Elektrik Problemi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
eletrik şirketinin borçtan dolayı kestiği elektriği borcu ödemeden açsan sayaç yazsa dahi kaçak kullanım cezası kesiliyor yeni sistemde böyle bir uygulama var 1 fatura ödememişim unutmuşum hafta sonu kesmişler kendim açtım p.tesi öderim sayaç yazıyor birşey olmaz dedim p.tesi ödedim bir hafta sonra cezası geldi 800 küsür cezalı fatura ödettirdiler sayacın yazsa dahi kendin açarsan usulsüz kaçak kullanım diye işlem yapıyorlar
İyi de sen neden açıyorsun mubarek ,gelip açacaklar ,yoksa usulsüz işlem olmuyor mu yaptığın mubarek :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İyi de sen neden açıyorsun mubarek ,gelip açacaklar ,yoksa usulsüz işlem olmuyor mu yaptığın mubarek :)
özelleştirme öncesi devlette iken 100 kere aynı şekil açmıştım açmaya gelen eleman mühür takıp gidiyordu hiç ceza vs yemedim sorun vs olmadı ne bileyim ben kaçak diye ceza kesecekler özel olunca açık buldumu affetmiyor bilsem açarmıyım hiç artık dokunmuyorum faturaları geçiktirmeden ödüyorum :kiskis

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Sayac notr u olcmez farkli birsey olmasin o

Sayac uzerinde notr kopruludur
Faz da kopruludur fakat ayri klameslere takilir arada bir akim trafosu vardir buda kullanilan elektrigi belirler notru sayactan komple cikarip disarda eklediyse sayac calismaz kacak kullanir ama bunu okumaya gelen fark eder sayac calismadigi icin ayrica bu tur kullanimda sayac bozulabilir

Bu iste baska bisey var
Ayrica kacak kontrolu dediginiz gibi kabloya bakip yapilmaz
Sayacin cikisina gelen hat kesilir icerdeki tum linyeler kontrol edilir kacak varmi yokmu

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt