Durafin Alüminyum Kondenser

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Bız Acaba Alumınyum Kondenser Nezaman Vazgececekler Dıye Beklıyorken

Samsung Boş Durmuyor Durafin Adını Verdıgı Mikro Kanal Alumınyum Konder Gelıstırmelerını Ilerletmeye Devam Edıyor

LG Yenı Serısınde Bılgınız Uzere Tekrardan Bakır Kondensere Donus Yapmıs Durumda

ama Samsung Donmeyecek Gıbı Gorunuyor

Isı Transferın Bakıra Gore Daha Iyı Oldugunu
90 Gun Boyunca 4.1mpa Basınc Altında , Denız suyu ve Asite Maruz Bırakıldıgından Bahsedılmıs vss.

Son düzenleme:
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Durafin Alüminyum Kondenser

daha çoook aşacakları yol var hemen hemen hepsi deniyor bu alüminyumu mesela panasonic hindistanda deniyor Allah bilir daikn le me de oralarda deniyordur nasılsa 51. bölge meksika vs olayı gibi hindistan.

komik olanda ne bilyonmu bu mbirol eğitimliyim diyor ya sosyete krosu hanzo. bir gün micro kondenseri dh de düz kondenseri tartışırken yutmuş.. diyorki bu kondenser o kondenser değil.. bir ara o mesajı bulayımda atayım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

Sosyete Krosu Hanzo Nedir Yaaa :m08:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

Smile Senın Icın Ekledım Istedıgın Baska Sey Varsa Ozelden At :m06:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Smile Senın Icın Ekledım Istedıgın Baska Sey Varsa Ozelden At  :m06:

teşekkürler..  eski bir Türk filminden ayı oynatma sahnesini rica edicem benim pc eskide videoyu işleyip kesemiyorum :s17:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

bu aliminyum meselesini çok deşeceğiz arkadaşşlar.savunanların gözüne somak gerekli artık.yeter milleti yedikleri.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

Hallederiz Müsait Zamanda İstek Rica Talep Alınır :)

:böröl:

I Çevrimdışı

Iceman

Yeni Üye
9 Tem 2016
17
26

ghostkiller1' Alıntı:
bu aliminyum meselesini çok deşeceğiz arkadaşşlar.savunanların gözüne somak gerekli artık.yeter milleti yedikleri.
Hocam bende bu konuyu merak ediyorum açıkçası. Çünkü İnternete bakıyorum bayağı bir anlam karmaşası var.

Öncelikle kendimden örnek vermek istiyorum. 2004 yılında aldığımız Arçelik Klimada Alüminyum boru kullanılmış. Bizde o borular ile 12 yıl boyunca Klimayı kullandık. Bir sorunda yaşamadık. Klimanın belki yıl geçtikçe verdiği randıman azalmış olabilir, mümkündür ama sonuçtu 12 yıl boyunca bu şekilde iyi kötü işimizi gördü. Şimdi şunu sormak istiyorum;

Alüminyum borulama Klimaya zarar mı verir? Alüminyum borulama Klimanın ebesini düzer mi? Yoksa Klimanın verimini mi düşürür ? Bence öncelikle buna bir açıklık getirmemiz gerekiyor.

Elektrik işleri ile az çok uğraştığım için Alüminyum ve Bakır arasındaki farkları biliyorum. Alüminyum hafiftir ve Dünya üzerinde bakırdan daha fazla bulunduğu içinde bakıra göre ucuzdur. Teknik Servislerde büyük ihtimal ucuzluğundan dolayı Alüminyum boru seçiyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

@Iceman

2 Fotografı Incelemen Yeterlı

Iklım 12 Yıl Oncesının Iklımı Degıl, Yagan Yagmurların Artık PH Notr'e Yakın Degıl Bıldıgın Asıdık'tır

Yagmurun PH Bolgelere Gore Degısım Gostermektedır Sanayı Bolgelerınde Daha Asıdık'tır

Asıdın Alumınyuma Napacagını Bellı; Erıtır :)

Bırde Su Var Alumınyumların Bıle Kendı Icınde Cıdde Sekılde Kalıte Farkı Var

Bakırın Isı Iletkenlık Katsayısı Alumınyuma Gore %100 Daha Yuksek

12239c6596bdf431ce5972614eb1cdaf.jpg

dfb243969f32a8ce38149a1a2f73b9ec.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sota birde şunu ekleyelim.metallerin korozyona dayanım sıralaması.aliminyumun yeri neresi bakın bakalım.

0DZDJ8d9bcd495bf03953f.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

Cok Guzel Bır Verı Olmus Elıne Saglık...

O Çevrimdışı

O D A

Kayıtsız / Doğrulanmamış

en iyi Klima Alemiyom klima ben hep alemiyom seviyom bişe olmuyo. ne bakım ne vakum yapmıyom boru ekliyorum kaynatıyorum gene bişe olmuyo.

millet enayi olmasa hep vestel alır çünkü vestelle me daykin aynıdır.

ben bir zamanlar vestel kullanmıştım 30 sene gitti sona bozuldu o kadar sağlamki.

Hıyar die bir klima vardı hayiner die okunuyordu. o bile iyiydi çok yaksada.

amaç ucuzları bir arada tudmak. büyük firmalar neden 15 yıl garanti vermiyoki. halkın sadakaya ihtiyacı var bedava versinler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri