Ev su tesisatı ile ilgili tavsiye

nonono Çevrimdışı

nonono

Yeni Üye
18 Ocak 2022
7
42
Konuyu nereye açacağımı bulamadığım için buraya yazdım, umarım doğru yerdedir.

Müstakil evim için su tesisatı döşeteceğim bu konuda fırat borunun iyi olduğunu duydum ancak yeni nesil dizayn elitepipe diye bir sistem var. Acaba aramızda kullanan veya marka olarak tavsiyede bulanabilecek var mı?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
En kalitelileri Wavin(pilsa) ve Aquatherm markalarıdır ama çok pahalı olduğu için çok kişi yanaşmaz heleki bu kur ve piyasa koşullarında, Fırat fiyatı daha uygun ve nispeten diğerlerinden (yukarıda yazdığım markalar hariç) daha kalitelidir. Dizayn Grupta çok kötü değildir ama fiyat bilgim yok, çok fiyat farkı var mı? Yeni nesil derken neyi yeniymiş onu da merak ettim ?

nonono Çevrimdışı

nonono

Yeni Üye
18 Ocak 2022
7
42
Dizayn elitepipe serisinde bir çok özellik eklediğini söylüyor en net farkı bükülebilen olması, kırılmaması, ara bağlantı ekşpmanlarına gerek duymaması sanırım. Diğer markaları araştıracağım ama fiyat performans ürünü aradığım için dediğiniz gibiyse beni aşacak gibi.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Dizayn elitepipe serisinde bir çok özellik eklediğini söylüyor en net farkı bükülebilen olması, kırılmaması, ara bağlantı ekşpmanlarına gerek duymaması sanırım. Diğer markaları araştıracağım ama fiyat performans ürünü aradığım için dediğiniz gibiyse beni aşacak gibi.
Hocam plastik boruların tümü esner o şekilde, aslında birazda mevzu iyi ustayı bulmakta. Kötü ustaya Wavin verin yapamaz ve malzemeye laf eder. Evinizi yıllarca kullanma niyetiniz varsa ben olsam iyi markaları seçerim ama 5-10 sene sonra satarım derseniz macera yapmayıp Fırat seçin derim.
Fiyat araştırırken fittingsleride analiz edin, esas parayı onlar tutar bu iyi markalarda.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hepsi hemen hemen aynı kalite önemli olan işçilik fazla masraf yapma boruya en ucuzundan al.

Yıllarca kullanırsın sorun çıkmaz temiz işçilik olsun yeter sıkıntı çıkmaz .

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Nerede yaşadığınız da önemli, kışları çetin geçiyorsa kaliteli ürün kullanın. Normal ve ucuz yollular çok dayanmıyor.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,074
Su sayacı yerini geniş tutmanız .
Bina girişi su arıtma , başınç düşürücü , vs .

İşçilik çok önemli .
Tesisat yapıldıktan sonra basınç kontrolu , su tesisati içinin temizliği , vs gibi

nonono Çevrimdışı

nonono

Yeni Üye
18 Ocak 2022
7
42
Yanıtlar için çok teşekkürler. Fiyat olarak

WAVIN 100 metre > 25mm 20pn (et kalınlığı) 1600 tl
FIRAT 100 metre > 25 mm 25 pn (et kalınlığı) 1460 tl dediler bugün. Belki ben gibi arayanlara fikir verir diye yazayım dedim.

Fırat bayisi 20 mm kullanıyorlar genelde ustalar dedi ancak ben bazı arkadaşlardan su basınçı için 25 mm daha iyi olacağını duymuştum. O yüzden 25mm taktıracağım sanırım.

sadece oturma odasının üstünden geçen yerlerde sessiz boru kullanmayı düşünüyorum. Diğer alanlarda normal devam edeceğim.

wavinin 20 et kalınlığı kalite olarak fırat 25 e denk gelir diye umuyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Bu fiyatlara fitings dahil mi? Wavin orada arayı açabilir,çok kullanılacaksa eğer.

nonono Çevrimdışı

nonono

Yeni Üye
18 Ocak 2022
7
42
Bu fiyatlara fitings dahil mi? Wavin orada arayı açabilir,çok kullanılacaksa eğer.
Sadece dirsek sordum 1,5 tl dedi. Daha fazla ne sormam gerektiğini bilmediğimden devam etmedim. Son aşamada usta malzeme listesini çıkardığında gidip karşılaştıracağım. İlk hedefim markaları belirlemekti. Wavin ile fırat arasında bir tercih yapacağım gibi görünüyor.

wavinin bir altı fıratın bir üstü bir marka bulamadığımdan bu ikisinden devam edeceğim hocam.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Daire içi su tesisatı için kalde mi yoksa fırat mı mı iyi olur . En yakında bunlar markalar var.

Geri
Üst Alt