Elanur Akıncı Kardeşimizi Tanıyalım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Elanur Akıncı kimdir, haberi sizler için alıntılıyorum;

Elanur Akıncı 7 binden fazla kişinin katıldığı matematik yarışmasında dünya birincisi oldu

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Elanur Akıncı (10), 7 bin 328 kişinin katıldığı Kanada merkezli 'Uluslararası Caribou Matematik' yarışmasında dünya birincisi oldu. Sanatçı Haluk Levent, AHBAP Derneği olarak Akıncı'ya eğitim bursu vereceklerini açıkladı.

Kemalpaşa Merkez Atatürk İlkokulu öğrencisi Elanur Akıncı, ‘Uluslararası Caribou Matematik’ yarışmasında 7 bin 328 kişi arasından birinci olarak Türkiye’nin gündemine oturdu.
Sosyal medyada en çok konuşulan isimlerin arasına giren Elanur’un, matematik alanında düzenlenen birçok yarışmada derecesi bulunuyor.
Matematiği çok sevdiğini ve düzenlenen birçok yarışmaya katılmaya çalıştığını belirten Elanur Akıcı, ileride bilim insanı veya mimar olmak istediğini belirtti.

“BİRİNCİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

Akıncı, şunları söyledi:

* Yarışmaya öğretmenim ile birlikte hazırlandım. Birçok test çözdüm.
* Mayın tarlası ve sudoku gibi farklı tarzda testleri seviyorum.
* Daha önce de bu tür yarışmalara katılmıştım.
* Kanguru, Tales ve Caribou yarışmalarına önceden katılmıştım.
* Bu yarışmada dünya birincisi olacağımı hiç düşünmemiştim.
* Birinci olduğumu öğrendiğimde çok şaşırdım. Ancak birinci olmak çok güzel bir duygu.

“BÖYLESİ BİR BAŞARIYI BEKLEMİYORDUM”

Elanur Akıncı’nın annesi Kezban Akıncı da kızının başarısı ile gurur duyduğunu söyledi.
Anne Akıncı, şöyle konuştu:

* Böylesi bir başarıyı açıkçası beklemiyordum.
* Sınava girdikten sonra soruların çok kolay olduğunu söyledi.
* Birinci olduğunu öğrendiğinde çok sevindi.
* Şu andaki ilgiden de oldukça memnun.
* Kızımın başarısında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

“ELANUR ÇOK FARKLI BİR ÖĞRENCİ”

Elanur Akıncı’nın öğretmeni Gülsüm Ceylan da Elanur’un okula başladığı ilk yıllardan itibaren çok farklı bir öğrenci olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

* Elanur’un ablasının da öğretmeni bendim.
* Elanur’u okula başlamadan önce tanıyordum.
* Çok farklı ve zeki bir çocuğumuz.
* Birinci sınıfta Bilim ve Sanat Merkezi’nin sınavlarına yönlendirdik.
* Sınavı kazandı ve 3 yıldır BİLSEM’e devam ediyor.
* Elanur, pratik zekası olan bir çocuk.
* Sadece matematik değil, bütün derslerinde oldukça başarılı.
* BİLSEM’in yönlendirmesi ile birçok sınavlara girdi ve bu sınav ve yarışmalarda birçok derece aldı.
* Sınıfta çok uyumlu ve arkadaşları tarafından da çok sevilen bir öğrencimiz.
* Araştırmayı ve bir şeyler üretmeyi çok seviyor.
* Özellikle matematikte, kendine has bir tarzı var.
* Çözümü kendi ürettiği şekillerde çözümleyebiliyor.
* Geleceği açık bir çocuğumuz, inşallah Elanur’u ileride iyi yerlerde görürüz.
* Vatanımıza ve milletimize hayırlı bir evlat olur diye düşünüyorum.
* Başarılarının devamını diliyorum.

BAKAN SELÇUK’TAN PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

* Çocuklarımız yurt dışındaki akranları ile yarışıyor.
* 10 yaşındaki BİLSEM öğrencimiz Elanur Akıncı, Kanada’da düzenlenen “Uluslararası Caribou Matematik Yarışması”nda birinci oldu.
* Elanur'u, ailesini ve onu fark edip destekleyen meslektaşlarımı kutluyorum.

HALUK LEVENT’TEN EĞİTİM BURSU

Başarısı ile sosyal medyada gündem olan Elanur Akıncı’ya bir destek de AHBAP Platformu kurucusu sanatçı Haluk Levent’ten geldi.
Levent, AHBAP Derneği olarak Elanur Akıncı’ya eğitim bursu vereceklerini sosyal medyadan açıkladı.
Elanur Akıncı ile telefonda kısa bir süre görüntülü konuşan Haluk Levent, Elanur ile en kısa sürede tanışmak istediğini ve çok yakın bir zamanda okulunu ziyarete geleceği sözünü verdi.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
10 yaşında matematikçi ve yine 10 yaşında filozof yetiştirebilen topluma evrildik.
Bu çocukların yolu ve bahtları açık olsun. Sıra diğer branşlarda insan kazanmada ! Haydi Türkiye 'm, biz bize yeteriz ! (Bakınız, sloganın asıl yeri burası, cami önüne mendil açıp, boş geçmeyelim der gibi anlamsız bir yerde kullanılmamalı ?)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
10 yaşında matematikçi ve yine 10 yaşında filozof yetiştirebilen topluma evrildik.
Bu çocukların yolu ve bahtları açık olsun. Sıra diğer branşlarda insan kazanmada ! Haydi Türkiye 'm, biz bize yeteriz ! (Bakınız, sloganın asıl yeri burası, cami önüne mendil açıp, boş geçmeyelim der gibi anlamsız bir yerde kullanılmamalı ?)
Böyle ''Biz bize yeteriz'' dediler de biz mi ''Zırnık yok'' dedik gardaş :kiskis

Bak bana gelen mesaja şu cevabı yazdım.

a114016bfd03adfafa.png

Mesaj metninde KORONA yaz yolla bağış yap yazıyordu, Ben de KORONA metnini dikkate alıp onaylıyor zannettim, bir baktım ne yazarsan yaz cart diye hesabına işliyor parayı :kiskis

Hemen iptal ettim tabi :kas

Ahbap sağ olsun.

Aslında Ahbap için para yatırıp biz de forumda paylaşabiliriz mesela ;) (Tabi kim nereye isterse yatırır o ayrı konu)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konunun dışına çıkmışım.

Güzel kızımızın başarıları daimi olsun. Memleketimize hayırlı bir evlat olsun, Amariga ve İzrail kapmadan bu memleket EN AZINDAN BU ÇOCUĞUMUZA sahip çıksın inşallah. Amin.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Konunun dışına çıkmışım.

Güzel kızımızın başarıları daimi olsun. Memleketimize hayırlı bir evlat olsun, Amariga ve İzrail kapmadan bu memleket EN AZINDAN BU ÇOCUĞUMUZA sahip çıksın inşallah. Amin.

Bak bunları kaparlar haberiniz olsun ya da biliyorsunuz!

Bir örnek de ben vereyim(arkadaşımın akrabasıdır bu kişi) bizim Ödemişin köylerinden
bir garip çocukdur bu,önce Hava subayı oldu,sonra asıl işi "Matematik" idi!
hikaye uzun ama,bizim o köylü gariban çocuk da böyle "kapıldı" ve gitti!
Amerikaya tabiki,yaw böyle insanları bir şekilde mutlaka kapıyorlar! sana öyle imkanlar
sunuyorlar ki hayır demen mümkün neredeyse olamıyor!

Bir tane de bizim hanımın yeğeni var o da Amerikan kapması oldu:haha
herif Doktoraya gitti tam doktor oldu,artık aramıyor da kerata!
En son bulduğu nedir peki?(dalı Polymer kimya)şu bizim panellerin Polymer esaslı
hale gelmesiyle ilgili "Patentli" bir ürün geliştirdi! bizim AUO da bunun Llisansı ya da
çok büyük ihtimalle de Patentini satın aldı,"milyar dolarlık bir projedir" bu ve AUO nun
elinde ve sanırım son panel haline gelmesiyle de ilgili olarak Sharp la anlaşıldı!
Bizim Alp de köşeyi döndü bu arada,babasına göre 20 milyon dolar saymışlar oğlana
çalıştığı okul:kiskis
abi 20 milyon çok az yaw,herif milyar dolarlık proje satmış,20 milyon paramı be yaw

bakın böyle bir dünya ilim adamı vardır orada,herifler basıyor parayı kapıyor!
Sovyetler yıkıldı herifler ne kadar ilim adamı varsa kaptılar yetmedi komple KGB yi
de transfer ettiler yaw:haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Bir örnek de ben vereyim(arkadaşımın akrabasıdır bu kişi) bizim Ödemişin köylerinden
Amerikaya tabiki,yaw böyle insanları bir şekilde mutlaka kapıyorlar! sana öyle imkanlar

En son bulduğu nedir peki?(dalı Polymer kimya)şu bizim panellerin Polymer esaslı
hale gelmesiyle ilgili "Patentli" bir ürün geliştirdi! bizim AUO da bunun Llisansı ya da
çok büyük ihtimalle de Patentini satın aldı,"milyar dolarlık bir projedir" bu ve AUO nun
elinde ve sanırım son panel haline gelmesiyle de ilgili olarak Sharp la anlaşıldı!
Bizim Alp de köşeyi döndü bu arada,babasına göre 20 milyon dolar saymışlar oğlana
abi 20 milyon çok az yaw,herif milyar dolarlık proje satmış,20 milyon paramı be yaw

Sovyetler yıkıldı herifler ne kadar ilim adamı varsa kaptılar yetmedi komple KGB yi

Gitsin tabi abi, burada kalsa üç kuruşa tamah edecek.
O da yetmeyecek giydiği etekten, içtiği içkiye hatta söylediği düşünceye kadar dar edecekler dünyayı.
Sonra da dış mihraklar. :kop

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
bizim Alp(ismi budur)Missisippi de yaşar,Mach1 hastasıdır,her sene son model bir tane alır seneye satar!
okul burada herife geçenlerde Mach1 hediye etmiş:haha
bizim oğlana Polisler bile ceza kesemiyor,otoyolda herif hız rekortmeni yaw!
çeviriyorlar Alp i,selam verip salıyorlar US hız limiti max.70mil,ama bu herif 100 den aşağıya düşmez!
Hakime bile çıktı,ceza yemedi! okulun müdürü arıyor iş bitiyor! okul dediğim Üni. den bahsediyorum
yaw herif tam özel seçilmiş vatandaş olmuş,şimdi okul kaçmasın diye her tavizi veriyor buna:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bizim Alp(ismi budur)Missisippi de yaşar,Mach1 hastasıdır,her sene son model bir tane alır seneye satar!
okul burada herife geçenlerde Mach1 hediye etmiş:haha
bizim oğlana Polisler bile ceza kesemiyor,otoyolda herif hız rekortmeni yaw!
çeviriyorlar Alp i,selam verip salıyorlar US hız limiti max.70mil,ama bu herif 100 den aşağıya düşmez!
Hakime bile çıktı,ceza yemedi! okulun müdürü arıyor iş bitiyor! okul dediğim Üni. den bahsediyorum
yaw herif tam özel seçilmiş vatandaş olmuş,şimdi okul kaçmasın diye her tavizi veriyor buna:kiskis

Bir gün birine çarpar da öldürürse taviz sıkıntıya girebilir. :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Gitsin tabi abi, burada kalsa üç kuruşa tamah edecek.
O da yetmeyecek giydiği etekten, içtiği içkiye hatta söylediği düşünceye kadar dar edecekler dünyayı.
Sonra da dış mihraklar. :kop

Hocam bize ters bu söylediğin adamlar,uymaz bize,gitsinler aynen
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir gün birine çarpar da öldürürse taviz sıkıntıya girebilir. :kiskis

bak bunu da hallederler,orası da bizim gibi çok çok acaip bir memleket!
hatta birebir aynıyız,bu söylediğin olayı bizim bazı şahıslar da yaptı hatta bunlar
çok "meşhur" kişilerdi,peki yattılarmı?? yooo:kiskis
ölen öldüğüyle kalıyor sadece,ailesini de zaten bağlıyorlar bir şekilde,"Kader" diyoruz
iş bitiyor bu kadar basit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bak bunu da hallederler,orası da bizim gibi çok çok acaip bir memleket!
hatta birebir aynıyız,bu söylediğin olayı bizim bazı şahıslar da yaptı hatta bunlar
çok "meşhur" kişilerdi,peki yattılarmı?? yooo:kiskis
ölen öldüğüyle kalıyor sadece,ailesini de zaten bağlıyorlar bir şekilde,"Kader" diyoruz
iş bitiyor bu kadar basit

Şimdi falanca yönetmenin oğlu burada kurtulmuştur ama ABD'de nasıl olur bilemem. :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bazen rahmetli babama cidden çok kızıyorum Can abi.
Elektroniğin ciddi söylüyorum ki ağa babasıydı bu adam ki biliyorsun 70-80 lerde ülkemizde elektronikçi dediğin adam bilim adamından farksızdı.
Kuvvet komutanlığında 4 kere teklifte bulundular ve en son Vatandaşlık teklif ettiler sırf Amerikaya gitmeyi kabul etsin diye ama bizimki ''Ben Türk'üm, Ülkemden başka yere hizmet etmem, bu da son olsun dostluğumuz bozulmasın'' demiş konuyu kapatmış.

O yıllarda İngilizce bilen elektronikçi ve Judo Boks Güreş dallarında dereceleri olan bir adam. Vay babam vay :kiskis

Milliyetçi tarafımla bakıp göğsümü kabartıyor olsam da, Muhalif tarafımla bakıp ''hay baba yapacağın işe'' demiyorum değil yani :kop

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Şimdi falanca yönetmenin oğlu burada kurtulmuştur ama ABD'de nasıl olur bilemem. :kiskis

oluyor orada da aynen! bu sefer devreye medya da sokuluyor!
"birileri" zaten işin içine giriyor,vatan-millet edebiyatı yine yapılıyor!
ama medya işi bozmaya kalkarsa,onu da bir şekilde hallediyorlar
kısaca o kişi "yatmayacaksa" aynen yatmıyor kardeşim,en fazla göstermelik
3 ay yatar,kefalet v.s derken herifi çıkarırlar! olayı getirirler "ülke menfaatine"
bağlarlar ve kamoyuda buna göre tanzim edilecek şekilde pişiriliyor
ama kişi de "ülke menfaati" durumu söz konusu değilse o zaman yatıyor!

İktidar da kim varsa buna göre de olayın şekli değişiyor! aynen bizdeki gibi
buna da ileri demokrasi deniyor USA da:hmm
Kişi Demokrat ise,iktidar da Cumhuriyetçiler varsa(Senato&Temsilciler çoğunluğu+Başkan)
o zaman kişinin işi çok zor,aynen bizdeki gibi!
ne farkımız var ora ile buranın,günün sorusu geldi işte:hoba1

"Tedbirlere" gelirsem,yine aynıyız yaw
orada da ilk zamanlar sallamadılar,ama bir geldi virüs talan etti orayı da!
hatta biz bir tık daha iyiyiz!

farkımız yok orayla bizim aramızda!

"Beyin transferi" ise ayrı bir olay,o konuda bu herifler çok çok iyiler yaw
"paranın" söz konusu olduğu yerde,seni aynen kaparlar,zaten "Matematik" için
başka ülke de yok sayılır! çünkü oradaki imkanları hiç bir yerde bulamıyorsun
"gerçek ilim adamı" da aslında işte önce bu imkanlara bakıyor,onlar için para işi sonra gelir!
veya hiç gelmez bile! herifler nasıl bir yatırımla sistem kurmuşlar ki akıl sır ermiyor yaw

Bizim oğlan bazı şeyler arada anlatırdı,ben anlayamazdım! "imkanlar" derken öyle bir
sınırsızlık durumu söz konusu ki,zaten "para" burada en son kertesi bu işlerin! tamamen
sınır yok,sen yeter ki yap,para giderse de gider oluyor

Geldik "adama yatırıma" şayet adam da tam ilim sahibi ise zaten olayı bitiriyorlar
bizim oğlan vatan-millet çok diyordu,ama iş lafa gelince şimdi yaw orada bize sunulan
imkanlar burada yok ki ye geliyor olay!
herif her hafta ceza yiyecek yasaklar yapıyor ama umurunda değil,ülen arabanın arkasına
Türk işi bir slogan yazsana dedim,örneğin "Babam sağolsun" gibi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt