Ekran Kayıt Programı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kebndi bilgisayar ekranımı kayıt edebileceğim, denediğim hypercam ve studiocam dışında (Bana oldukça kullanışsız geldiler) önerebileceğiniz program var mı arkadaşlar?

Fırsat bulursam bu gün MB130 full yazılım yüklweyemeyen arkadaşlar için bir deneme yapacağım, Hem tv de denerken normal video kaydı yapıp, hem de pc deki hazırlanış sürecini kayıt edeceğim.

Normal video çekiminde sorun yok, kayıtları sonra birleştirmek için movie maker kullanıyorum onda da sorun yok, ancak video formayı ve çekim kalitesi olarak pc ekranını kayıt edecek bir programa ihtiyacım var. 

:ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Ekran Kayıt Programı

Apollon07' Alıntı:
Bandicam Kullanabilrisiniz

Katılımsız Olarak Burdanda İndirip Kurabilirsiniz Tek Uygulama İle > 

Programı Kurarken Virüs Programı Varsa Kapatın

Abicim ne kadar zormuş bir program indirmek, her yer tuzak reklam linkleri ile dolu :yuh:

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203

Ado' Alıntı:
Apollon07' Alıntı:
Bandicam Kullanabilrisiniz

Katılımsız Olarak Burdanda İndirip Kurabilirsiniz Tek Uygulama İle > 

Programı Kurarken Virüs Programı Varsa Kapatın

Abicim ne kadar zormuş bir program indirmek, her yer tuzak reklam linkleri ile dolu :yuh:

Aynen Hocam Reklamsız Bişey Kalmadı Bu Devirde..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlginç bir şekilde 5 program denedim hepsinde de siyah ekran kaydı yapıyor, hatta bazıları sesimi de alıyor ancak masaüstü görüntüm gelmiyor :alala:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
İlginç bir şekilde 5 program denedim hepsinde de siyah ekran kaydı yapıyor, hatta bazıları sesimi de alıyor ancak masaüstü görüntüm gelmiyor :alala:

OBS'yi denediniz mi?
Orada işaretlediğim kısımdan ekran yakalamayı ekleyerek ekranda olan biten herşeyi kaydedebilirsiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:

OBS'yi denediniz mi?
Orada işaretlediğim kısımdan ekran yakalamayı ekleyerek ekranda olan biten herşeyi kaydedebilirsiniz.

Tarif ettiğin şekilde yaptım oldu teşekkür ederim.
Yalnız görüntü kalitesi düşük, Yazılım yükleme şeklinde açıklama olacağı için yazıların okunabilir olması önemli.
Görüntü kalitesi için nereyi ayarlayayım?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
OBS'yi denediniz mi?

Tarif ettiğin şekilde yaptım oldu teşekkür ederim.
Yalnız görüntü kalitesi düşük, Yazılım yükleme şeklinde açıklama olacağı için yazıların okunabilir olması önemli.
Görüntü kalitesi için nereyi ayarlayayım?

İşaretlediğim yerden ayarlara girin.

Video kısmına gelin.

Tuval çözünürlüğü yazılımda ekranı gösteren o çerçevenin çözünürlüğünü ayarlıyor.
Çıkış çözünürlüğünüz Tuval ile aynı olursa kayda hemen başlayabilirsiniz.

Uygula diyerek ayarları kaydetmeyi unutmayın. (Ayar penceresi ekrandan taşıyor, üstten küçültebilirsiniz.)

Masaüstünüzün çözünürlüğünden daha yüksek bir çözünürlükte kayıt yapmak istiyorsanız tuval çözünürlüğünü artırabilirsiniz fakat bu sefer doğal çözünürlük küçük kalacağı için, ayarları kaydettikten sonra işaretlediğim yerden, masaüstü görüntüsünü elle tuvale genişletmeniz gerekiyor.

Benim donanımım düşük olduğu için kayıt 60 FPS'de takılarak kaydedilmiş.
30'da ise 1920X1080'de akıcı bir şekilde kaydedilmiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt