Elektrik Aboneliğiniz Heran Kapanabilir

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
+ Burası Muz Cumhuriyeti mi kardeşim.
- Evet Muz Cumhuriyeti.

işyerinden dönerken 08:58'de otolyol kontrol noktasına girmeden 250mt öncesinde sivil araçlar yolun sağına çekti ve içinden onlarca kaçak sağa sola kaçışmaya başladı.
El birliğiyle inatlaşarak ülkemizin içine s.ctık...

Kira sözleşmesi ve dask'ın olması yeterli.
istediğiniz evin aboneliğini üstünüze alabilirsiniz.
kira sözleşmesinin gerçek yada sahte olması perekande şirketini bağlamıyor beyan esastır diyerek işlemi başlatıyorlar.

Bugün itibariyle takibinin kolaylaşması için her iki katında aboneliğini üzerime aldım.
Sahte kira sözleşmesi ile dask yaptırdı ve aboneliğide aldı üstüne. Bunu neden yapıyor? Ne kazancı var bunu yapanın acaba?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Şota başkan öncelikle geçmiş olsun,daha neler gelecek başımıza bilmiyoruz?Kanuni yoldan ne gerekiyorsa yap bu densize.Gidişat hiç iyiye değil,Allah sonumuzu hayr etsin.

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Büyük ihtimal bir yerden yardım almak için ya da bir yerde işini yapabilmek için kira sözleşmesi ve fatura gerekiyordur.
Geçmiş olsun, burada asıl önemli konu bence bu işlemi yapabilmesi için sizin tc kimlik numarasını bilmesi gerekiyor. Yoksa bu işlemi yapamaz bildiğim kadar.

Geçmiş olsun, burada asıl önemli konu bence bu işlemi yapabilmesi için sizin tc kimlik numarasını bilmesi gerekiyor. Yoksa bu işlemi yapamaz bildiğim kadar.
Abonelik numaranızı bilmesi icin tc gerekiyor. Ayrıca bir kurumdan yardım almış gibi gözüküyor. Okul kaydı için olabilir.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Sahte kira sözleşmesi ile dask yaptırdı ve aboneliğide aldı üstüne. Bunu neden yapıyor? Ne kazancı var bunu yapanın acaba?
Surili din kardeşlerimiz belirli bölgelerde yoğunlaşınca o bölgedeki halk tepki göstermeye başladı.

O bölgeye artık nüfus kaydı yapılmıyor ama adam farklı bölgeye nüfus kaydı yaptırıp
kısıtlanmış bölgede yaşamaya devam ediyor.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44

Abonelik numaranızı bilmesi icin tc gerekiyor. Ayrıca bir kurumdan yardım almış gibi gözüküyor. Okul kaydı için olabilir.
Sanırım yanlış mesajı alıntıladınız. Problemi yaşayan ben değilim Sota Sota.

Ama elinizde kira sözleşmesi olduktan sonra her hangi bir mülkün aboneliğini üzerinize alabiliyorsunuz. Önceki aboneliğin iptali için tek söylemeniz gereken şey "O eski oturan."
Aslında sistemin açığı da burada başlıyor.

Nüfus Müdürlüğü'nden adres değişikliği yapmak için beyan yeterli olmuyor. Teyit edici belge olarak elektrik, su, doğalgaz, sabit telefon, sabit internet gibi adrese tahsis edilen bir sözleşme veya fatura sunmanız gerekiyor. Telefon, internet ve doğalgaz biraz sıkıntılı olabilir çünkü adamlar saha ekibi gönderiyorlar kurulum ve kontrol için. Elektrik ve su için ise sadece sayaç kontrol ediliyor. Yani saha ekibi sizinle muhatap olmuyor.

Elektrik aboneliği için ise nüfus cüzdanı, mülkiyet belirten belge (kira kontratı, tapu vs.), daireye ait tesisat veya abone numarası (sayaçta yazdığı gibi kapı, posta kutusu veya sayacın oraya atılan faturalarda mevcut), DASK Poliçesi ve bir IBAN numarası.

DASK Poliçesi ise sigortayı yaptıracak kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, yapılacak konutun adresine ek olarak binanın yapım yılı, kat sayısı gibi tapu bilgileri gerekiyor. Ancak burada bir kontrol mekanizması yok. Herhangi bir kontrol mekanizması bulunmuyor. Yani her hangi bir sigorta acentesinden uydurma bilgilerle DASK Poliçesi yaptırılabiliniyor.

Hatta şöyle söyleyeyim. İki sene kadar önce şu an taşındığım evi alıp adres değişikliği için nüfus müdürlüğüne gittiğimde evde başkalarının ikametgahı bulunuyordu. Tapuyu gösterdim ve "Bu evin yeni sahibi benim ve bu kişileri tanımıyorum" dedim. Çat diye sildiler adamları adresten.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Surili din kardeşlerimiz belirli bölgelerde yoğunlaşınca o bölgedeki halk tepki göstermeye başladı.

O bölgeye artık nüfus kaydı yapılmıyor ama adam farklı bölgeye nüfus kaydı yaptırıp
kısıtlanmış bölgede yaşamaya devam ediyor.
Aslında elektrik firması eski abonelik sahibinin kayıtlı cebine sms göndererek şu kadar gün içinde aboneliğin biteceğini , bu işleme onayınız yoksa itiraz linkine tıklayıp işlemi iptal edebileceğini belirtir bir sms atsa bu kendini uyanık sanan asalak kenelerle mücadele sağlar. Anladığım kadarıyla enerji firması sonuçlarıyla ilgilenmiyor “gelen ağam giden paşam” olarak bakıyor olaya.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Aslında elektrik firması eski abonelik sahibinin kayıtlı cebine sms göndererek şu kadar gün içinde aboneliğin biteceğini , bu işleme onayınız yoksa itiraz linkine tıklayıp işlemi iptal edebileceğini belirtir bir sms atsa bu kendini uyanık sanan asalak kenelerle mücadele sağlar. Anladığım kadarıyla enerji firması sonuçlarıyla ilgilenmiyor “gelen ağam giden paşam” olarak bakıyor olaya.
Aboneliğin kapanmasıyla ilgili sms atıyorlarmış ama iletişim bilgisi güncel olmadığı için bundan haberdar olamadık.

ilk mesajım da bu tarz durumla karşılaşmamak için iletişim bilginizi güncelleyin diye yazmıştım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçmiş olsun Sota Sota Başkan bunlar bizden iyi biliyorlar sistemi yada destek almıştır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri