teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Dikkat: Tehdit içermektedir <-- :haha1

Bu gün muhabbeti olmuştu(09-08-2021), arkadaş eşyalı 2+1 ev almış ocak ayında,konu sigortaya gelince sordum" evi sigortaladın mı" diye,bana "sadece dask var "dedi.Bu arada bende böyle bir ev arıyorum 1+1 veya 2+1 ,dask zaten yapılacak ama acaba eşyalı kiraya verilen ev sigorta yapılır mı,yani yapılırsa nelere dikkat etmek gerekir.
Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim ,bilerek yazmayanların kemiklerini kırarım,ona göre :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekran-Alintisi380c18416a2947fe.png

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Yarın arkadaşı arıyorum ,gidip yaptırsın o zaman.Çünkü ona "olmaz "demiş birisi ,bende şaşırmıştım "neden olmaz" diye :ok

Şundan dolayı olmaz demiş olabilirler teraspy teraspy hocam araştırmak lazım. Normalde araçları da kiraya verirken kasko yapılabiliyor ama başka tarifeden eğer normal binici olarak kasko yaptırırsanız ve araç kaza yaparda şirket bunu anlarsa bir hak talep edemiyorsunuz. Eğer o mantıkla evi kiraya vereceğiniz için siz yaptırıp evin kiralık olduğu ortaya çıkarsa ödeme yapmayabilirler. O kısmı iyi araştırmak lazım. Bu konuyu bilmiyorum ama tamamen kiralık araç kaskosundan yola çıkarak yorumluyorum. Kiracıya parasını siz ödeyip yaptırın desem bu sefer de bazı şirketlerde ürün faturasında yazan isim ile sigorta poliçesi sahibi aynı kişi olmalı gibi bir ibare var. O sorun olabilir. Artı bide eşya yaş sınırı var ona da dikkat etmek lazım sigorta yaptırırken. Örneğin bazı firmalar 7 yaş bazıları 10 yaş üzerini karşılamıyor. Bazıları da garanti süresi içerisinde ve 7 yaşından sonra karşılamıyor. Yani 3 sene garanti olsa üründe sadece 4 yıl sigortadan faydalanabiliyorsunuz.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Oluyor kiradaki evi ev sahibi ayrıca sigortalatabilir aynı zamanda kiracıda yaptırır
Az önce Anadolu sigortaya baktım fiyat almak için 3 seçenek sunmuşlar. Ev sahibiyim, kiraciyim, evimi kiraya veriyorum diye. Evimi kiraya veriyorum diyince eşya teminatı alınmıyor. Evet sigortalaniyor ama bina sigortalaniyor eşya değil. Diğer iki seçenekte eşya teminatı da çıkıyor. Anadolu sigorta online teklifi deneyebilirsiniz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Az önce Anadolu sigortaya baktım fiyat almak için 3 seçenek sunmuşlar. Ev sahibiyim, kiraciyim, evimi kiraya veriyorum diye. Evimi kiraya veriyorum diyince eşya teminatı alınmıyor. Evet sigortalaniyor ama bina sigortalaniyor eşya değil. Diğer iki seçenekte eşya teminatı da çıkıyor. Anadolu sigorta online teklifi deneyebilirsiniz.

Evet eşya teminatı vermez ek deprem teminatı koyulabilir yangın vs standart zaten yeniden yapılma değeri kadar teminat altına alınabilir

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Çok problem değil ev sahibi kiracı gibide sigorta poliçesi kestirir o kadar takip edilen bir durum değil ev sahibi ve kiracının anlaşması gerekli o kadar
Zor değil bende zaten ortaya çıkarsa ödeme yapmaz diye belirttim. teraspy teraspy hocama olmaz diyenler de zaten bu sebeple olmaz demişlerdir diye düşündüm. Yoksa bizim ülkemize mahsus çözümler var. Yoksa kiralık araca normal kasko yaptırıp abi kaza yaparsan aracın kiralık olduğunu söyleme demek de sizin belirttiğiniz gibi bir yol.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Gençler aslında arkadaşım murat gibi ,beni de ilgilendiren ve hatta bu durumdaki herkesi ilgilendiren bir konu.Bu gün yanına gidecektim,beraber sigortacıları gezecektik sözde,ama uyandığımda felaket baş ağrım vardı ,aradım muratı ,"gelemiyeceğim" dedim.
Bu arada sevgili E erhankilic0660 'şın yazdığı gibi bir cevap almış arkadaş ,işin aslı kirada olan evi sadece normal sigorta yapıyorlarmış(öyle diyeyim) ,eşya sigortası yapılması için kişinin ev sahibi olması gerekirmiş,yani öyle demişler murata :)
Gidip yüz yüze konuşmak lazım :ok
Bu arada şu aspirini icat eden ne büyük bir insanmış, 3.cü aspirinde ağrı-mağrı kalmadı :)

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Gençler aslında arkadaşım murat gibi ,beni de ilgilendiren ve hatta bu durumdaki herkesi ilgilendiren bir konu.Bu gün yanına gidecektim,beraber sigortacıları gezecektik sözde,ama uyandığımda felaket baş ağrım vardı ,aradım muratı ,"gelemiyeceğim" dedim.
Bu arada sevgili E erhankilic0660 'şın yazdığı gibi bir cevap almış arkadaş ,işin aslı kirada olan evi sadece normal sigorta yapıyorlarmış(öyle diyeyim) ,eşya sigortası yapılması için kişinin ev sahibi olması gerekirmiş,yani öyle demişler murata :)
Gidip yüz yüze konuşmak lazım :ok
Bu arada şu aspirini icat eden ne büyük bir insanmış, 3.cü aspirinde ağrı-mağrı kalmadı :)
Çok geçmiş olsun umarım şimdi daha iyisindir.

Arvales iç sevgili Alaattin abi, askerde iken keşif ettim her ağrımı geçitiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt