Elektirik doğalgaz ve su faturaları saçma bir şekilde çok uygun geliyor 250kw kullanım 320tl fatura

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Bu zamanda hiç bir işi şansa bırakmamak ve evlerdeki bu tür şeyleri kontrol etmek gerek.Eğer saatin bozuk olduğu anlaşılırsa sonradan katlamalı fatura gelebilir. :ok

İşte ilk ay gidip desen bile bozuk olduğu anlaşılınca 6 ay geriye dönük olarak kilitledi. Söylemesen, 7,8 ay sonra kendi tespit etse ne çıkarır belli değil. Her halükarda vatandaşa bir kazık geçirme var. Arkadaşın dediği gibi saatin bozukluğundan bana ne. Belki otomatik ödemede, farkında bile değil vatandaş. Zırvalıklar tavan yapmış vaziyette.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Saat bozukluğundan neden biz mesul olalım. Düzenli kontrolleri firma tarafından yapılması gerekmiyor mu? Sözleşmede ne yazıyor bakmak lazım. Zira sayaç, saat kontrolü tüketici tarafından yapılması kadar saçma bir durum olamaz.
Tekellerde sözleşmeye yasa izin verdiğince her şeyi yazabiliyorlar. "Ben bu maddeyi kabul etmiyorum ve hizmet almaktan vazgeçiyorum" deme lüksümüz olmadığı için.

Ben de önceki dairemden ayrılırken belediye su tüketimimi düşük bulup inceleme yapılacağını söyledi. Sonrasında da 600₺ ceza ödettiler saat bozuk gerekçesiyle.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Tekellerde sözleşmeye yasa izin verdiğince her şeyi yazabiliyorlar. "Ben bu maddeyi kabul etmiyorum ve hizmet almaktan vazgeçiyorum" deme lüksümüz olmadığı için.

Ben de önceki dairemden ayrılırken belediye su tüketimimi düşük bulup inceleme yapılacağını söyledi. Sonrasında da 600₺ ceza ödettiler saat bozuk gerekçesiyle.
Fakat şöyle bir durumda var. Mecbur bırakılmak. Bununla ilgili sorduğumda avukatım birçok emsal dava olduğunu belirtti. Sözleşme örneği bende yok. Epdk mi ney onun bazi maddeleri varmis. Ama ona ragmen bile diyelim ki bu zaruri bir ihtiyac. Örneğin Turkcell de bir maddeyi begenmediniz baska operatore gecersin gibi. Ama elektrik su bunlar temel ihtiyaçlar. Bunlar adina bulundugunuz bolgede hizmet veren tek bir firma ise, bu firmada seni bazı şeylere zorluyorda bu noktada belli başlı haklar doğuyor. Hatta aihm e kadar gidebilecek durumlar var. Bence önce herkese ilkokuldan itibaren anayasa kitapçığı dağıtılmali ve okumali. Haklar dersi olmalı ki herkes haklarını bilsin

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
O zaman hiç ellemiyorum ben kendileri bulsunlar köydeki saat 3 senedir falan bozuk önceden sular bedavaydi sonra saat taktılar takıldıktan maksimum 4 5 ay sonra bozuldu saymıyor o zamandır kalan yok diye umursamıyoruz 3 senedir fark edilmedi bizimkini hiç fark etmezler iyi kötü fatura geliyor köye oda gelmiyor teraspy teraspy, eketen eketen,
Hımm,bir şey demeyeyim o zaman :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Fakat şöyle bir durumda var. Mecbur bırakılmak. Bununla ilgili sorduğumda avukatım birçok emsal dava olduğunu belirtti. Sözleşme örneği bende yok. Epdk mi ney onun bazi maddeleri varmis. Ama ona ragmen bile diyelim ki bu zaruri bir ihtiyac. Örneğin Turkcell de bir maddeyi begenmediniz baska operatore gecersin gibi. Ama elektrik su bunlar temel ihtiyaçlar. Bunlar adina bulundugunuz bolgede hizmet veren tek bir firma ise, bu firmada seni bazı şeylere zorluyorda bu noktada belli başlı haklar doğuyor. Hatta aihm e kadar gidebilecek durumlar var. Bence önce herkese ilkokuldan itibaren anayasa kitapçığı dağıtılmali ve okumali. Haklar dersi olmalı ki herkes haklarını bilsin
Tam uyguladığım bir durum,gençliğimi hatırladım birden :)
1981 de işe girdim,sıkı yönetim var,3 vardiya ile çalışıyoruz ama gece farkı verilmiyor nedense.Ustabaşına sordum "maaşını alıyorsun ya" dedi :)
Gündüz vardiyasında Konak-İleri kitabevine gittim,3 vardiyada çalışan işçi sayısı kadar mini "iş kanunu" kitapçığı aldım,tamamını vardiya değiştirerek ben dağıttım arkadaşlara,"okuyun,okuması olmayan çocuğuna sesli okutsun,dinlesin" dedim,1982 yılında o işyerine darbecilerin kapatmadığı "Türkiş"in petroliş'ini yine vardiya değiştirerek iş arkadaşlarımın büyük çoğunluğun form doldurması ile iş yerine getirmiştim.
O yıllar ,ah o yıllar ,hem de cunta yılları ...
Ben bizim izsu sözleşmesini link vereyim buraya :ok

EK:

Bu arada tüm kitapçıkları kazandığım düğün paraları ile ödemiştim :ok

Geri
Üst Alt