Elektrik zamları sonrası Led ampul zorunlu olmuştur...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
panasonicler bitti keşki 2 paket alsamışım şimdi fiyatta artmış.
Deneme için evdekilerden sök bir dene bakalım nasıl olacak ona göre sonra alırsın 70 TL civarı başka bilinmedik marka 10'lu led'lerde var.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Panasonic led ampuler geldi 8.5 watt yazıyor üzerinde 7.6 watt çekiyor 16 adet led var kapak devre silikonla yapıştırılmış ampuler kaliteli ledlerin üzerinde numarasına kadar yazııyor tam F/P ürünü diyebilirim...

a101 ınflameden daha fazla ışık veriyor panasonic hemde daha az yakıyor 7.6 panasonic .

panasonic led ampul iç yapısı soğucuya devre yapıştırılmış silikonla ..

1642851143872.jpg

Ampül bozulmasın evladiyelik olsun isteyenlere Youtube'da gördüğüm bir ipucunu paylaşayım.

Devredeki R2 ile R3 paralel ise dirençlerden birini sökerek ledleri daha düşük voltajda daha tasarruflu ve uzun ömürlü olarak çalıştırabilirsiniz.

Deneyen olursa haber versin ben denemek istedim ama evdeki ampüller hepsi dandik olduğu için benzer devreye sahip ampül bulamadım hepsinde tek direnç var

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Geçen gün A101'de Panasonic led ampul gördüm 8.5w 17.95 liraydı. İnternette daha ucuza bulunabiliyor.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
86
42
Led ampül ile değiştirirken döktüğünüz ampülün lümen değeri ne ise alacağınız led ampülün değeri de o olsun. Eski Led ampüllerde ömrü uzatmak için soğutucu blok olurdu bu yüzden ağırdıydılar şimdikiler çok hafif.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri