Enerji Kayıtlarını Grafiğe Nasıl Dökebiliriz?

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Saygıdeğer üyeler, A Adem Helvacı 'nın Energy Logger 4000 'den edindiği verileri nasıl grafiğe döküyor, ben size verileri paylaşayım toplam 1 yıla yakın data kayıt var en yüksek voltajı felan görüntülemek istiyorum.

Ayrıca bir üyeniz olarak Isı pompası kullanıcısıyım. Isı pompasına dair bir çok bilgi paylaşmıştım LinkedIn'de linki okuyabilirsiniz ( bide beğenirseniz çok mutlu olurum :) )

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
CSV ve TXT dosyalarından oluşuyor, konu içerisine zip dosyasını drive'dan ekledim.
Açıkçası şu an bireysel olarak ayırabileceğim ekstra bir zamanım yok. Ancak forum üyelerimizden yardımcı olabilecek olanlar olursa destek vermek adına elimden geleni yapabilirim. Bu arada CSV ve TXT formatlarını ilk etapta Excel üzerinde çalışabilirsiniz. Hiç denediniz mi?

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Üzerinde çalıştığım cihazlar değil ama, veri dosyası hangi formatta? Hangi yapıda bir grafik elde etmek istiyorsunuz? Veriyi işlemek için daha önce hangi yöntemleri, programları denediniz?

Bir de fikir edinmek için Umut Barış Umut Barış , Müşteki Müşteki , Ömer Çolak Ömer Çolak , teraspy teraspy Emmi, caylakpenguen caylakpenguen üstatları etiketleyeyim.
Elektrik verilerini detaylı görmek için basit bir akıllı priz veya sigorta yeterli aslında. Uzun ve meşakkatli yolu seçmeye gerek yok.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hatta veri işleme ile ilgili Hepgel Hepgel üyemizi de etiketleyelim. Kendisi Excel üzerine verimli yöntemlerden bahsediyordu.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Maalesef bu konuda pratik bir çözüm öneremiyorum. Bu dosyaları topluca işleyip grafiklendirebilen Google Data Studio gibi ama daha hafif bir araç vardır illaki. Ben daha çok geliştirme alanında olduğum için hazır yazılımlara karşı bilgim oldukça zayıf kalıyor.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Hocam bu normal priz :) , Benim taktığım ürün evin tüm trifaze elektiriğinin takibini OPS başlatmasını vs sağlıyor
Aynı mantık :) Akıllı bir sigorta bağlarsınız girişe, akıllı telefonunuzdan anlık olarak grafiksel olarak takip edersiniz.

RAW verileri depolanacak, hepsi grafikselleştirecek... Söylerken bile yoruldum :) Bence çok gereksiz bir müşkülat kolayı varken.

Geri
Üst Alt