Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Redzull kanatlandırırrrrrrr valla Xiaomi , mi uçuşta bakalım daha neler olacak
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi’nin 52 Bin TL’lik Saydam Televizyonu 1 Saniyede Tükendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi‘nin dün yaptığı etkinlikte yeni saydam televizyonu Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition tanıtılmıştı. Dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonu olma ünvanına kavuşan yeni Mi TV Lux, tamamen saydam olması sebebiyle çok büyük bir ilgi çekmişti. Bu ilgi, televizyon satışa çıktığında belli oldu.

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition ismindeki saydam televizyon modelini heyecanla bekleyen binlerce kişi, televizyonun satışa gireceği anı merakla bekledi. Televizyonun satışa girmesiyle birlikte de 1 saniye içerisinde tüm stok bitti. 7.200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan, yani 52.500 TL‘yi aşkın bir fiyatı bulunan bu televizyon, 1 saniye içerisinde tüm stokları satmayı başardı. Etkinlik sonrası ön satışa sunulan televizyon modeli, 1 saniyede tükendi.

Dünyada bir ilk olan seri üretim saydam televizyon modeli Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, tüketicilerin yeni teknolojilere ne kadar meraklı olduğunu da ortaya koydu. Eşi benzeri bulunmayan bir tasarıma sahip olan ve tamamen saydam bir ekrana sahip olan Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, kullanıcılara saydamlığı dışında oldukça iyi özellikler de sunuyor. 120hz ekran tazeleme hızına sahip olan seri üretim saydam akıllı televizyon modeli, 55 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkıyor.

Televizyonlar için üretilen en iyi işlemcilerden olan MediaTek 9650‘den gücünü alan televizyon, 5,7mm‘lik kalınlığa ve Dolby Atmos ses teknolojisine sahip. Aslına baktığımızda 7 bin dolar böylesine bir televizyon için oldukça normal bir fiyat diyebiliriz. Fakat bunu güncel kur ile çevirdiğimizde 52 Bin lirayı aşkın bir fiyatla karşımıza çıkması, hem de bu fiyatın vergisiz hali olması, ürünün ülkemize gelmesini imkansız kılıyor.

Saydam televizyon modelinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı gibi detaylar henüz net olarak bilinmiyor. Diğer bir yandan cihazı almak için oldukça büyük bir bütçe ayrılması gerekiyor. Her ne kadar bu televizyon modeli araba fiyatlarıyla yarışsa da, teknolojisi ve diğer modellerden farklı olması sebebiyle binlerce tüketiciyi kendine çekmeyi başarıyor.

mi-tv-lux-oled-transparent-edition_07-scaled-min.jpg

KAYNAK :
insanlık çıldırma döneminden geçiyor, bizler aylarca bir dandırık hı-level alacağız diye kılı kırk yarar kan elin oğlu bir kamyon para sayarak düzenin içine ediyor desem haksızlık mı etmiş olurum sizce???

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Halen bir OLED televizyonum olsun isterim.

Duvarda önceden altyapısı hazırlanmış ve hiç kablo görünmeyecek şekilde yağlı boya tablo gibi duran bir LG C9 piyangodan para çıkarsa takıp keyifle izlerim.

Onun dışında Ne projeksyon, ne saydam tv ne de gerisi benim için hikaye. Teknolojik üstünlük değil, bana verdiği keyif üzerinden yorum yapıyorum :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt