Elektrik kesintisi TV açılmıyor

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
Merhaba değerli ustalarım
Dün elektrikler gitti sonra geldi evdeki doğalgazlı şofben ve Toshiba 55v6863 TV çalışmadi
Ne yapacağımı bilemedim moralim çok bozuldu :⁠-⁠(
Servislere güvenim yok 3 kuruşluk malzeyi 10 a satarlar zaten çok fazla masraf çıkarır mı ? Sizce ne yapmalıyım? Bu arada TV açık değildi sadece prize takılı idi 2 sene önce kendi hatam sonucu TCon kart zarar görmüş ekran gelmiyordu bu kart segisimi için 550 TL almislardi şimdi düşünemiyorum bile
@adem_helvacı

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
Çok geçmiş olsun. İlk elektrik geldiğinde voltaj çok yüksek olabiliyor. Bu nedenle cihaz çalışmasa bile devreleri yakabiliyor.
Sırf bu nedenle elektrik sigorta kutusuna ilk düşük yüksek voltaj koruma rölesi taktım ve elektrik kesilip geldiğinde de 60 saniye beklemesini sağladım. En azından voltaj dalgalanmalarından kurtulurum bu esnada diye düşünüyorum. Ek olarak tv lere voltaj regülatörü ya da ups kullanmanın da faydası var. Umarım en ucuz şekilde atlatabilirsiniz. Elektrik dağıtım şirketi hasarı karşılamak için servis raporu istiyordu, bilgili üyeler detayları yazacaktır.

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
Cevabınız için teşekkür ederim
Forumu dolaştım bir arkadaş varistör patlar demiş sanırım dediği oldu TV açtı servis yanık mavi varistör gördüm ama gelde ama.komple kartı değiştirmeye kalkarlar ne yapacağım bilmiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri