Ev içine taze hava basma

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Yılbaşında evde kullanmak üzere Xiaomi hava temizleyicisi almıştım. 3 ay olacak kullanıyoruz ve memnunuz buna ek olarak dış ortamdan eve taze hava basmayı düşünüyorum.

Havayı eve basarken filtreden geçirmek istiyorum. Dışarısının kokusu, tozu, toprağını eve direk yollayamam.

Bu konuyla ilgili gördüğünüz uygulama var mı.

Aslında İşlerinde kullanıyoruz fakat buradaki tercih edilen ekipman hepsi çok büyük
8" boruya 380v salyangoz motor hava basıyor.

daha slim, kompak birşey yapmam gerekiyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Renkli kumaş hava kanalları var. İmalatçısını bulup ebat ve kumaş tipi için görüşün derim. Motor kısmın kolay, kullanmayacanız zamanlar için ağzına klape yapmanız önemli bir detay.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Renkli kumaş hava kanalları var. İmalatçısını bulup ebat ve kumaş tipi için görüşün derim. Motor kısmın kolay, kullanmayacanız zamanlar için ağzına klape yapmanız önemli bir detay.
Kumaşın görselini atman mümkün mü.

Filtreleme işini çözersem ona göre fan/motor grubu seçimini yapacağım

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Kumaşın görselini atman mümkün mü.

Filtreleme işini çözersem ona göre fan/motor grubu seçimini yapacağım
Örnek olarak şu siteyi inceleni tavsiye ederim.

Marka öneremem ama bu sistemler oldukça yaygınlaştı. Evde renkli kumaşların daha estetik olacağı kanısındayım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ben de hava temizleyici düşünüyorum, alerjik biriyim malum, senelik filtre değişimi falan isteyen bir şey mi bu aletler?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Sota Sota reisin artık VRV VRF sisteme geçmesi lazım.
Ya da multi sistem ama klima işinde alabileceği en iyi klimayı aldı.
Onlar hadi gittim ben diyene kadar başka bir şeye geçmez. :hihi
Aslında olması gereken fakat evi insaat aşamasında almalıyım dilediğim şekilde yapabileyim. Evde oturum varken kafamdaki projelere girersem hanım beni keser. :kiskis

Geri
Üst Alt