuğla gibi görünecek.(Fena olmayacakta gibi :) fiyatı da daha uygun. ) Diğeri çift taraflı parlak nasıl olur bilemedim.
Alta link ekledim. Teşekkürler.

IMG_20190428_140713.jpg
IMG_20190428_140738.jpg
IMG_20190428_140813.jpg

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
önerim tabiki yer müsaitse buzdolabını içeri almak, balkonda birde direk güneşe maruz şekilde ne olursa olsun söylenen çözümler çok verimli olmaz, bozarsınız aleti yazık günah, buzdolabının balkonda çalışması hiç sağlıklı değil dolap açısından.
yok mecbur balkonda olması lazım başka seçenek yok dersenizde, yanına ve arkasına tam boy portatif bir korunak yaptırabilirsiniz. misal kapı sinekliği gibi alüminyum yada plastik çerçevenin içinde ısıyı kesecek kumaş kontraplak şeklinde birşey uydurup direk vuran ısıyı büyük oranda kesebilirsiniz.

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Teşekkürler bilgi için. Balkon dediğim aslında 2. küçük bir mutfak. İçeriye alamıyorum içerde bir tane buzdolabı var maalesef.

Dediğiniz mantıklı geldi. Onu da düşüneyim. Korunak dediğiniz bu alttaki yeterli olur mu? Arakasına da ince sunta dan yapılabilir.Şu anda bu daha mantıklı geldi.

Maalesef binamız alt kata kadar buzdolabı arkası duvar yapılmış, bizden itibaren yukarısı cam yapmışlar.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
önerim tabiki yer müsaitse buzdolabını içeri almak, balkonda birde direk güneşe maruz şekilde ne olursa olsun söylenen çözümler çok verimli olmaz, bozarsınız aleti yazık günah, buzdolabının balkonda çalışması hiç sağlıklı değil dolap açısından.
yok mecbur balkonda olması lazım başka seçenek yok dersenizde, yanına ve arkasına tam boy portatif bir korunak yaptırabilirsiniz. misal kapı sinekliği gibi alüminyum yada plastik çerçevenin içinde ısıyı kesecek kumaş kontraplak şeklinde birşey uydurup direk vuran ısıyı büyük oranda kesebilirsiniz.
Aynen katılıyorum,köydeki ev ufak,dolap hemen sobaya yakın duruyor,kışın yan duvarı çok ısınıyordu,fark edince yan tarafa 2x2 cm çıta kestim,dışını kontraplak kapladım,içine de 2 cmlik duvara izalasyon levhası (sarı renkli) döşedim,ısı falan kalmadı :ok

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Aynen katılıyorum,köydeki ev ufak,dolap hemen sobaya yakın duruyor,kışın yan duvarı çok ısınıyordu,fark edince yan tarafa 2x2 cm çıta kestim,dışını kontraplak kapladım,içine de 2 cmlik duvara izalasyon levhası (sarı renkli) döşedim,ısı falan kalmadı :ok
Güzel fikir böyle birşey yapayım bende ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri