Elektrikli Termosifon Tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
yanılmıyorsam musluklarda 2 farkli ölçü var.
cunku bana gelen flex agzi inceydi.
benim musluk kalin agizli olduğu için olmamisti.
yeni flex almıştım

kireç önleyici konusu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota Sota Hocam çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için. Peki kurulum esnasında çalıştırılması için su bağlantısına ihtiyaç yok mu? Flexiye bağlanacak musluk önceden alinamaz mi ebati belli değil mi? Yani hazır birakilmadan mi gidiliyor?

Manyetik kireç önleyici de marka öneriniz var mi ve Vestelin diğer markalarında ya da outlet ürünlerinde garanti uzatma var mi Sayin Adem abi A Adem Helvacı

Sizin bir öneriniz var mi manyetik kireç önleyici için Sayin Sota Sota abi.

Teşekkürler.
Evet garanti uzatabilirsiniz.
Klasik anticalcer dışında daha geniş çaplı ve etkisinin daha yksek olduğu bilgisini aldığım bir kireç önleyici gördüm bir servis arkadaşımın arabasında.

yarın sizin için üreticisinin kim olduğunu öğrenir yazarım.

Yalnız bunlar önlem faaliyetleridir, %100 etkili olma garantisinin olmadığını çok defa belirttik. Yine de önlem almak en etkili yöntemdir.

Yine de önleyici takıldığı halde kireçten rezistansı çatlayan Çamaşır Makineleri olduğunu da biliyoruz sonuçta.

Kurulum esnasında termosifonun takılacağı yere kadar tesisat+elektrik(Prizli veya prizsiz)+su+topraklama+fayans döşenmiş duvar+çeşme hazır olmak durumundadır.

Yetkili servis sadece ürün kurulumundan sorumludur bilginiz olsun. :ok

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota Şimdi musluk alsam mi almasam mi bilemedim. Adem abi musluk olmalı diyor. Ama siz de içinden çıkan flexi alacağınız musluğa olmayabilir diyorsunuz. Kurulumda musluk hazir olmalı ama flexi uymayabilir. Napmaliyim şimdi?

A Adem Helvacı Abi şu an üzüldüm. Banyomuz bir duşakabin kadar küçük ve kurulum için evin kapali balkon giriş kismina su tesisati cektirecegim. Neden illaki fayans isteniyor. Annemlerin evde termosifon balkonda ve duvarda fayans yok. Hatta ona da daha önce Finlux 65LT almıştık.

Demekki manyetik kireç önleyici de şans işi. Ya da belli bir noktaya kadar kireci önleyebiliyor. Sizin düşünceniz de gayet güzel. Önlememe değil önleme ihtimalini düşünerek takmak en güzeli.
Yardımlarınıziçin çok teşekkür ederim.
İyi ki varsınız. Zira sizler sayesinde bilinçli kullanıcılar olmaya devam ediyoruz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
@Ozkan331, hirdavatciyla konus.
termosifon aldim. icinden ince mi kalin mi agizli flex çıkacağını bilmiyorum.
bana 2 musluktanda ver. termisofon gelince lazim olani kullanirim digerini iade ederim de.
kabul etmemesi için hicbir neden yok.

not: teflon almayında unutma.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@Ozkan331, hirdavatciyla konus.
termosifon aldim. icinden ince mi kalin mi agizli flex çıkacağını bilmiyorum.
bana 2 musluktanda ver. termisofon gelince lazim olani kullanirim digerini iade ederim de.
kabul etmemesi için hicbir neden yok.

not: teflon almayında unutma.

Çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota Sota Şimdi musluk alsam mi almasam mi bilemedim. Adem abi musluk olmalı diyor. Ama siz de içinden çıkan flexi alacağınız musluğa olmayabilir diyorsunuz. Kurulumda musluk hazir olmalı ama flexi uymayabilir. Napmaliyim şimdi?

A Adem Helvacı Abi şu an üzüldüm. Banyomuz bir duşakabin kadar küçük ve kurulum için evin kapali balkon giriş kismina su tesisati cektirecegim. Neden illaki fayans isteniyor. Annemlerin evde termosifon balkonda ve duvarda fayans yok. Hatta ona da daha önce Finlux 65LT almıştık.

Demekki manyetik kireç önleyici de şans işi. Ya da belli bir noktaya kadar kireci önleyebiliyor. Sizin düşünceniz de gayet güzel. Önlememe değil önleme ihtimalini düşünerek takmak en güzeli.
Yardımlarınıziçin çok teşekkür ederim.
İyi ki varsınız. Zira sizler sayesinde bilinçli kullanıcılar olmaya devam ediyoruz.
Tabi şu da var, hemen kara senaryo üretmiş olmayayım.

Takılması düşünülen yerde Kolon veya Beton alan vardır, güvenlik riski teşkil etmez, veya duvarın arkası müsaittir ve saplama ile montaja uygundur vs vs gibi durumlar değerlendirilerek de montaj yapılabilir.

Ben fiilen bu alanda çalıştığım dönemde kesinlikle takmazdım mesela. Hatta bir gün bir teniz kortunun duş alanı için montaj kaydı düşmüştü sisteme, gittim baktım, betonarme değil de, hani şu iki metal arasına poliüretan sıkıştırıp yaptıkları konteyner tarzı yapılar var ya onun gibi bir şey di, Tesisat çekilmiş, ELektrik hazır, iki delik del, as termosifonu, iki boru bağla iş bitti.

Takmadım güzel kardeşim zira orada bir demirci gidip o termosifonun takılacağı alanın ön ve arka yüzünde bir çalışma yapmadığı sürece de şikayet etmelerine rağmen takmadım.

80 Litre termosifonu oraya hangi akla hizmet somunlu vira ile takmama dair akıl verdiler onu da halen anlamış değilim.

E tabi bu adamlar taşeron, yap teslim et al parayı git. Sonrası ne olacak?

Ben takmadım ama dışarıdan bir usta getirtip montajı kendi dedikleri gibi taktırdılar, ürünün garanti işlemlerini onaylamamı istediler onu da onaylamadım. Yine şikayet ettiler yine onaylamadım.

Bir sene sonra arıza kaydı geldi, gittim baktım. Duş alırken su gıdıklıyor dediler, tahmin ettiğim gibi topraklama sorunu çıktı, elektrikçiye sevk ettim.

Fakat gittiğimde baktım merakımdan, Termosifon panoyu öne doğru eğmiş kamburunu çıkartmış, muhtemelen 1 seneye kalmaz ya düşer patlar, ya da erkenden önlemini alırlar bu sefer işletmeciler. Binayı yapan çoktan çekti gitti tabi :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri