E-nabız sitesi hacklendi

• Konbuyu başlatan ibrahimykr1
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yine yüce devletimiz'in kurmuş olduğu sistem hackerlar tarafından hacklenip tüm dünyaya rezil olduk. E-nabızda nelerimiz var?
Kişisel bilgilerimiz, iletişim bilgilerimiz var.

Hackleyen hackerlar ne yapacak? Data satışı yapılacaktır.
Organ nakli bekleyen hastalarla iletişime geçip dolandırılma işlemi yapılacaktır.
Kimliklerimizin hacklenmesinden sonra bir de hayatı sorunlarımızın telefon numaralarımızı adreslerinizi hacklenmesi kalmıştı

İşte, siyasal İslam budur. Oradan buradan çalıntı işler yaparlar sonra kabak türk halkına patlar.
Sonra miting yaparlar, yok e-devlet yok e-nabız.
Kaynakça:
aef2787fce10293e7dc9b9d64ea40fd37ba0518d95e761c005119fe4.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütün web sitelere bakabilirsiniz. Kaynakçalar doğru. Warez'e düşmüş.
Siber güvenlikten anlamam, doğruysa da yapacak bir şey yok, olan oldu.
En fazla dava açabilirsin KVKK ihlalinden. :hihi

Ben bu siteyi pandemiye kadar kullanmıyordum, sonra mecburen kullandım.
Daha önce TC kimlik numaraları da ele geçirilip satılmıştı sanırım.
Bu ilk kez yaşanmıyor yani.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Siber güvenlikten anlamam, doğruysa da yapacak bir şey yok, olan oldu.
En fazla dava açabilirsin KVKK ihlalinden. :hihi

Ben bu siteyi pandemiye kadar kullanmıyordum, sonra mecburen kullandım.
Daha önce TC kimlik numaraları da ele geçirilip satılmıştı sanırım.
Bu ilk kez yaşanmıyor yani.
Hocam zaten bu olay yeni değil, bir çok devlet kurumu hackleniyor ama nedense çıkıp adam akıllı açıklama yapmıyorlar. Üstüne üstlük düzenleme getirmiyorlar. Kamuda çalıştığım Zaman, bütün Windows'ların lisansı yoktu. Koskaca devletin kurumların da Windows'lar crackli yani en basit örneği bu. Devlet sitelerin alt yapısı halen milattan önce kalma yazılımlarla donatılmış. Güvenlik önlemleri hak getire. Ben de bu sistemi mecburiyetten kullanıyordum neyse olayın takipçisi olacağız. Sonuç yine olan bize olmuş olacak.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
telefonla arayıp, adını soy adını, tc numarasını, doktorunun ismini, en son muayene olduğu tarihi, kullandığı ilaçları sayıp dökerler, bir bahane ile ya para isterler ya da bir linke falan tıklatırlar, cehaletin tavan yaptığı topraklarda yine dolandırıcı, üç kağıtçı, şeref yoksunları kazanır, gariban halk yine kaybeder. hep oldu, yine olur.

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
50
İki ay öncede tarım bakanlığını patlatmışlardı, şimdi bu haberleri görünce iyi ki elimizde nükleer bomba filan yok diyorum
ama iki üç seneye nükleer santraller açılırsa noolacak Allah bilir,
dh de elemanın biri yazmıştı arkadaşı Mersin nükleer santralde stajer mühendismiş taşeron firma çekirdeği soğutma suyu taşıyan boruları plastikten döşemeye kalkmışlar rus yetkililer görünce adamları inşaattan s**tir edip kovmuşlar

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
İki ay öncede tarım bakanlığını patlatmışlardı, şimdi bu haberleri görünce iyi ki elimizde nükleer bomba filan yok diyorum
ama iki üç seneye nükleer santraller açılırsa noolacak Allah bilir,
dh de elemanın biri yazmıştı arkadaşı Mersin nükleer santralde stajer mühendismiş taşeron firma çekirdeği soğutma suyu taşıyan boruları plastikten döşemeye kalkmışlar rus yetkililer görünce adamları inşaattan s**tir edip kovmuşlar
90 tane vardı hatta bir tanesini tabancasıyla vurmuştu alığın teki... şansına patlatmamış... tam yakıt tankından vurunca... kaldırmışlar...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt