Elektrikli cihazları yüksek voltajdan korumak için tavsiyeniz nedir

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Lafınızı kırpmadan sırayım %100 koruma yapmıyorlar, %kaç koruyorlar?

% 100 koruma tabirini ısrarla anlamak istemediğini varsayarak;

Şöyle demek isteniyor, ''elimizdeki koruma açısından en iyi çözümlerimiz bunlar ve bunların katalogları var ve bu tür kataloglarda referans verileri var. Şuan için sisteminizi koruyabileceğimiz en iyi çözümlerdir. En iyi çözümlerimizi uygulasanız bile size biz sizi %100 koruruz diyemeyiz. Zaten bu amaçla forum forum gezmek, laf kalabalığı yapmak yerine sizinle ürünlerimizin teknik verilerini paylaşıyoruz. Eğer yeterince bilgi birikiminiz veya bu alanda çalışanınız var ise siz yoksa uzmandan yardım alarak değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Ayrıca biz referans verilerini veriyoruz ki siz tüketici olarak deneme yanılma yöntemiyle uygun olanı bulmaya çalışmayın.''

Siz buradan biz ürünlerimize güvenmiyoruz anlamını çıkartıyorsanız ona bir şey diyemem.

Şimdi sizin siteye giriyorum. Birde sizin tabirinizle büyük firmaların sitelerine giriyorum. Burada amaç teknik verileri karşılaştırmak veya ürününleri karşılaştırmak değil zaten o kısımda anlaşabilmemiz çok zor. Çünkü siteniz veriler yerine taahhütlerle dolu. Veriler yerine yuvarlak cümlelerle ''...... kabiliyeti'', ''........ koruma'', ''...... gelenlere karşı koruma'', ''...... gidenlere karşı koruma'' tarzında yuvarlak cümleler. Ne veri var ne test var. Sorulunca da gelin gösterelim. Verileriniz güvenilir kaynaklara sahipse sitenizde sayfalarca bu bilgilere kanıtlarıyla yer verirsiniz. Belki de büyük diye tabir ettiğiniz firmalar o yüzden güven veriyor olabilir. Yoksa sizin cihazınıza yapamaz, edemez, söylenenler hep yalan demiyorum ona diyebilecek noktada da biri de değilim benim eleştirim satış politikanıza. Ki satış politikanızı değiştirmediğiniz sürece de bu güvensizlik değişmeyecektir. Sizde biliyorsunuz ki bu tarzda politika güden bir çok firma var ve bunların büyük bölümü tüketiciyi kandırmaya yönelik. Onlardan biri gibi hissettirdiğiniz sürece de eleştirilerin sonu gelmemesi kadar da doğal bir şey yok.

Yoksa bana göre tarafsız kullanıcıların bile rahatça inceleyebileceği bazı özellikleri nedeniyle bile fiyat/performans dengesi gözetilerek trimbox bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Burada amacım sadece bu işten anlayan bilinçli tüketicilerin seçim yaparken nasıl davrandığını göstermek. Ki zaten bu forumda olmamım en büyük sebeplerinden biride forumun başlıca amacının tavsiye vermenin yanında bilinçli tüketici kitlesi oluşturmak olmasından dolayıdır. Yoksa ne sizin firmanız ile ne de rakipleriniz ile herhangi çıkar ilişkim yok. Benim penceremden bakıldığında görünen bu ve kullanan/kullanacak olanlara da bir bakış açısı. Tabi ki özgür ortam da isteyen istediği gibi davranmak özgür.
Eleştirilerim ile alakalı biri sizin, diğeri de sizin deyiminizle büyük firmanın (marka önemli değil) sitelerinden aldığım bilgileri aşağıya ekliyorum.

Trimbox.jpg

5SD74143_datasheet_en_Sayfa_1.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_2.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_3.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_4.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_5.jpg

Y Çevrimdışı

Yıldırımcı

Yeni Üye
7 Ara 2020
8
49
1A33B970-5C2B-4768-87C6-C5789C9E12E5.jpg

İstediğiniz kadar düşmanlık yapabilirsiniz.
Ama araştırma yaparken en azından siteye biraz bakmak, konu ile ilgili sizi bilgi sahibi yapacaktır.
Aşağıdaki link size resmini çektiğiniz bilgilerin tamamını verecektir.
Trimbox aynı zamanda parafudr üreticisidir.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

% 100 koruma tabirini ısrarla anlamak istemediğini varsayarak;

Şöyle demek isteniyor, ''elimizdeki koruma açısından en iyi çözümlerimiz bunlar ve bunların katalogları var ve bu tür kataloglarda referans verileri var. Şuan için sisteminizi koruyabileceğimiz en iyi çözümlerdir. En iyi çözümlerimizi uygulasanız bile size biz sizi %100 koruruz diyemeyiz. Zaten bu amaçla forum forum gezmek, laf kalabalığı yapmak yerine sizinle ürünlerimizin teknik verilerini paylaşıyoruz. Eğer yeterince bilgi birikiminiz veya bu alanda çalışanınız var ise siz yoksa uzmandan yardım alarak değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Ayrıca biz referans verilerini veriyoruz ki siz tüketici olarak deneme yanılma yöntemiyle uygun olanı bulmaya çalışmayın.''

Siz buradan biz ürünlerimize güvenmiyoruz anlamını çıkartıyorsanız ona bir şey diyemem.

Şimdi sizin siteye giriyorum. Birde sizin tabirinizle büyük firmaların sitelerine giriyorum. Burada amaç teknik verileri karşılaştırmak veya ürününleri karşılaştırmak değil zaten o kısımda anlaşabilmemiz çok zor. Çünkü siteniz veriler yerine taahhütlerle dolu. Veriler yerine yuvarlak cümlelerle ''...... kabiliyeti'', ''........ koruma'', ''...... gelenlere karşı koruma'', ''...... gidenlere karşı koruma'' tarzında yuvarlak cümleler. Ne veri var ne test var. Sorulunca da gelin gösterelim. Verileriniz güvenilir kaynaklara sahipse sitenizde sayfalarca bu bilgilere kanıtlarıyla yer verirsiniz. Belki de büyük diye tabir ettiğiniz firmalar o yüzden güven veriyor olabilir. Yoksa sizin cihazınıza yapamaz, edemez, söylenenler hep yalan demiyorum ona diyebilecek noktada da biri de değilim benim eleştirim satış politikanıza. Ki satış politikanızı değiştirmediğiniz sürece de bu güvensizlik değişmeyecektir. Sizde biliyorsunuz ki bu tarzda politika güden bir çok firma var ve bunların büyük bölümü tüketiciyi kandırmaya yönelik. Onlardan biri gibi hissettirdiğiniz sürece de eleştirilerin sonu gelmemesi kadar da doğal bir şey yok.

Yoksa bana göre tarafsız kullanıcıların bile rahatça inceleyebileceği bazı özellikleri nedeniyle bile fiyat/performans dengesi gözetilerek trimbox bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Burada amacım sadece bu işten anlayan bilinçli tüketicilerin seçim yaparken nasıl davrandığını göstermek. Ki zaten bu forumda olmamım en büyük sebeplerinden biride forumun başlıca amacının tavsiye vermenin yanında bilinçli tüketici kitlesi oluşturmak olmasından dolayıdır. Yoksa ne sizin firmanız ile ne de rakipleriniz ile herhangi çıkar ilişkim yok. Benim penceremden bakıldığında görünen bu ve kullanan/kullanacak olanlara da bir bakış açısı. Tabi ki özgür ortam da isteyen istediği gibi davranmak özgür.
Eleştirilerim ile alakalı biri sizin, diğeri de sizin deyiminizle büyük firmanın (marka önemli değil) sitelerinden aldığım bilgileri aşağıya ekliyorum.

Trimbox.jpg

5SD74143_datasheet_en_Sayfa_1.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_2.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_3.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_4.jpg
5SD74143_datasheet_en_Sayfa_5.jpg
Ne istediğinizi şimdi daha net anladım.
Sizinle ilgili üstte yazdığım düşmanlık yapabilirsiniz sözü için özür diliyorum.
Sitede bahsettiğiniz tüm parafudr çeşitleri için teknik veriler mevcut.
Sizin baktığınız kısım özet bilgi kısmı.
Tekrar kusura bakmayın.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
1A33B970-5C2B-4768-87C6-C5789C9E12E5.jpg

İstediğiniz kadar düşmanlık yapabilirsiniz.
Ama araştırma yaparken en azından siteye biraz bakmak, konu ile ilgili sizi bilgi sahibi yapacaktır.
Aşağıdaki link size resmini çektiğiniz bilgilerin tamamını verecektir.
Trimbox aynı zamanda parafudr üreticisidir.

Ne istediğinizi şimdi daha net anladım.
Sizinle ilgili üstte yazdığım düşmanlık yapabilirsiniz sözü için özür diliyorum.
Sitede bahsettiğiniz tüm parafudr çeşitleri için teknik veriler mevcut.
Sizin baktığınız kısım özet bilgi kısmı.
Tekrar kusura bakmayın.

Ben kendimi tam anlatamadım sanırım ya da siz konuya tam vakıf değilsiniz. Benim resmini paylaştığım data sheet herhangi bir cihaza ait değil. Bir markanın belirli bir kod ile üretilen cihazına ait. Sizin ürettiğiniz trimboxlara ait referans verileri içeren veriler nerede, kim tarafından test edilmiş ben bunları soruyorum. Sizin paylaştığın sayfa ise sitenin blog olarak hazırladığı parafudrlarla ilgili genel bilgileri içeren yazıdan ibaret. Trimboxin hangi modeli, verdiğiniz değerlerden hangilerini ne oranda karşılayabiliyor? Oradaki bilgiler genel geçer bilgilerdir.

Daha açık yazarsam benim istediğim YM3EXPR GOLD modelinin data sheeti nerededir? Yapıldığı söylenen
testler ile ilgili raporları neden sitenizde bulamıyoruz? Bunlar hangi akredite laboratuar tarafından gerçekleştirilmiştir? B,C ve D sınıfı parafudr kabiliyeti derken hangi tip parafudrun hangi özelliklerini ne derece gerçekleştirme kabiliyeti vardır? Hangi standartları karşılayacak şekilde üretilmiştir?

Orada blog kısmi altında verdiğiniz veriler hiç bir ürününüz için spesifik değil. Yok eğer spesifik olduğunu beyan ediyorsanız o zaman bunu her cihaz için data sheet olarak yayınlayın ki biz de inceliyebilelim. Yoksa orada biz yazdık ama bunlar genel veriler biz bilgilendirme amacıyla yazdık. Bizim ürünümüz onu karşılamıyor dediğiniz de kimsenin söyleyecek birşeyi kalmıyor.

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Yıldırımcı

Yeni Üye
7 Ara 2020
8
49
Ben kendimi tam anlatamadım sanırım ya da siz konuya tam vakıf değilsiniz. Benim resmini paylaştığım data sheet herhangi bir cihaza ait değil. Bir markanın belirli bir kod ile üretilen cihazına ait. Sizin ürettiğiniz trimboxlara ait referans verileri içeren veriler nerede, kim tarafından test edilmiş ben bunları soruyorum. Sizin paylaştığın sayfa ise sitenin blog olarak hazırladığı parafudrlarla ilgili genel bilgileri içeren yazıdan ibaret. Trimboxin hangi modeli, verdiğiniz değerlerden hangilerini ne oranda karşılayabiliyor? Oradaki bilgiler genel geçer bilgilerdir.

Daha açık yazarsam benim istediğim YM3EXPR GOLD modelinin data sheeti nerededir? Yapıldığı söylenen
testler ile ilgili raporları neden sitenizde bulamıyoruz? Bunlar hangi akredite laboratuar tarafından gerçekleştirilmiştir? B,C ve D sınıfı parafudr kabiliyeti derken hangi tip parafudrun hangi özelliklerini ne derece gerçekleştirme kabiliyeti vardır? Hangi standartları karşılayacak şekilde üretilmiştir?

Orada blog kısmi altında verdiğiniz veriler hiç bir ürününüz için spesifik değil. Yok eğer spesifik olduğunu beyan ediyorsanız o zaman bunu her cihaz için data sheet olarak yayınlayın ki biz de inceliyebilelim. Yoksa orada biz yazdık ama bunlar genel veriler biz bilgilendirme amacıyla yazdık. Bizim ürünümüz onu karşılamıyor dediğiniz de kimsenin söyleyecek birşeyi kalmıyor.
:) Trimbox markalı parafudrların datasheetlerini gönderdim elbette.

0860803D-0301-4AFA-80AF-CA5C6461DAFB.jpg

E8CFF7F2-EE3E-449C-B8E1-783A2885DA71.jpg

Kodlarını da gönderdim.
Eğer sizde üretim yapmak istiyorsanız artık onları arayıp işbirliği yapın.
Benim bilgimi test etmek isterseniz İstanbul’da yaşıyorum, istediğiniz platformda buluşabiliriz.
Birde yüzyüze bilgilerimizi tartışırız ne dersiniz?
20 yıllık satış mühendisiyim, klavyem çok hızlı olmasa da, neyi sattığımı, neyi sattığımda bana sorun olarak döndüğünü çok iyi biliyorum. Parafudrlar konusunda hiç fena sayılmam söyleyim.
Eğer piyasadaysanız siz de biliyorsunuz, değilseniz zaten gereksiz bir tartışma ikimizin muhabbetine döndü.
Burayı daha fazla meşgul etmek anlamsız.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
:) Trimbox markalı parafudrların datasheetlerini gönderdim elbette.

0860803D-0301-4AFA-80AF-CA5C6461DAFB.jpg

E8CFF7F2-EE3E-449C-B8E1-783A2885DA71.jpg

Teşekkürler vermeye çalıştığınız bilgiler için... Ama ya ben kendimi anlatamıyorum ya da siz beni anlayamıyor veya anlamak istemiyorsunuz.

Size iyi satışlar dilerim.

Y Çevrimdışı

Yıldırımcı

Yeni Üye
7 Ara 2020
8
49
Teşekkürler vermeye çalıştığınız bilgiler için... Ama ya ben kendimi anlatamıyorum ya da siz beni anlayamıyor veya anlamak istemiyorsunuz.

Size iyi satışlar dilerim.
Arkadaş forumdan kendimi mi paraliyim size birşey anlatacağım diye:) Siz gençsiniz, burdan ayak uyduramıyorum.
Bu arada bu konuyu şirkete ilettim, bu tarz polemiklere girmeme politikasına sahiplermiş.
Çok merak ediyorsanız arayıp sorun bundan sonrasını, benim yapabileceğim bu kadar.

testler ile ilgili raporları neden sitenizde bulamıyoruz?
Bu soruyu da atlamışım, sorry! Yanıtı aşağıdaki linkte.

TSE’nin ekini de resim olarak paylaşıyorum. Daha da birşey istemeyin:)

F7A37E8E-C489-4885-9B4B-3B79BF76C81F.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok merak ediyorsanız
Umurumda Değil
Düşmanlık yapmayın
Arkadaş kendimimi paraliyim
O zaman şöyle söyleyim

20 Yıllık satış mühendisliğiniz süresince ürün sattığınız kitleye üzüldüm açıkçası.

Tavsiyeforumu, bir kaç gündür yazdığım mesajlarda olduğu gibi gizli reklam yapılacak, Bilinçli tüketicilerin mantık dahilindeki teknik sorularına cevap veremeyince güzel Türkçemizin de katledileceği, Cevap verebilecek alt yapı olmayınca yerli milli damarından girip ''Düşmanlık yapmayın'' kısmından çıkılarak kullanıcıların pasifize edilebileceği bir mecra değil.

Vatandaş size teknik argüman sormuş, Siz ''burada olmaz gelin yüz yüze cevap vereyim o zaman kapışırız sizinle'' şeklinde cevap vermişsiniz.

İstediğiniz mecrada görüşürüz dediğiniz kişi ile istediği mecrada görüşüyordunuz zaten. :)

Neyse, şirketinize söyleyin lütfen, bu tarz polemiklere girmeme politikalarına kadar daha gözden geçirmeleri gereken çok politika var.

Bu arada olayın sadece karşılıklı tartışmadaki üslup kısmına baktım, hangi firmadansınız bilgim yok, önemi de yok bizim için zaten, zira bu güne kadar hiç bir firmanın uşağı olmadık.

Aşağıda yazacaklarım da genele olsun.

Foumumuz her markaya, her kesime, her meslek grubuna, her temsilciye, mühendise, emekçiye, açıktır.

Tek ricamız var, Ürün pazarlayacaksanız lütfen bize bilgi verin, reklam, pay, komisyon ve bilinen tüm çıkarlar dahilinde hiç bir beklentimiz yok, Ailemiz olarak gördüğümüz üye kitlemize fikir empoze etmeye kalkmayın, ürün dayatmaya kalkmayın, BİLİNÇLİ tüketiciler olan kitlemizi küçümsemeyin ve en önemlisi bizi başka forumlar ile karıştırmayın yeterli.

Herkese saygılarımla :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt