Evde spor aleti tavsiyesi

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Spor salonuna gitmek istemeyen, gitmeye üşenen , sürekli salonlara para vermek yerine evde spor yapmak isteyenlere yada evinin bir odasını spor odası yapmak isteyenlere çok uygun bir paket önermek istiyorum.
yakın zamanda bende sipariş vereceğim uygun olduğu için sizinlede paylaşmak istedim. bütün kas bölgelerini çalıştırabileceğiniz güzel bir alet. spor salonları her ne kadar lüx olsada hijyen açısından pek iç açı olmuyorlar.  

Bu sehpayı sipariş edip ''   '' bu ağırlık setiyle beraber ''   '' bence çok uygun ve tamamıyla yeterli oluyor. çok daha pahalı ürünler var ama ben en az bütçe ile bütün herşeyi yapabileceğimiz aletleri attım . 
Toplam Fiyat : 600 TL
Not: Eklenebilecek aletler , setler var. Bütceyi az tutmak istediğim için bunları attım ama bunlara ek olarak normal iki adet dumbbell , kum torbası , koşu bandı ve çeşitli egzersiz aletleri eklenebilir. 

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Uzun Yıllar Vucut Gelıstırme Yapmıs Bırısı Olarak

Varsa Soruları Olan Bende Yardımcı Olmak Isterım

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Kettlebell - Girya iyi bir alternatif olabilir ev ortamı için.

Girya eski çağ insanlarının savurarak antrenman yapmasını sağlıyan eski bir güç-dayanıklılık gülle çeşididir. Kullanım mantığı Eski Beyaz Rusya yani Viking dönemine kadar gider. Hatta Osmanlı askerleri'de sadece Girya kullanarak güçlerine güç katmıştır.

Görüntü olarak çok birşey katıcağını söyliyemem çünki izole bir kas hareketi sağlamıyor ancak adele yapısında inanılmaz fonksiyonel kuvvet ve dayanıklılık artışı sağlıyor. Rusların Özel Kuvvetleri ( Alpha Group - Eski deyimi ile Spetsnaz ) ve İngilizlerin Ünlü S.A.S birliği kendi aralarına katılacak adamları bu alet ile sınıyorlar. 

Girya tek başına fazla yer kaplamayan ağırlık hacmi tek bir merkezde yoğunlaştığı için ( yapısı gereği ) aynı kg olan bir dumbell yada halter'den çok daha ağır hacime sahiptir. Türkiye'de pahalı onu kabul ediyorum ne yazıkki herşeyde olduğu gibi. Rusya'dan temin ediliyor.

Girya ile Bütünleşik bir antrenman sistemini uyguladığın için ( vücudu komple çalıştıran ) fazla tekrar sonucunda kardiyo etkisi yaratabiliyor.

Mutlaka Kettlebell American Swing, Kettlebell Russian Swing. Snatch ve Jerk hareketlerine bir göz at.

Tek başına ev için hem yer kaplamaz. Hemde birden fazla antrenman methodu uygulamanı sağlar. Dezavantajı kilo arttıkça pahalı oluyor.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Bende adler 28 fonksiyonlu var yer darligindan satiyorum ilgilenen olursa yazabilir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende adler 28 fonksiyonlu var yer darligindan satiyorum ilgilenen olursa yazabilir

Aslında ilgilenilebilir lakin bunun en büyük sorunu kargo olur diye düşünüyorum :alala

Bizde basit bir mekik çekme aleti, Eliptik bisiklet ve dambıl, yay vs var. Bu alet tam fonksiyon maşallah :ok

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Spor salonuna gitmek istemeyen, gitmeye üşenen , sürekli salonlara para vermek yerine evde spor yapmak isteyenlere yada evinin bir odasını spor odası yapmak isteyenlere çok uygun bir paket önermek istiyorum.
yakın zamanda bende sipariş vereceğim uygun olduğu için sizinlede paylaşmak istedim. bütün kas bölgelerini çalıştırabileceğiniz güzel bir alet. spor salonları her ne kadar lüx olsada hijyen açısından pek iç açı olmuyorlar.

Bu sehpayı sipariş edip '' '' bu ağırlık setiyle beraber '' '' bence çok uygun ve tamamıyla yeterli oluyor. çok daha pahalı ürünler var ama ben en az bütçe ile bütün herşeyi yapabileceğimiz aletleri attım .
Toplam Fiyat : 600 TL
Not: Eklenebilecek aletler , setler var. Bütceyi az tutmak istediğim için bunları attım ama bunlara ek olarak normal iki adet dumbbell , kum torbası , koşu bandı ve çeşitli egzersiz aletleri eklenebilir.

bence o topa hic girme derim. 1 - 2 ay haldur huldur deli gibi çalışıyosun sonra evin bir köşesine kaldırıp atıyosun ( tecrubeyle sabittir ):hihi:hihi
dambıll set.
kiriş ustu barfiks seti
gogus benc icin masa
mide egzersizi icin mekik aleti ( oturup gerıye yatıyosun destekli kaldırıyo, reklamlarda cıkıyodu)
mide egzersizi icin lastıklı tekerlek ( dızlerının uzerıne cokup ılerı dogru uzanuyosun)
spor bolumu mezunu bırısı olarak bır hevesle evde spor yaparım lan ben deyıp alınıp
kimisi bodrumda kimisi evin köşesinde duran malzemeler :danger

iş yerimizde spor salonu ımkanı olmasına ragmen (ucretsiz)
yapmaya erınıyorum valla :sirit

eger alıpta yaparsanız valla helal olsun derim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bence o topa hic girme derim. 1 - 2 ay haldur huldur deli gibi çalışıyosun sonra evin bir köşesine kaldırıp atıyosun ( tecrubeyle sabittir ):hihi:hihi
dambıll set.
kiriş ustu barfiks seti
gogus benc icin masa
mide egzersizi icin mekik aleti ( oturup gerıye yatıyosun destekli kaldırıyo, reklamlarda cıkıyodu)
mide egzersizi icin lastıklı tekerlek ( dızlerının uzerıne cokup ılerı dogru uzanuyosun)
spor bolumu mezunu bırısı olarak bır hevesle evde spor yaparım lan ben deyıp alınıp

Bu nasıl bir üşengeçliktir ki spor odamıza yürümemek için eliptik bisikleti yatak odamıza taşımış adamım, Sabah İsmail Küçükkaya izlerken güzel oluyor :kiskis

Ama benimki kas yapmak için değil, malum bizim yaş ilerliyor, çok da hareketli bir yaşam tarzım yok her yere arabayla gidip geliyoruz, en azından kaslar hareket etsin maksat :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
dambıll set.
kiriş ustu barfiks seti
gogus benc icin masa

Bende de barfiks çubuğu duruyor kenarda, kapıda duruyordu normalde, bizimkiler caz cuz edince kaldırdım.
Tozlandı kenarda şimdi. :kop

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bende de barfiks çubuğu duruyor kenarda, kapıda duruyordu normalde, bizimkiler caz cuz edince kaldırdım.
Tozlandı kenarda şimdi. :kop
ben krişe vidaladım. arada bı asılıyorum 1- 2 - 3 tamamdır :mutlu

Bu nasıl bir üşengeçliktir ki spor odamıza yürümemek için eliptik bisikleti yatak odamıza taşımış adamım, Sabah İsmail Küçükkaya izlerken güzel oluyor :kiskis

Ama benimki kas yapmak için değil, malum bizim yaş ilerliyor, çok da hareketli bir yaşam tarzım yok her yere arabayla gidip geliyoruz, en azından kaslar hareket etsin maksat :ok

sorma hocam yaa. şimdilik alt yapıdan yıyoruz :hihi
bir iki seneye halimiz harap.
her hafta arkadaslarla spora baslıyrouz. hadi bu gun hadi yarın derken hala başlıycaz :haha1
haftada bi halısaha maçı yapıyoruz.
aynen bizde sureklı arac uzerındeyız maalesef.
vucuda buyuk ezıyet ama napalım artık:slap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben krişe vidaladım. arada bı asılıyorum 1- 2 - 3 tamamdır :mutlu

sorma hocam yaa. şimdilik alt yapıdan yıyoruz :hihi
bir iki seneye halimiz harap.
her hafta arkadaslarla spora baslıyrouz. hadi bu gun hadi yarın derken hala başlıycaz :haha1
haftada bi halısaha maçı yapıyoruz.
aynen bizde sureklı arac uzerındeyız maalesef.
vucuda buyuk ezıyet ama napalım artık:slap

Neyse ki benim kilo göbek vs sorunum yok,

70 kilodan 1kg aşağı 1kg yukarı oynayıp duruyorum. Bana göre göbeğim yok ama karın bölgesinde yine de bir 45lik çıkıntı vardır elbette :kiskis

Sigara kullanmam, Alkol kültürüm çok yoktur arasıra bira, nadiren (Sende 1 falan) Rakı o da 1-2 duble arkadaş ortamı olursa. Zannediyorumki spor yapmıyor olsam da beni kurtaran bunlar oluyor.

Yalnız şunu hissediyorum, 2 kat merdiven çıkayım kesiliyorum, o yüzden aslında Yeldoş için aldığımız o eliptik denen zımbırtıya ben de kafayı taktım bu aralar :kop

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Neyse ki benim kilo göbek vs sorunum yok,

70 kilodan 1kg aşağı 1kg yukarı oynayıp duruyorum. Bana göre göbeğim yok ama karın bölgesinde yine de bir 45lik çıkıntı vardır elbette :kiskis

Sigara kullanmam, Alkol kültürüm çok yoktur arasıra bira, nadiren (Sende 1 falan) Rakı o da 1-2 duble arkadaş ortamı olursa. Zannediyorumki spor yapmıyor olsam da beni kurtaran bunlar oluyor.

Yalnız şunu hissediyorum, 2 kat merdiven çıkayım kesiliyorum, o yüzden aslında Yeldoş için aldığımız o eliptik denen zımbırtıya ben de kafayı taktım bu aralar :kop
Benimde kilo almama neden olan sigarayı bırakmam oldu.
3 ncü senem şükür dahada ağzıma sürmem.
Dediğim gibi sporcu alt yapısından gelipte sporu bırakınca edindiğimiz yeme alışkanlığını tekrar eritemediğimiz için minnacık göbek ( ne minnacığı yaaa :) ) oluşuyo.
Benimde alkol kültürüm ortam olursa işte.
Rakıdan başka bişey içmem ben aga. Ne o bira :)
Kısmet olursa bu yaza bomba gibi girmeyi planlıyorum

L Çevrimdışı

lunarstrain

Yeni Üye
6 Haz 2018
40
43
Bu istasyondan ben de 1.5 yıl önce decathlondan satın aldım, fiyatına göre sunduğu deneyim gayet yeterli. Öncesinde 4-5 yıl spor salonuna gitmişliğim var, ona göre değerlendirirsek pek bir fark yok. Sadece ağır kiloya girmek için yardım istenecek bir buddy bulma imkanı olmuyor.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Bu bendeki kastan ziyade daha cok zayiflamak icin ama kürek bayaa kas yaptriyor kol omuz bolgesine

tavsiyetayfun Çevrimdışı

tavsiyetayfun

Aktif Üye
2 Eki 2018
55
34
Bana çok pahalı göründüler ama bilemedim :)
Bu bisikletlerden kullananlar varsa tavsiye edeceği marka model var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt