Düşüncelerimiz takip ediliyor olabilirmi

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Arkadaşlar gecenlerde elime kucuk bir elektironik urun gecti yerden bulmutum ne ise yarar felan dusurken arkadaslara sordum bilen cikmadi cihazin ismini bile bilmiyoruz ses dinledi de cikti desem cope attim ama internet uzerinden arama felan yapmadim bugun bir forum sitesinde gezerken urunun reklami denk geldi bu bir tesaduf mü

Screenshot_20220522-231747_Samsung-Internet.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Telefon mikrofonunu birçok uygulama dinliyor. Klavye ile yazdıysanız bu düşüncenizi, oradan da öğrenmiş olabilir. Ya da sadece tesadüf. Reklam ayarlarınız, tarayıcı ayarlarınız vs ne durumda bilmiyoruz. Net bir şey diyemeyiz. Ya tesadüf ya da kullanımınıza özel reklam gösterimi. Üçüncü bir ihtimal zor.

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Bu durumu sık sık ben de yaşıyorum ve bazen yazılı mesajlar olmadan sadece ortamda konuşarak bile. Muhtemelen “Siri Dikteyi İyileştir” gibi bir özellik için okumadan kabul edilen sözleşmelerle ilgili. Aynı şey Google Asistan için de geçerli.

Merlot Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
272
50
Umut ustanın dediği gibi elimizde ki tlf resmen bbg evi gibi bizi izliyor , bunu önlemek için mutlaka cihaza root atıp google ve diğer uygulamarın arka plan ayarları izinleri ve cihazın bazı ayarlarını değiştirerek bu engellenebilir

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Hocam maalesef ki tesadüf değil. Uygulama kurarken vermiş olduğunuz erişimlerde klavye erişimi yüksek düzeyde bu amaçlar için kullanılmakta.
Dosya erişimi isteyen programların çoğu whatsapp gelen ve gönderilen resimlere gidip uzantıları kullanmakta.
Google ve Facebook 'un reklam anlaşmasında kesin olarak mikrofonu erişimi onayı bulunmakta.

Anlayacağınız kendinizi bu konuda hiç kasmayın. Artık reklam için kapı kapı gezen anketçiler bitti.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
7/24 dinliyorlar pili değişmeyen telefonu boşa yapmamış adamlar ..

Biz telefonu kapatsak bile arka planda çalışıyor mic açık sadece bekleme moduna geçiyor. :kiskis

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Ortamda ne konuşuyorsak hemen o konuyla ilgili reklamlar karşımıza çıkıyor.Kaç defadır böyle oldu.Evdekilere bizi dinliyorlar diyordum da inanmıyorlardı,artık inanmaya başladılar. :ok :gul

Geri
Üst Alt