Dünya kupası macları ve trt 4k

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Usta abilerimizden biri çıkıp VA panel 4k için ideal görüntü ayarları budur, IPS panel 4k için budur gibi bir yazı yazsa çok güzel olur bence.

Bende: Spor modunda, Kontrast 100, Parlaklık 40, Keskinlik 40, Renk 70
Kons.90
Parlaklık.50
Kenkinlik.50-60
Renk.45
Bu ayarlar tavsiyemdir

Agababangida Çevrimdışı

Agababangida

Yeni Üye
16 May 2018
45
JVC 50VU73T 4K tv son çekirdek sürüm yüklü.

DOĞAL modunda,
Kontrast 88,
Parlaklık 66,
Keskinlik 77,
Renk 77

Dinamik Kontrast KAPALI
Ten rengi Kırmızıya yakın olan ortada

Dünya kupasını CAPCANLI olarak tv de izleme deneyimi sunuyor.

Son düzenleme:
BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Merhaba,
Şu ayarlardan memnunum ben arkadaşlar..

20180617_161544.jpg
20180617_161554.jpg

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Benim TV 55UD8400 vestel, Ben de sinema modunda ayarları biraz değiştirdim, biraz kontrast artırdım, biraz keskinlik verdim, ama sıkıntı gündüz maçlarında, gündüz maçlarında gölgelerin düştüğü yerler karanlık, güneşin geldiği yerler çok parlak oluyor, hatta bazı maçlarda kontrastı tekrar artırmam gerekti. Bir de şöyle bir şeyi farkettim dünkü maçta (brezilya maçında), yakından tv ye baktım, hareketli sahnelerde, oyuncunun kare kare izi kalıyor ekranda çok kısa bir süre, mesela oyuncu koşmaya başlıyor, hemen ardından oyuncunun kare kare şeklinde hafif bir silik görüntüsü kalıyor ve yarım saniye içinde kayboluyor. Bunu daha önce görmemiştim, veya vardı da ben farketmedim.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Dunku mac goruntu acisindan muazzamdi t3kbsıkintı ani kamera degismesinde veya agir cekimlerde ekranin belli yerlerunde karincalanma piksellesme oluyodu cok kusa sureli

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Maçlar nasıl ve neye göre görüntü kaliteleri değişiyor ki, aslında değişmemesi gerekmiyor mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
Maçlar nasıl ve neye göre görüntü kaliteleri değişiyor ki, aslında değişmemesi gerekmiyor mu?

O günün hava koşulları, takımların, taraftarların forma rengi vs.
Oradaki teknik ekibe bağlı aslında kalite işi.
Nasıl kalibrasyon yaptıklarına bağlı.

Ben TRT HD döneminde (şimdi o kanal yok artık) Bundesliga maçlarını harika renklerle izlerken, aynı durum 3. lig maçlarında geçerli değildi.

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Simdi belcika panama (kolombiya nerden cikti) macina bakiyorum, 4k trt de kamera acisi biraz daha yanda ancak trt1 hd de kamera acisi tam ortada. bu nasil cekim teknigidir. ustelik 4k da daha genis ve uzaktan maci izletirken trt1hd de daha yakindan ve daha keyifli mac izletiyor. ben sahsen 4k da uzaktan kucuk goruntulu mac oldumu pek keyif alamiyorum.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Simdi belcika kolombiya macina bakiyorum, 4k trt de kamera acisi biraz daha yanda ancak trt1 hd de kamera acisi tam ortada. bu nasil cekim teknigidir. ustelik 4k da daha genis ve uzaktan maci izletirken trt1hd de daha yakindan ve daha keyifli mac izletiyor. ben sahsen 4k da uzaktan kucuk goruntulu mac oldumu pek keyif alamiyorum.
Bu 4k olayinda yayincilar mac seciyo almanya brezilya rusya mackarinin verdigi zevki digeeleri vermedi

Geri
Üst Alt