En iyi radyo çipi hangisi?

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Merhaba oto teyplerin de kullanılan en performanslı radyo çipi hangisi yani yayın alma açısından en başarılı olan cızırtı parazit yapmayan çip hangisi benim bulduğum bir kaç tane var mesala bunlardan hangisi daha başarılı biraz zor bir soru ama ?.

Nxp 6686 Nxp 6856 tda 7786 QN8035

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Bilmem. Pahalı teyplerdekilere bakmak lazım. :kiskis

Sony kenwood clarion pioneer gibi kaliteli teypler de kullandım ama nedense arabanın orijinal teypleri kadar başarılı radyo çekim performansı olmuyor.

Orijinal teybi bir ara dağıtayım diyorum ama çip yada entegre numarası silinmiş yada fabrikasyon başka bir isim verilme olasılığı çok yüksek.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Sony kenwood clarion pioneer gibi kaliteli teypler de kullandım ama nedense arabanın orijinal teypleri kadar başarılı radyo çekim performansı olmuyor.

Orijinal teybi bir ara dağıtayım diyorum ama çip yada entegre numarası silinmiş yada fabrikasyon başka bir isim verilme olasılığı çok yüksek.
Neden silinsin ki çip ismi? Onu sadece yaptığı şeyi başka yerden kopyalayanlar yaparlar. Mesela yanar döner ışık, kara şimşek, falan onlarda. Orijinal ve markalı bir cihazda öyle bir şeye bu güne dek hiç rastlamadım.
Tabii ki bir ASIC olabilir içindeki. O zaman da ASIC olduğunu bilirsin, buna rağmen bu bile temin edilebilir olur çok zaman markalı ve pahalı cihazlarda.
Sonuç olarak, denk gelirseniz bakın bence. Düzgün şekilde fotoğrafını çekin, varsa fikrimiz beyan edelim, yoksa araştıralım.
Bilgi: ASIC= O uygulama için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş çip. Örneğin "damla çip" denen türdeki çiplerin büyük çoğunluğu ASICtir. Ama bir radyo alıcısı olacak olan ASIC, normal bir BGA ya da SOIC gibi bir kılıfta ama üstünde bilindik bir isim yazmayan bir şey de olabilir.

laser-toner-cartridge-chip-for-dell-500x500.jpg

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Çok profesyonel değil elektronik konusunda belki profesyonel olan bir usta parçanın görevini bilip yerine başka bir şey takar çalıştırır.
mesela bu msi anakart bu parça da kısa devre var ama parçanın karşılığını bulamadım.

Üstünde 20s83 yazıyor

Asıl demek istediğim sanırım üreticiler yaptığı kartlara taktıkları enstrümanlar yerine muadil bir çok parça olsa bile üzerine yazdıkları kod ile kafa karıştırmak

Elimde resim yok ama seat orjinal teyp vardı klima kontrolü hepsi üzerinden yapılıyordu kabloları bağlarken yanlış sokete enerji verilmiş arıza yapmış klima sistemi çalışmadı arızalı olduğunu düşündüğümüz parçayı muadil bulamadık bir kaç yere tamire gönderdik onlarda yapamadı belki uğraşmadı bilmiyorum
Çıkmacıdan başka teyp bulduk onunda butonları düzgün çalışmadı 2 teypten 1 teyp yaptık çalıştırdık

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri