Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonunu tanıttı. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition ismiyle tanıtılan televizyon, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Cihazın fotoğrafından da gördüğünüz üzere dakikalar önce Xiaomi tarafından etkinlikte tanıtılan televizyon, oldukça ince çerçevelere ve arkası görünen şeffaf ekrana sahip. Seri üretime geçecek olması sebebiyle milyonlarca kişiyi heyecanlandıran Xiaomi Mi Tv Lux Transparent Edition, tasarımı dışında özellikleriyle de dikkat çekiyor. 55 inç boyutundaki, yani 139 ekranlık bu televizyon, 120hz değerinde ekran yenileme hızına sahip. Bu da bir televizyon için fazlasıyla iyi diyebiliriz. Mi TV Lux, gücünü televizyonlar için üretilen en iyi işlemcilerden olan MediaTek 9650 işlemcisinden alıyor.

Tüm bu özelliklerin ve oldukça şık tasarımın yanında, 5,7 mm‘lik kalınlığa sahip olan televizyon, Dolby Atmos sayesinde oldukça kaliteli bir ses sunuyor. Ayrıca cihazın fiyat etiketi hakkında bilgiler de bulunuyor.

EfJQTmUUYAUUcq_-min.jpg

Söylentilere göre yeni Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, bu özellikleri ve tasarımı sebebiyle oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olacak. 7.000 dolar bandında bir fiyat etiketiyle piyasaya sunulacağı söylenen televizyon, güncel kur ile ülkemize gelseydi 51 Bin TL+vergiler şeklinde bir fiyat etiketine sahip olabilirdi. Bu da cihazın ülkemize gelmesini imkansız kılan nedenlerden biri.

KAYNAK :

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkası gözüküyor ama :) Tv nin önünden geçenlere sinirlenenler , şimdi tv nin arkasından kaçıl diyecekler :)
Bazı teknolojileri yapabiliyor olmak, onun fayda sağladığı gerçeğini de getirmiyor beraberinde.

Cidden dikkat ederseniz teknolojik olarak değil makara yorum yazdım yukarıda da zira şeffaf bir göstergeçin (tv) kime nasıl bir faydası olur şimdilik çözemedim.
Zamanında Curved diye isim verip, normal bildiğimiz paneli kavisli bir kasaya oturtup bunu da insanlara teknoloji diye sattılar malum
3D adı altında yarı performans çalışan bir sistemi de teknoloji diye sattılar.
Bu gün ne curved adı anılıyor ne de 3D. Ama üretildimi bunlar? Evet üretildi.

Üreticiler yapabildiklerini ispatladı
Tüketiciler alabildiklerini ispatlayıp komşulara hava da attı

Eeee? Mission complette o zaman.

Gelsin sıradaki :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bazı teknolojileri yapabiliyor olmak, onun fayda sağladığı gerçeğini de getirmiyor beraberinde.

Cidden dikkat ederseniz teknolojik olarak değil makara yorum yazdım yukarıda da zira şeffaf bir göstergeçin (tv) kime nasıl bir faydası olur şimdilik çözemedim.
Zamanında Curved diye isim verip, normal bildiğimiz paneli kavisli bir kasaya oturtup bunu da insanlara teknoloji diye sattılar malum
3D adı altında yarı performans çalışan bir sistemi de teknoloji diye sattılar.
Bu gün ne curved adı anılıyor ne de 3D. Ama üretildimi bunlar? Evet üretildi.

Üreticiler yapabildiklerini ispatladı
Tüketiciler alabildiklerini ispatlayıp komşulara hava da attı

Eeee? Mission complette o zaman.

Gelsin sıradaki :)
yine çok güzel yazmışsın abi :)???

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Xiaomi’nin 52 Bin TL’lik Saydam Televizyonu 1 Saniyede Tükendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi‘nin dün yaptığı etkinlikte yeni saydam televizyonu Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition tanıtılmıştı. Dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonu olma ünvanına kavuşan yeni Mi TV Lux, tamamen saydam olması sebebiyle çok büyük bir ilgi çekmişti. Bu ilgi, televizyon satışa çıktığında belli oldu.

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition ismindeki saydam televizyon modelini heyecanla bekleyen binlerce kişi, televizyonun satışa gireceği anı merakla bekledi. Televizyonun satışa girmesiyle birlikte de 1 saniye içerisinde tüm stok bitti. 7.200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan, yani 52.500 TL‘yi aşkın bir fiyatı bulunan bu televizyon, 1 saniye içerisinde tüm stokları satmayı başardı. Etkinlik sonrası ön satışa sunulan televizyon modeli, 1 saniyede tükendi.

Dünyada bir ilk olan seri üretim saydam televizyon modeli Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, tüketicilerin yeni teknolojilere ne kadar meraklı olduğunu da ortaya koydu. Eşi benzeri bulunmayan bir tasarıma sahip olan ve tamamen saydam bir ekrana sahip olan Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, kullanıcılara saydamlığı dışında oldukça iyi özellikler de sunuyor. 120hz ekran tazeleme hızına sahip olan seri üretim saydam akıllı televizyon modeli, 55 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkıyor.

Televizyonlar için üretilen en iyi işlemcilerden olan MediaTek 9650‘den gücünü alan televizyon, 5,7mm‘lik kalınlığa ve Dolby Atmos ses teknolojisine sahip. Aslına baktığımızda 7 bin dolar böylesine bir televizyon için oldukça normal bir fiyat diyebiliriz. Fakat bunu güncel kur ile çevirdiğimizde 52 Bin lirayı aşkın bir fiyatla karşımıza çıkması, hem de bu fiyatın vergisiz hali olması, ürünün ülkemize gelmesini imkansız kılıyor.

Saydam televizyon modelinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı gibi detaylar henüz net olarak bilinmiyor. Diğer bir yandan cihazı almak için oldukça büyük bir bütçe ayrılması gerekiyor. Her ne kadar bu televizyon modeli araba fiyatlarıyla yarışsa da, teknolojisi ve diğer modellerden farklı olması sebebiyle binlerce tüketiciyi kendine çekmeyi başarıyor.

mi-tv-lux-oled-transparent-edition_07-scaled-min.jpg

KAYNAK :

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aha, 51.000 den 52500 e çıktı televizyon.

İşte ülkemizde bu tv ye hayal gözü ile bakabilmemiz için bir sebep daha :)

Bilgiler için teşekkür ederiz sevgili OKANTÜRK OKANTÜRK

Bunlar eğer kopyala yapıştır bilgiler ise senden ricam lütfen kaynak belirt ki haksızlık olmasın :ok

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Aha, 51.000 den 52500 e çıktı televizyon.

İşte ülkemizde bu tv ye hayal gözü ile bakabilmemiz için bir sebep daha :)

Bilgiler için teşekkür ederiz sevgili OKANTÜRK OKANTÜRK

Bunlar eğer kopyala yapıştır bilgiler ise senden ricam lütfen kaynak belirt ki haksızlık olmasın :ok

1. mesajımda kaynak belirttiğim için gerek duymamıştım....Buna da ekleyeyim o zaman...Uyarı için teşekkürler....

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cell cam ile billeştirimiş ledler aşağıdan yukarıya doğru homojen eşit ışık yayılıyor kasa gitmş anakart alt bölümde saklanmış o fazla bu fazla deyip atmışlar tv kasasız çıplak kalmış :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bence böyle yapmışlar

TV_Lux1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt