Eski model ocak gaz ayarı

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37

Çok sık kullanılmayan eski model bir ocağımız var. Videoda da göründüğü gibi alevi çok az. İlk başta normal yanıp hemen sonra sönüyor. Bir bakayım kolay birşeydir herhalde diye başladım söke söke ocağı epey dağıttım ama sorunu çözemedim. Gaz çıkış noktasını toplu iğne ucuyla temizledim birşey değişmedi. Düğme yanındaki vidadan ayar yapmak da işe yaramadı. Neden olur merak ettim bir foruma yazayım dedim belki bir bilen çıkar?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Gördüğüm kadarıyla emniyet tertibatını devreden çıkartıp test ediyorsunuz. Mümkünse yapmamaya çalışın. Benim tavsiyem Fırın marka modelini alıp 4' lü meme seti almak ve montajını yapmak. Tamir v.b. ile ulaşmaya değmeyecek kadar uygun fiyatlı. Hatta teraspy teraspy Emmi' nin tavsiyesiyle ben doğalgaz memelerinden LPG memesine çevirdim. Dedantörü de 1 kg orantılı aldım. Şu anda nazar değmesin bir tüp yaklaşık 3.5-4 ay gidiyor. Ama doğalgaz ile kullanıyor ve kısıklıktan rahatsız olacaksanız söylediğimin tam tersini yaparak doğalgaz memesi takın. O zaman akış artacaktır. Doğalgaz bağlantısında dedantör, brülör kullanılıyor mu bilmiyorum. Öyle bir donanım varsa onunda kapasitesini arttırın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu arada iğne v.b. ile temizlenmesi çok mümkün değil. Temizleme için öncelikle Çok filamanlı bir 0.75 kablonun tek flamanını ayırın. Onunla temizlemeyi deneyin.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Gördüğüm kadarıyla emniyet tertibatını devreden çıkartıp test ediyorsunuz. Mümkünse yapmamaya çalışın. Benim tavsiyem Fırın marka modelini alıp 4' lü meme seti almak ve montajını yapmak. Tamir v.b. ile ulaşmaya değmeyecek kadar uygun fiyatlı. Hatta teraspy teraspy Emmi' nin tavsiyesiyle ben doğalgaz memelerinden LPG memesine çevirdim. Dedantörü de 1 kg orantılı aldım. Şu anda nazar değmesin bir tüp yaklaşık 3.5-4 ay gidiyor. Ama doğalgaz ile kullanıyor ve kısıklıktan rahatsız olacaksanız söylediğimin tam tersini yaparak doğalgaz memesi takın. O zaman akış artacaktır. Doğalgaz bağlantısında dedantör, brülör kullanılıyor mu bilmiyorum. Öyle bir donanım varsa onunda kapasitesini arttırın.
Emniyet tertibatı nedir bilmiyorum. Belki önceden devre dışı bırakılmıştır. Ocak tüplü. Biraz uğraştım halledemedim. Böyle kalacak galiba.

Geri
Üst Alt