Düşük bütçe için tavsiyeleriniz

D Çevrimdışı

doganbaris

Yeni Üye
5 Nis 2022
2
48
Merhabalar,

Gördüğüm o ki, 10.000 TL altındaki ürünler için çok titizlenmeye gerek yok. İhtiyaca göre aranan ya da aranan modellere göre bol bol inceleme yorum bulunuyor

Ama benim evdeki philips 42pfl8404 17 yil sonra patladi , bütçem esas olarak -sıfır- ve evde 3 çocuk ile TV siz kalma şansım da olmuyor. (Keşke olsa)

50" ya da 55" bir şey almam gerekiyor

Nihai noktada aralarında kaldığım modelleri aşağıda sıraladım. Kağıt üzerinde tüm özellikleri neredeyse aynı. Sadece ilk sıraya koyduğum Regal'in QLED panelli olması öne çıkarıyor mu diye düşünüyorum. Nihai karar verirken "qled de olsa regal mi" demeliyim yoksa "regal de olsa qled mi".... Yorum yapamıyorum. Bir de tabii bu qled smart, android değil...

TV Piyasasına göre "3 kuruşluk şey zaten, neyin peşindesin" demeyin, dediğim gibi, bütçe sıfır olunca :(

"bunların hepsi aynı, ne alırsan al" diyorsanız da, hangisinin kenar değil de arka aydınlatmalı olduğunu belirtebilirseniz

ya da

Bu fiyat bandında tecrübeniz ile sabit "şunu al" diyeceğiniz bir model önerebilirseniz sevinirim.

1-Regal 50R857UQ 50" QLED Smart => 6.300 (QLED ?)

2-Regal 55R754UA9 55" LED Android => 6.500 (Android + 5")

3-Vestel 50UA9600 50" LED Android => 5.920 (Regal yerine Vestel mi?)

4-ONVO OV55F530 55" LED Android => 5.800 (MA Elektronik ürünleri de aynı, fazla paraya gerek yok mu?)

5-AXEN AX55UAL402 55" LED Smart => 5.300 (Minimum fiyatlı ama smart + 5" )

Yaptığım araştırmalarda da F/P ve donanım özelliği olarak sanki en iyi seçenek TCL 50C725 gibi görünüyor ama fiyatından dolayı listeye sokamıyorum

D Çevrimdışı

doganbaris

Yeni Üye
5 Nis 2022
2
48
Sn. @Ado özellikle sizin yorumunuzun ben ve benim gibi arayista olan arkadaşlar için çok kıymetli olacağını belirmek isterim

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Hocam ben biraz daha farklı bir şekilde tavsiye de bulunayım size,yok 4k imiş yok full hd bilmem neymiş yok OLEDmiş bunlara aldanıp sakın 400-500 kağıt fazladan vermeyin.Her ay arızalanan 8 yıllık emektar LCD ekran Sunny marka televizyonum geçen sene tonla para verip aldığım yeni model LG 4k televizyondan en az 3-4 kat daha iyi görüntü kalitesi veriyordu.Psikolojik olarakta insanı rahatlatıyor,3-4 bin TL verdiğin makineyi çok fazla önemsemiyorsun bozulur gibi olunca hemen servis vs veriyorsun,7-8 bin TL verdiğin makineyi çok fazla önemsiyorsun bozulunca korkudan(daha kötü olur mu?Ya tekrarlarsa?Ya çok masraf çıkarsa vs) servise bile veremiyorsun,bozulunca stres yaşıyorsun.
Tecrübe edindim artık hayat felsefem oldu,beyaz eşya-bilgisayar-telefona çok para ver ne kadar para o kadar kalite
Televizyona az para ver ne kadar az para o kadar kalite

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt