Elektrik Aboneliğiniz Heran Kapanabilir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
İşten eve geldiniz düğmeye dokundunuz elektrik yok.!

Sigorta attı heralde deyip sorunun kaynağını aramaya başlarken işler karmaşık hal almaya başlamıştır. Bizde aynen bunları yaşadık

Kurban bayramı arefe günü İşten çıkıp annemlere gittim.
Ev mustakil iki katlı her iki katta biz ikame ediyoruz. (kendi evim ayrıca var)

Telefonum wifi bağlanmadı dedim heralde AP kilitlendi reboot edeyim,
Baktım enerji yok hemen bina sayaç kutusuna baktım o ne...

Elektriğimiz kesilip mühürlenmiş
hemen perakende satış firması aradım
dedim yarın bayram borcum yok harcım yok neden kapattınız.

Gelen cevap dehşet vericiydi
Aboneliginizi sonlandirmissiniz baska birisi üzerine almış.

Haydi aksam vakti oldu heryer kapalı oraya burayı ara olmuyor
bayram sonunu beklemek zorunda kaldık.

bugün elimde evraklarla perakende firmasının yolu yuttum.
Olay hemen ortaya çıktı.

Suriyeli din kardeşmiz Mahmut sahte sözleşme tertip edip evin üst katına dask yaptırıp (Bu iki evrak yeterliymiş)
bizim üzerimize olan elektrik aboneligini iptal ettirip kendi üzerine almış aldıktan sonrada kullanım yapılmasın diye de açtırmamış.

bu mevzuyu daha deşeliyelim derken karakol tarafından ikametinin evimize alındığını öğrendik.

Bugun sabah isten çıktım ve neredeyse tüm günümü bu işe verdim 2 saatlik uykuyla tekrar işe gidiyorum.
(8 saat sonra) yarın sabah iş çıkışı tekrar yeni abonelik,nüfus müd ikamet iptali, göç idaresine gidip bu aşağılık hakkın şikayetçi olamak vs derken gene tüm günüm heba olacak akşam gene uykusuz uykusuz işe gitmek zorunda kalacağım.

Burdan çıkarılacak ders

elektrik,su,dogalgaz aboneliginizdeki iletişim numaralarınız güncel olsun ki
böylesi durumlarda sms bilgilendirmesi alırsınız.

Şimdi gelelim surili mevzusuna ülkemde,sehirimde,mahallemde bugüne kadar hiç istemedim ve istemeyeceğim
ama bunu forum ortamında ilk defa dile getirdim ve bu son olmayacak.

sen savaştan kaç, başka ülkeye sığın
sahtekar yap, insanlarına saldır-öldür, karısına kızına sarsıntılık yap
Oh ne ala memleket.

Bu iş dahada uzamadan hem bunları hemde bunları başımıza bela edenleri göndermenin vakti geldi geçiyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun abi, ben nüfusta işlem yapan, dask veren, elektirik aboneliği yapan bütün veznedar lardan şikayetçi olup, zararın karşılanması için savcılığa intikal ederdim. Hiç akıl alçak durum değil kendi evimde .... Suriyelisi, ...... dolandiricisi ikametgah alacak abonelik açacak.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Geçmiş olsun, cidden çok ilginç bir dolandırıcılık hikayesi! Şu Mahmut’u bulup trafoya oturtmak lâzım! Kendime yapılmış kadar sinirlendim. İnsanlar böyle olmadığı sürece biz daha çok sığınmacıya evimizi, barkımız teslim ederiz!

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Adam prosedüre uygun hareket etmiş
kurumların doğrulama sistemi olmadığı sürece ordaki çalışanların tömet altında bırakmak doğru olmaz.

Enerji firmasından ki bayan temsilci bu olayın sıkça yaşandığını ve önlem alınmadığını belirtti.
Bu durumum yaşanmasını tek sorumlusu EPDK.

Yarın gerikli işlemlerinde ardından
EPDK ve Şahıs hakkında CİMER sikayette bulunacağım ayrıca şahsı göç idaresine evrakta sahtecilik yaptığı gerekçesiyle sikayette bulunacağım
durumun ilerleyişini takip edip kulakardı ederlerse savcılık kanalıyla yürümeye çalışacağım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ahmet ,geçmiş olsun.Uğraş dur şimdi,öyle her önüne gelen istediği gibi dask yaptırabiliyormuymuş,çok ilginç.Bu konuda sevgili Müşteki Müşteki ne der acaba(dask yaptırma)
Ben bunlara oğlum askere gittiğinden beri gıcığım(2016) ,yazmıştım sanırım ,askerde bunların yüzünden muayene olamamıştı maalesef(İskenderun Deniz-bot yüzünden tırnak batması).
İyi sizin evi üzerine yapmamış(lar),ver mahkemeye, F fikoloji nin yazdığı gibi ver,lahavleee...

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Ahmet ,geçmiş olsun.Uğraş dur şimdi,öyle her önüne gelen istediği gibi dask yaptırabiliyormuymuş,çok ilginç.Bu konuda sevgili Müşteki Müşteki ne der acaba(dask yaptırma)
Ben bunlara oğlum askere gittiğinden beri gıcığım(2016) ,yazmıştım sanırım ,askerde bunların yüzünden muayene olamamıştı maalesef(İskenderun Deniz-bot yüzünden tırnak batması).
İyi sizin evi üzerine yapmamış(lar),ver mahkemeye, F fikoloji nin yazdığı gibi ver,lahavleee...
Sigorta yaptırmak basit bir işlem. Elektrik aboneliği için yeterli kabul edilecek bir belge olmaması lazım, uygulama yanlış Sota Sota'nın dediği gibi.

Mesela şuan normal bir vatandaş bile örneklem bir meskende X TC kimlik numarasının oturup oturmadığını sorgulayabilir. Abonelik başvurusu alınırken ilgili personellerin başvuru yapanın o evde meskun olup olmadığını kontrol ettirmesi gerekli.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
düzgün bir işimiz yok bizim bugün yurtiçi kargodan kargo bekliyordum(sabahtan dağıtıma çıktı diye mesaj geldi).öğlen tekrar mesaj geldi ürün teslim edildi diye evde tek başınayım ürün gelmedi.panik oldum yurtiçi müşteri temsizlcisini aradım. ordan şubeyi aradılar ordan kuryeye ulaşmışlar kurye hata yaptım teslim etmedim ürünü şimdi teslim etmeye gidiyorum demiş.kalpten götürceklerdi beni(pahalı bir üründü).sonunda saat 17 de kargo geldi.demek istediğim hangi kurum olursa olsun ister özel ister devlet düzgün çalışanı bu yaşa kadar görmedim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
+ Burası Muz Cumhuriyeti mi kardeşim.
- Evet Muz Cumhuriyeti.

işyerinden dönerken 08:58'de otolyol kontrol noktasına girmeden 250mt öncesinde sivil araçlar yolun sağına çekti ve içinden onlarca kaçak sağa sola kaçışmaya başladı.
El birliğiyle inatlaşarak ülkemizin içine s.ctık...
Sigorta yaptırmak basit bir işlem. Elektrik aboneliği için yeterli kabul edilecek bir belge olmaması lazım, uygulama yanlış Sota Sota'nın dediği gibi.

Mesela şuan normal bir vatandaş bile örneklem bir meskende X TC kimlik numarasının oturup oturmadığını sorgulayabilir. Abonelik başvurusu alınırken ilgili personellerin başvuru yapanın o evde meskun olup olmadığını kontrol ettirmesi gerekli.
Kira sözleşmesi ve dask'ın olması yeterli.
istediğiniz evin aboneliğini üstünüze alabilirsiniz.
kira sözleşmesinin gerçek yada sahte olması perekande şirketini bağlamıyor beyan esastır diyerek işlemi başlatıyorlar.

Bugün itibariyle takibinin kolaylaşması için her iki katında aboneliğini üzerime aldım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt