ELEKTRİKLİ EL ALETLERİ VE ÖNERİLER

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Dostlar oldukça araştırdım ama gözümden kaçtıysa da affola. Bu foruma Profesyonel ve yarı profesyonel el aletleri ve incelemeleri konusunda da bir bölüm açılmalı ve konunun uzmanları tarafından, hem kalite hem de fiyat/Performans olarak değerlendirilmeli. Görüldüğü gibi bir çok kişi hobi olarak bile olsa, evinde bir çok elektrikli alet kullanıyor ya da gereksinim duyuyor. Siz de takdir edersiniz ki internetten almak dükkanlardan almaktan çok daha ucuza geliyor. Ama iş almaya gelince, kullanılan yanlış başlıklar ya da pazarlama hilelerinden kaynaklanan yanlış alımlar olabiliyor. Ellerinden küçük tamirler gelen ya da meraklı olan bir çok insana hitabedebilecek bir konu olduğunu düşünüyorum. Adminler bu işe bir el atarsa, sevinirim.
Daha önce de belirttiğim gibi, böyle bir konu başlığı varsa ve ben bulamamışsam, affola. Kolay gelsin.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
oluşturalacak altforum isimlerini belirleyin
I. ELEKTRİKLİ EL ALETLERİ
A. MATKAPLAR
1. Akülü matkaplar
2. Elektrikli matkaplar
a) El matkapları
b) Tezgah üstü matkaplar
3. Kırıcı ve deliciler

B. KESİCİLER
1. Dekupaj ve daire testereler
2. Tilki kuyruğu testereler
3. Tezgah üstü testereler
4. Zincirli testereler
5. Çit kesme ve dal budama makineleri
C. Matkap uçları ve aksesuar setleri
D. Kaynak makineleri
E. Hobi ürünleri
F. Yüksek basınçlı yıkama cihazları
G. Ölçü aletleri
H. Kompresörler
I. Mekanik el aletleri

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizlerin de eklemek istedikleri vardır...

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
I. ELEKTRİKLİ EL ALETLERİ
A. MATKAPLAR
1. Akülü matkaplar
2. Elektrikli matkaplar
a) El matkapları
b) Tezgah üstü matkaplar
3. Kırıcı ve deliciler

B. KESİCİLER
1. Dekupaj ve daire testereler
2. Tilki kuyruğu testereler
3. Tezgah üstü testereler
4. Zincirli testereler
5. Çit kesme ve dal budama makineleri
C. Matkap uçları ve aksesuar setleri
D. Kaynak makineleri
E. Hobi ürünleri
F. Yüksek basınçlı yıkama cihazları
G. Ölçü aletleri
H. Kompresörler
I. Mekanik el aletleri

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizlerin de eklemek istedikleri vardır...
Bu konu unutuldu mu acaba? Ya da ilgi görmedi mi?

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Huu, Sota Sota :durt

Ben de kaç kere uydu yazılımlarını diplerden çıkartalım dedim ama :)
Bazen el aletlerinde çok güzel indirimler oluyor. Bunlardan şans eseri haberim olursa, hemen alıyorum yoksa markaların yanına yaklaşılacak gibi değil. Bu ara atölyemde kullanabileceğim bir kompresöre ihtiyacım var ama çak yabancı olduğum bir konu ve o kadar farklı çeşit ve fiyatlarda var ki, bir türlü alamadım. Örneğin 40 mm çivi çakabilecek gücü olmalı ve ekonomik olmalı. Ama kime danışabileceğimi bilmiyorum doğrusu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bazen el aletlerinde çok güzel indirimler oluyor. Bunlardan şans eseri haberim olursa, hemen alıyorum yoksa markaların yanına yaklaşılacak gibi değil. Bu ara atölyemde kullanabileceğim bir kompresöre ihtiyacım var ama çak yabancı olduğum bir konu ve o kadar farklı çeşit ve fiyatlarda var ki, bir türlü alamadım. Örneğin 40 mm çivi çakabilecek gücü olmalı ve ekonomik olmalı. Ama kime danışabileceğimi bilmiyorum doğrusu.
Köyde bende vardı kompresör ,50 litrelik.boya atıyor,lastik şişiriyordum ,hatta bir aparat ile arabamın motorunu yıkıyordum(kendimin uydurduğu bir aparat).Çivi tabancası ne kadarlık basınçla çalışıyor acaba,bence iş görür gibi.Köydeki evi satmasaydım havalı bijon anahtarı alacaktım ama nasip değilmiş :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Köyde bende vardı kompresör ,50 litrelik.boya atıyor,lastik şişiriyordum ,hatta bir aparat ile arabamın motorunu yıkıyordum(kendimin uydurduğu bir aparat).Çivi tabancası ne kadarlık basınçla çalışıyor acaba,bence iş görür gibi.Köydeki evi satmasaydım havalı bijon anahtarı alacaktım ama nasip değilmiş :)
Baktım,6-8 bar yazıyor biri ,50lik olur sanki ,yoksa 100lük almalısın ,ama o da profa girer bence :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt