Electrolux EVY9847AAX

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yengem haklı. 10 parmağında 20 marifet var 21 ci olmasın artık demiş. :kiskis
İşte şeytan türtüyor bazen :) ,bu arada elimdeki tüm yazılım yükleme aparatlarını uniye yeni başlamış bir gençe verdim,kendi yaptıklarım dahil :),bir dvd de topladığım programları da verdim,ne hora geçti :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
İstediğim ölçülerdeki tek fırın buydu. Başka hiç bir markada bu ölçüler yoktu. En azından benim satın aldığım tarihte. Hasar gibi görünmemek bir yana, bir hasar ancak seçme işlerini engeller. Çalışmasını değiştirmez. Yanlış program seçip burada güncelleme imkanı olup olmadığını sormak için de nasıl bir duygu durumu lazım kestiremedim. :)
Müzik setlerinin denetleyicileri bozulduğunda mesela, x işlevine bastığınızda y işlevi çalışırdı. Bu bazen kristal osilatör değişimi ile düzelirdi ama çoğu zaman cihaz çöpe giderdi. Yani cihazları programladığınızı söylüyorsunuz ama yazılımlarını da ulu orta yerde bulamayacağınızı kestiremiyorsunuz ne diyeyim.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Elbette program mutlaka vardır,ama derlenmemiş olmalı ki yeniden derlenebilsin (gerçi çok anlamam) .Aslında süper olur,keşke yapabilsen yazılımı,mükemmel olur :ok
"Derlemek" işini, programı yazmanın bir parçası olarak düşünün. Örnek vermeye çalışayım: Hamburger istedik, oradaki görevli köfteyi pişirdi (yazılımı yapmak), ekmeğin içine koydu (derlemek), bize verdi biz de yedik (güncelleme yapmak)
Yani cihaza yükleyebilmemiz için, programın derlenmiş olması gerek. Ve de bu tür cihazlarda yapılan yazılam illaki derlenmek zorunda. (Makine dili ile yazmak gibi çok uç noktaları saymazsak)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Müzik setlerinin denetleyicileri bozulduğunda mesela, x işlevine bastığınızda y işlevi çalışırdı. Bu bazen kristal osilatör değişimi ile düzelirdi ama çoğu zaman cihaz çöpe giderdi. Yani cihazları programladığınızı söylüyorsunuz ama yazılımlarını da ulu orta yerde bulamayacağınızı kestiremiyorsunuz ne diyeyim.
Yanlış anlama var sanırım. Programı zaten ben yazdığım için, o yazılımı bir yerde bulmam gerekmiyor. Ama şu vardır ki, bu yazılımları yapmak, yazılımı cihaza yüklemek gibi basit değil. Örneğin araba kullanmak ve araba üretmek gibi düşünebiliriz. Yani örneğin elimdeki fırına sıfırdan yeni yazılım yapabilirim ama bu aylarca sürecek bir iştir. Fırından pahalıya gelir yani. Aynen "kendine bir otomobil yapmak" gibi. Bir de fırını "yazılım yapacak" şekilde dağıtırsam, hatundan dayak yeme ihtimali büyüktür.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yanlış anlama var sanırım. Programı zaten ben yazdığım için, o yazılımı bir yerde bulmam gerekmiyor. Ama şu vardır ki, bu yazılımları yapmak, yazılımı cihaza yüklemek gibi basit değil. Örneğin araba kullanmak ve araba üretmek gibi düşünebiliriz. Yani örneğin elimdeki fırına sıfırdan yeni yazılım yapabilirim ama bu aylarca sürecek bir iştir. Fırından pahalıya gelir yani. Aynen "kendine bir otomobil yapmak" gibi. Bir de fırını "yazılım yapacak" şekilde dağıtırsam, hatundan dayak yeme ihtimali büyüktür.
Ürün memnun etmediği takdirde iade yoluna gitmeniz gerekirdi hocam.
Alalı epey zaman olduktan sonra yapabilecek pek bir şey yok gibi.
Fırını ikinci elde elden çıkartıp başka bir alternatif bakmaya çalışın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
"Derlemek" işini, programı yazmanın bir parçası olarak düşünün. Örnek vermeye çalışayım: Hamburger istedik, oradaki görevli köfteyi pişirdi (yazılımı yapmak), ekmeğin içine koydu (derlemek), bize verdi biz de yedik (güncelleme yapmak)
Yani cihaza yükleyebilmemiz için, programın derlenmiş olması gerek. Ve de bu tür cihazlarda yapılan yazılam illaki derlenmek zorunda. (Makine dili ile yazmak gibi çok uç noktaları saymazsak)

Hımm,anladım,teşekkür ederim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yani "memnun değilim" desem yanlış olur. Gayet memnunum aslında. Ama daha iyisini her zaman isteriz. :)
Biraz da para çokomel ilişkisi gibi.
Ya da firmanın tecrübesiyle ilgili.
Firma müşteri kitlesinin ağırlıklı isteğine ve kendi maddi beklentisine göre iş yapıyordur.
Atıyorum mükemmel pizza pişiriyordur ama patlıcan közlemeyi de liste dolu gözüksün diye koymuştur. :alala

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Biraz da para çokomel ilişkisi gibi.
Ya da firmanın tecrübesiyle ilgili.
Firma müşteri kitlesinin ağırlıklı isteğine ve kendi maddi beklentisine göre iş yapıyordur.
Atıyorum mükemmel pizza pişiriyordur ama patlıcan közlemeyi de liste dolu gözüksün diye koymuştur. :alala
Yok, patlıcan közlemeyi de gayet güzel yapabiliyor menüden "hızlı ızgara" seçip 230 dreceye ayarlayınca, sorun şu ki, yazılımda bu menüyü seçince böyle yapmak yerine işin ortasında buhar veriyor. Ayrıca menüye dolu görünsün diye onu koyduğunda ilgili işlemi yapmanın maliyeti yok ki. Hatta mevcut durumda buhar verdiğinden, olması gerekenden daha karmaşık bir yazılım var tam tersine. Bir şey eklemek değil, çıkartmak gerekiyor.
"Para çokomel" dersek, bunu aldığımda piyasadaki en yüksek teknolojili alet idi. Halen de pek ötesi yok aslında yazılım dışında. Gerçi güncel olanların yazılımlarının kusursuz olduğunu da test etmiş değiliz. :)
Konu da nerelerden nereye geldi...
Alt tarafı "yazılım var mı" sorduk ama yazılanların kahir ekseriyeti fırını, markayı (electrolux'ü) ya da beni aşağılamakla ilgili nedense...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Alt tarafı "yazılım var mı" sorduk ama yazılanların kahir ekseriyeti fırını, markayı (electrolux'ü) ya da beni aşağılamakla ilgili nedense...
Öyle bir niyetim olsa direkt yapardım.

Ayrıca menüye dolu görünsün diye onu koyduğunda ilgili işlemi yapmanın maliyeti yok ki.
Maksakt müşteriyi etkilemek, müşteri kullanmadan olup biteni bilemez ki.
Birisi deneyimleyip internette paylaşmadığı müddetçe nereden bilecek hangi fırının bu işi iyi yapıp yapmadığını?

Dönemin en teknolojik fırını olabilir ama patlıcanı istediğiniz gibi közleyemiyor sizin söylediğiniz gibi.

Size de ne söylesek bir alınıyorsunuz yani.

Madem yazılım yazıyorsunuz mikrodenetleyicilere vs, açın paneli bakın hangi firmanın ürününü kullanmışlar diye.
Sonra aynı denetleyiciyi ve programlayıcısını piyasada bulmaya çalışın.
Hem size tecrübe olur, hem istediğiniz gibi bir fırın yapmış olursunuz.

Electrolux'teki elektronik mühendisinin de 5 tane kolu yok sonuçta, o da insan.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yok, patlıcan közlemeyi de gayet güzel yapabiliyor menüden "hızlı ızgara" seçip 230 dreceye ayarlayınca, sorun şu ki, yazılımda bu menüyü seçince böyle yapmak yerine işin ortasında buhar veriyor. Ayrıca menüye dolu görünsün diye onu koyduğunda ilgili işlemi yapmanın maliyeti yok ki. Hatta mevcut durumda buhar verdiğinden, olması gerekenden daha karmaşık bir yazılım var tam tersine. Bir şey eklemek değil, çıkartmak gerekiyor.
"Para çokomel" dersek, bunu aldığımda piyasadaki en yüksek teknolojili alet idi. Halen de pek ötesi yok aslında yazılım dışında. Gerçi güncel olanların yazılımlarının kusursuz olduğunu da test etmiş değiliz. :)
Konu da nerelerden nereye geldi...
İşte bende onun için "derlenmeli" demiştim sevgili SenolEker ,tabii kaynak kodlar olacak ki ,veya o kısma müdahale edip kapatmak da süper olurdu,ama yapılamaz, çünkü mutlaka kaynak kodlar olmalı bunun için .
Acaba bu durumu(örneğin hızlı ızgara seçimi) ,firmaya iletmişmiydin ,belki firma kendileri bu konuda şikayet alınca yazılımlarını update etmiş olabilirer açıcından sordum :ok

Geri
Üst Alt