EVDE KAL, TÜRKİYE ÇAĞRISINA NASIL BAKIYORSUNUZ? EKSİKLER NELERDİR? NE YAPMALI?

EVDE KAL, TÜRKİYE ÇAĞRISINA NASIL BAKIYORSUNUZ? EKSİKLER NELERDİR?

• FİKRİM YOK

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Bu anket kapanacak: .
OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57

EVDE KAL, TÜRKİYE ÇAĞRISINA NASIL BAKIYORSUNUZ?
Bu hususta DEVLETİMİZİN yürütme organı vatandaşlarına karşı
EVDE KAL, çağrısından sora maddi manevi, temel gıda, sağlık hijyen,beslenme, psikolojik,
Yönleri açısından tedariğinden, ulaşmasından vs.m, hâsılı kelam
Her şeyi yerine getirdiğine inanıyor musunuz?
Sizce eksikler nelerdir? Veya her bir şeyi tam olarak yerine getiriyor mu?

bu anketi açan olarak düşüncelerim

Ülkemiz için Bu virüs ile mücadelede hayatı bir numaralı mesele beslenme konusudur bana göre?

EVDE KAL, TÜRKİYE Derken devletimiz günü birlik çalıştığı ile evine ekmek aş götüren yoksul ve dar gelirli vatandaşı için ne gibi adımlar atmıştır? Hangi ekonomik paket açıklanmıştır? Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan milyonlarca vatandaşımızın durumun önceleyen başta beslenme temizlik, sağlığa uygunluk olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanmış mıdır? Bu mesele Ülke olarak 83 milyonun sorunudur, ama en başta devletimizin yürütmesinin sorunudur. Evde kal sağlıklı kal Türkiye çağrısını başta hükumetimiz olmak üzere hep birlikte destekliyoruz, lakin evde kal projesinin altını doldurmanın yolu evde kal aç kal evde nasıl kalırsan kal değildir. TÜRKİYE CUMHURİYETİ sosyal bir devlettir bu hüviyetini kullanma zamanıdır! Şimdi değilse ne zaman? Dolayısı ile gerçekten bu büyük vebayı atlatmanın birinci kuralı milyonlarca yoksulu olan memleketimizde bu insanları ekonomik yönü ile gıda beslenme, temizlik, sağlık, açısından tüm kaygılarının ortadan kaldırılması olmalıdır düşüncesindeyim. ayrıca Gün dayanışma günü devletimizin yetmediği Noktada bu memleketin varlıklı insanları elini taşın altına koyma zamanıdır. ŞİMDİ DEĞİL SE NE ZAMAN?

Takibi başkaca devasa sorunların olduğu hepimizin malumu arkadaşlar, lakin takdir edersiniz ki fıtratımız gereği komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir din ve milletin evlatlarıyız, bu itibarla bu mesele önceliğimiz diye düşünüyorum.
anket.png

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
evde kal deyince, evde kalınabiliyor mu? işe gitmek zorunda olan ne olacak? evde sürekli ihtiyaçlar çıkar, bunları nereden karşılayacaksın? siparişle bir yere kadar başa çıkılabilir. verdiğin siparişin sana gelene kadarki hali encamı nedir, ne olacak? kolonya sahibi olunca bütün virüslerden kurtuluyor muyuz himmet ağabey? :krotey

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
@adem hoca öldürecek beni yine kelam hatası yapmışım :alala ne olacak bu halim. acaba bu virüsten mi oluyor bunlar ne☺

tebriğinden"tedariğinden olacaktı

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
bu arada , "evde kal" kampanyasını destekleyenlere, seslendirenlere değil, evde kal diyen ama bunun için herhangi bir çalışma yapmayan siyasi otoriteye kızmak gerek. sap ile saman karışmasın lütfen. evde kalmak aklı olan insanın yapması gereken şey. ama bunun altyapısını hazırlamak yerine başka işlerle uğraşan siyasetçiler var maalesef.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Koronavirus bitene kadar insanların kazancını garanti etsin kimse çıkmaz zaten

Boş reklam yapıyorlar insanlara destek olmak istiyorsan elektrik su doğal gaz öncelikle bunları bir kac ay veya en az 3 ay ücretsiz yap

Daha sonra özel sektörde çalışanlara hane başı en az aylık kazançları kadar yardım yap

Üreticilere garantörlük yap

Çok sayarız suriyelilere milyon dolarları tekrar harcarız diyenler ülke için elini taşın altına koymuyor

Bunlarin verdiği sayılar açıklamalar hepsi yalan bence

Hepsini yazmaya kalksak ömür gider

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bence bu salgın uzun sürerse yönetenlerin yanlış politikaları yüzünden hem maddi,hem de gıda yönünden sıkıntı yaşayacağız gibi.İnşallah kısa sürer de sıkıntı yaşamayız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
8 saat olan vardiya saatimiz.
yarindan itibaren 12 saat çıkarıldı.
5 gün çalış 5 gün yat duzenine döndük.

Grubumuz 6 kisiyken 3. düşürüldü.

Suan servisteyim işe gidiyorum kafamda deli sorularla.
Allah yardımcınız olsun kolaylıklar dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Devletimiz büyüktür..Gerekeni yapacaktır..Şu anda kendimiz ve ailemiz için devletimizin yanında ve ona yardımcı olmak durumundayız..Devletimiz elbette birşeyler yapacaktı ve yapmaktadır.. Bu zamanda dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile bocalamışken, devletletimizin yaptığı hizmetlere takdir etmeliyiz.. Çok kafadan ses çıkmaktansa devletimizi dinlemek evladır diye düşünüyorum..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Devletimiz büyüktür..Gerekeni yapacaktır..Şu anda kendimiz ve ailemiz için devletimizin yanında ve ona yardımcı olmak durumundayız..Devletimiz elbette birşeyler yapacaktır ve zaten yapmaktadır.. Ona köstek olmak yerine destek olma zamanıdır.. Bu zamanda dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile bocalamışken, devletletimizin yaptığı hizmetleri takdir etmeliyiz.. Çok kafadan ses çıkmaktansa devletimizi dinlemek evladır diye düşünüyorum.. Her zaman bu gibi durumlarda soğukkanlı ve itaakâr olmak gerekir..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Devletimiz büyüktür..Gerekeni yapacaktır..Şu anda kendimiz ve ailemiz için devletimizin yanında ve ona yardımcı olmak durumundayız..Devletimiz elbette birşeyler yapacaktı ve yapmaktadır.. Bu zamanda dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile bocalamışken, devletletimizin yaptığı hizmetlere takdir etmeliyiz.. Çok kafadan ses çıkmaktansa devletimizi dinlemek evladır diye düşünüyorum..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:
Hocam Devletimizin her daim yanındayız
ama yanlış,eksik uygulamarı eleştirmemiz lazım ki.
Bizi yönetenlerin kulağı çınlasın.

Siyasiler, Dernekler,Vakıf vb kurum ve kuruşlardan Evde Kal Slagonanı duyuyoruz.
Güzel ve yerinde söylemler.

Ama saygıdeğer yöneticilerimiz ne yaptı.
Toki için kura çekimi yapmaya çalıştı,Konaklama vergisini düşürdü,Uçak bileti vergisini düşürdü,Ev kredi anapara oranını aşağıya çekti,
THY yaptığı yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında
Kabin Çalışanlarına Maske,Eldiven kullanımını yasakladı.
(Kabin Çalışanlarına karantina yapıldımı sanmıyorum, yapilirsa personel sayısında sorun yaşayacak.)

Bu eylemlerden şunu çıkarıyorum.
Yanılıyorsam lütfen düzeltin.
Gezin,tozun,eğlenin,ev arayin,göstermelik karantina(karantina alınan adam cıkmış alışveriş yapiyor.
Dünde bana denk geldi suriyeden giriş yapmış Türk vatandaşı)

Bukadar olumsuzluk üst üstte yığılmışken
Istemeden de olsa ağzımızı açmak zorunda kalıyoruz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri