Emekliye ek zam yok! İşte 2022 emekli maaşları…

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Ben emekli memurum,bizlere imzalanan sözleşmeye göre 2022 yılının ilk 6 ayı için % 5 artı enflasyon farkı kadar artış yapılacaktı.Talimatla görev yapan Tüik'in rakamlarına göre bile % 36.8 çıkan enflasyon,artı % 5 lik sözleşme zammıyla birlikte toplam % 41.8 oranında artış yapılması gerekirken toplamda % 30.5 artış yapıldı.Yani biz emekli memurlara % 11.3 eksik artış yapıldı.Madem sözleşmeye uyulmayacak 1 kişinin dediği olacak o zaman sendikalara hiç gerek yok bence kapatsınlar sendikaları.Bu arada gerçek enflasyon % 80 lerin üzerinde diyor bu konuda uzman olan bazı kişiler.

Ben enflasyonun 80 olduğuna bile inanmıyorum. 2021 ocak aralık farkına bakarsak en az %150.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Düdüklü tencere varsa yaparız imbik:kas
İmbiğe gerek yok. Etil alkolle kendi rakımızı yapıyoruz artık. Tabi imbikle daha doğal ve harika olur ama bizimki de hiç yoktan iyidir... Litresini 25 liradan mallettiğim rakımı içiyorum...

FORUM.jpg

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Düdüklü tencere varsa yaparız imbik:kas
Boğaziçi Kimya Mezunu olduk hepimiz hahaha.

Birde tesis kurduk mu tamamdır. Levent Kırca gibi (huzur içinde uyusun) uykudayken mataradan çekeriz... :))

İmbiğe gerek yok. Etil alkolle kendi rakımızı yapıyoruz artık. Tabi imbikle daha doğal ve harika olur ama bizimki de hiç yoktan iyidir... Litresini 25 liradan mallettiğim rakımı içiyorum...

FORUM.jpg
Baba afiyet olsun.
?

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Boğaziçi Kimya Mezunu olduk hepimiz hahaha.

Birde tesis kurduk mu tamamdır. Levent Kırca gibi (huzur içinde uyusun) uykudayken mataradan çekeriz... :))

Baba afiyet olsun.
?
Çok sağolasın. Evet haklısın, okuldaki sevmediğim tek ders kimya iken, bu yaşlarda kimyager olduk. Artık her tür içkiyi yapabiliyoruz... Aslında söylemeyi unuttum. Rakının şahını babaannem yapıyordu ve dedem kendi bağının özel rakısını içiyordu. Ne yazık ki düzeneklerimiz yangında yok oldu. Hatta bağımızda 'Dedemin bağı' dediğimiz özel bir bölüm vardı. Bağda yedi sekiz çeşit üzüm olmasına rağmen, rakı sadece o bölümdeki Dimnit'ten çıkarılıyordu...

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
36 yaşından gün almamış olmak, sınırından sonra emekli olmak bana biraz hayal gibi geliyor....

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59

Son dakika... Erdoğan'dan emekliye müjde! En düşük maaş 7 bin 500 TL oldu​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükseltiyoruz." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de bir paylaşımda bulunarak, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini paylaştığı üzere en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Tüm emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

sayın emeklilerimiz hayırlı olsun bol,bol bozdurup güzel,güzel harcarsınız artıkın :haha1 :hihi :ok

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

Son dakika... Erdoğan'dan emekliye müjde! En düşük maaş 7 bin 500 TL oldu​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükseltiyoruz." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de bir paylaşımda bulunarak, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini paylaştığı üzere en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Tüm emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

sayın emeklilerimiz hayırlı olsun bol,bol bozdurup güzel,güzel harcarsınız artıkın :haha1 :hihi :ok
eyy seçim, sen nelere kadirsin. veee ısrarla, asgari ücretin altında.......

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
osmanke osmanke abi taze eytli emekliyim 😊 5500 olsun bizim olsun hesabı yaparken 7500 oluverdi bayram ikramiyesi ne kadar 😂
Evet sizin adınıza sevindim ama işte bağlama oranına bağlı düşükten bağladıkları için böyle oluyor ama işte aslında bizim maaslarimizi düşürdüler sizinkiler ini yükseltelim derken biz geçen yıl askari ücretin iki katı fazla alırken şimdi gelgor ki askari ücretin altında kaldık buda bize yapılan haksızlık degilmi bir fiil 25 yıl ve 9500 pirim odemisiz alttan gelenleri aynı seviyeye getireceğiz derken olan bizim maaşlara oldu bayram ikramiyesi henüz belli değil emeklilik hayırlı olsun inşallah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin inşallah.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Evet sizin adınıza sevindim ama işte bağlama oranına bağlı düşükten bağladıkları için böyle oluyor ama işte aslında bizim maaslarimizi düşürdüler sizinkiler ini yükseltelim derken biz geçen yıl askari ücretin iki katı fazla alırken şimdi gelgor ki askari ücretin altında kaldık buda bize yapılan haksızlık degilmi bir fiil 25 yıl ve 9500 pirim odemisiz alttan gelenleri aynı seviyeye getireceğiz derken olan bizim maaşlara oldu bayram ikramiyesi henüz belli değil emeklilik hayırlı olsun inşallah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin inşallah.
Emekli maaşı hesaplanmasında hesaplanmasında 3 faktör var.

Bağlanma oranı + Gün sayısı + Ödenen primin miktarı.

isterse 12000 Günün olsun asgari ücret üzerinden primin yatırıldıysa geçmiş olsun.

Benim 4700 gün primim var. Emekli olsam nekadar maaş alırım modülünden hesaplama yaptığımda 13422Tl gösteriyor.
Bağlanma oranı 36.16

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
Emekli maaşı hesaplanmasında hesaplanmasında 3 faktör var.

Bağlanma oranı + Gün sayısı + Ödenen primin miktarı.

isterse 12000 Günün olsun asgari ücret üzerinden primin yatırıldıysa geçmiş olsun.

Benim 4700 gün primim var. Emekli olsam nekadar maaş alırım modülünden hesaplama yaptığımda 13422Tl gösteriyor.
Bağlanma oranı 36.16
işte yine az bağlanma oranı düşük benimki 66.6 olarak gözüküyor ama gel gör maaş eridi gitti kamu sektöründe çalışanlara farklı tarife uyguluyorlar kayınpederin maaşı benden 1,000tl daha fazla neden o kamu sektöründe tcdd,de çalıştı benden daha az gün sayısı ne var onların aldıkları ne varsa devletten tamamını maaşlarına pirimlerine yansıtıyorlar şimde devlet kendi bünyesinde çalıştırdıklarına bunu sağlıyor,da neden özel sektörde çalışanlar için bunu zorunlu tutmuyor ki bilirsiniz devlet sektörü özel sektöre oranla işler daha yavaş ve lakayittir kimse alınmasın özel sektörde çalışan insan değilmidir ayrımcılık yapılıyor sonra bu boşluğu patronlar fırsat,a çevirip en alttan pirim yatırıyor yada aylarca sigortanı yaptırmayıp senin hakkını yiyiyor ve buna devlet bile,bile göz yumuyor neden çünkü bir çoğunun işyeri ya milletvekillerinin ya akrabalarının veya oralara ortaklar aman zarar görmesinler ama işçiyi ezerler sömürürler kimsenin umurunda olmaz devlete vergiyi erteler,de erteler sonra bir gün gelir bir kalemde önerge verirler kanun çıkarırlar silin vergi borçlarını
hani işçinin hakkı işte gün gelir sen,ben emekli oldukmu birde bakarsın,ki pirimlerin eksik günlerin eksik aaa o ne benim bağlanma oranım,da düşük ya haydi geçmiş olsun ölmeyecek kadar maaş verirler hadi bakalım bununla geçin sonra bir bakarsın elin gavuru çıkmış gelmiş senin memleketini karış,karış geziyor istediğini alıp yiyiyor sende hesap yaparsın şurdan şuraya gitsem bu kadar para bunu alsam ay sonunu getiremem ama o senin primlerini günlerini bağlanma oranını çalanlara bi bak bakalım nasıl bir zenginlik içinde servetlerine,servet katıyorlar hangi lüx araçlarla geziyorlar söylenecek çok şey varda konu uzamasın hani derler ya açtırma kutuyu söyletme kötüyü ben bunları yapanları kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum allaha havale ettim saygılarımla.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt