Dükkan Açıp işveren Olmakmı İşverenin yanında işçi olarak çalışmakmı?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Dükkan kirası
Sigorta veya bavkur (800 tl küsür) kişi başı
Elektrik
Su
Dogalgaz veya neyle ısıncaksan yazı var kısı var
Esnaf ve sanatkarlar odası kayıt +yıllık kayıt
3 aylık geçici vergiler
Aylık vergiler bunu ayarlarsın anlayan bilir zaten
Yemek
İşe giderken arac araca yakıt lazım
Araca k belgesi lazım(yıllık oluyor)
Araca muayene
Araca sigorta
Risk almassan kasko .risk alırsan yaptırmassın ama bana göre kasko şart
Aracı eski bile olsa kasko sart iş yeri arabası için
Kullanana src lazım
Mali müşavir oda aylık 400tl gibi düşün küçük esnafa oda

Bunlar aklımdakiler akkıma gelmeyen de vardır mutlaka
Aylık sabit giderlerin olacak tabi iş yeri açma belgenin oldugunu var sayıyorum ve malzemenide çektiğini düşünerek

Bir işte uzmanlaşmadan iş yeri açmak mantıksız olur bu yazdıgım giderlere iş yapamassan en fazla 5 6 ay dayanılır elinde 20 30 bin tl ile dükkan açan batıran cok kişi var

Eczane acmak için ne tür belgeler istenir bilmem

Ama pc işinde gelecek vaad eden bir iş değil suan anca yazılımcı olman gerekir server kurulumu veya web tasarım gibi

Benim yigen 10 yaşında kendi kendine tamir edio ugrasıo bu devirde herkeZ tamirci pc konusunda

Telefon işine gelirsek ben çorluda ikamet edıyorum 100den fazla telefoncu var telefon tamiri yapan 2 firma var herkez bu 2 firmaya gönderiyor herkez derken telefoncular müşteriden aldıgı telefonu gönderiyor muhtemelen sende böyle yapacaksın ve aklındaki kazancların hiç birini elde edemeyeceksin

Bu yüzden bir işte uzmanlaş sonra adımını saglam at işinde uzman olmadıkca anca bir yerde çalışırsın
Çok doğru Yorumun için Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elinde her hangi bir belge var mı? Yapacağın işin eğitimini alıp, ben şu vasıfta biriyim diyebileceğin bir etiketin var mı?
Yok abi maalesef.

Koro96 Koro96 Kardeşim alınma sakın ama bu atasözü tam bu konuya uygun bence

"Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış"
Bak bu iyiydi alınacak bişey yok sonuçta herkezin fikrini almak istedim darılmaca üzülmece yok.

Konuya cevap yazdıktan sonra bir de bakışmalı kız mesajını gördüm bu arkadaşın. Genel olarak yazdıklarına bakılırsa arkadaş trol olsa gerek, eğleniyor. Ha ciddi ise durum daha da feci, yapılacak hiçbir açıklamanın yahut tavsiyenin kendisine faydalı olacağını düşünmüyorum. O haftalık bile çok kendisine, üzgünüm. :(
ooo mükemmel bir cevap sanırım iş verensin sende doğru diyon parasız çalışalım ya trol olsa gerek eğleniyor yazmışsın biz küçük çocuklarız ya burda insanlarla dalga geçelim.

Bu kadar sabit giderin üstüne söylenecek çok şey var da, sonra yaftalıyorlar bizi şucusun bucusun diye. :hihi
yani gider çok gelir az ülkenin hali bu.

Koray'ın bu tarz konularına alıştım ben... :sirit Hatta, bir süre sonra aynı minvalde başka bir konu da gelebilir, hazırlıklıyım şahsen... :krokop
alışmış olmana sevindim abi seviliyorsun.:clap

Son düzenleme:
BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Konuya cevap yazdıktan sonra bir de bakışmalı kız mesajını gördüm bu arkadaşın. Genel olarak yazdıklarına bakılırsa arkadaş trol olsa gerek, eğleniyor. Ha ciddi ise durum daha da feci, yapılacak hiçbir açıklamanın yahut tavsiyenin kendisine faydalı olacağını düşünmüyorum. O haftalık bile çok kendisine, üzgünüm. :(

nasıl dile getireceğim derken aklımdan geçenleri yazmış sevgili S Swift ... açılan konular saçma, boş ve birbiriyle çok tutarsız.. kimseyi kırmak istemem ama benim düşüncelerim bu yönde, bende üzgünüm:(

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
nasıl dile getireceğim derken aklımdan geçenleri yazmış sevgili S Swift ... açılan konular saçma, boş ve birbiriyle çok tutarsız.. kimseyi kırmak istemem ama benim düşüncelerim bu yönde, bende üzgünüm:(
Abi forum ne için olur ? fikir alışverişi yardımlaşma için değilmi saçma geliyorsa kimse yazmak mecbureyitinde değil kırıcı olmanın da manası yok biz burda kimseye gel buraya yaz demiyoruz bakarsın yazıp yazmamak sana kalmış.

Birime dikkat edin İstek Ve Öneriler.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Koray'ın bu tarz konularına alıştım ben... :sirit Hatta, bir süre sonra aynı minvalde başka bir konu da gelebilir, hazırlıklıyım şahsen... :krokop
Bende hazırlıklıyım:haha artık konuları hoşuma gidiyor nedense yazmasam da takip ediyorum. Ama yine söylüyorum iyi niyetli bir arkadaş bakıştığı hanım arkadaşla konuşurmaya başlarsa bu tür konuları biraz zor görürüz gibi :krokop

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bende hazırlıklıyım:haha artık konuları hoşuma gidiyor nedense yazmasam da takip ediyorum. Ama yine söylüyorum iyi niyetli bir arkadaş bakıştığı hanım arkadaşla konuşurmaya başlarsa bu tür konuları biraz zor görürüz gibi :krokop
Eyvallah Seviliyorsun.:hihi:hihi:hihi inan bana şu ailede A Adem Helvacı Başta sonrada teraspy teraspy emmim canım emmim Umut Barış Umut Barış Dostum Sota Sota Kardeşim Domestos Domestos abi Olmasa Bide sen çekilmez

Son olarak ekliyim hayatımız sadece elektrik elektronikten ibaret değil Forum, insanların Birbirini Tanıması bir konuda Tartışmak için vardır olumlu olumsuz herkez fikrini yazar yazmaz ona kalmış bişey Burda hepimiz aile gibiyiz birbirimizi kırmak üzmek yanlış olur neticede ilk okul çocukları değiliz zaten bu aralar insanları anlamış değilim gelen azarlar giden azarlar bizim burda da bir televizyoncu var adama bişey danışmaya birşey sormaya ararım soğuk soğuk tavırlar yapar en son geçen beni arama o zaman böyle şeyler için dedi insanlara yardımcı olmak bu kadarmı zor ? ben gecelerin 2-3 ü telefonumun çaldığı hatırlarım sabaha karşı gidip iğne yaptığım hastalar vardır insanlara yardımcı olmayı bir hobi haline getirmişim bu konudada sanırım A Adem Helvacı Ustaya çekmişim.:haha:haha:haha

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Elinde her hangi bir belge yoksa, işin zor, dükkan açmak için, konuyla ilgili yeterlilik, ustalık vs. Belgesi isteniyor artık... Ayrıca, dükkan açmanın zorlukları yukarılarda yazılmış...

Yapabileceğin iş, şu anki işine devam ederken, ek iş olarak bilgisayar tamirat, servis bakım işlerine başlamak... Bu da, çevre ile olacak iş, tanımadığımız birisine elektronik eşyayı kimse emanet etmez.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Elinde her hangi bir belge yoksa, işin zor, dükkan açmak için, konuyla ilgili yeterlilik, ustalık vs. Belgesi isteniyor artık... Ayrıca, dükkan açmanın zorlukları yukarılarda yazılmış...

Yapabileceğin iş, şu anki işine devam ederken, ek iş olarak bilgisayar tamirat, servis bakım işlerine başlamak... Bu da, çevre ile olacak iş, tanımadığımız birisine elektronik eşyayı kimse emanet etmez.
Abi iyi hoş yazmışsında ek iş olarak onları yapmaktayım zaten ama inan bana eczaneden baydım bıktım dükkan açmanın şartlarını evet yukarda sağolsun arkadaş yazmış ee belge olayına geleceksek çevremdeki çoğu bilgisayarcı sertifika ustalık felan yok öğle açmışlar hatta bazıları varki mahallenin kıytırık yerinde açmışlar bilgisayarcıyım diye geçiniyorlar çoğunun tabelası bile yok bakalım abi ya hayırlısı neyse o olsun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Dükkan olmayınca insanlar güvenmiyor, o iş zor o yüzden biraz.
Ben pek müşteri bulamamıştım. :hihi

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dostum seni tanımam etmem, konuyla alakası yok bir şey rica edeceğim. Eğer dinlersen kendi adıma şimdiden teşekkür ederim.

yazım kurallarına bir nebze de olsa önem verirsen bak çok sevinirim. Çünkü; aşırı derecede dikkatimi çekiyor işin gerçeği sinirleniyorum. Lütfen yanlış anlama.

özellikle; herkez değil herkes
Bir şeyler yazarken lütfen imla kurallarına dikkat et (virgül) hiç koymadan yazıyorsun. Düz yazı gibi oluyor, (noktalama) işaretlerini de kullanırsan sevinirim. Üst düzey yazmana gerek yok lakin, biraz daha dikkat edersen çok sevinirimz Saygılarım.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Dükkan olmayınca insanlar güvenmiyor, o iş zor o yüzden biraz.
Ben pek müşteri bulamamıştım. :hihi
3 yılda bayağı bi cihaz tamir etmişim güven konusunda sıkıntı yok hiç yanlış yapmadım yapmamda.

Dostum seni tanımam etmem, konuyla alakası yok bir şey rica edeceğim. Eğer dinlersen kendi adıma şimdiden teşekkür ederim.

yazım kurallarına bir nebze de olsa önem verirsen bak çok sevinirim. Çünkü; aşırı derecede dikkatimi çekiyor işin gerçeği sinirleniyorum. Lütfen yanlış anlama.

özellikle; herkez değil herkes
Bir şeyler yazarken lütfen imla kurallarına dikkat et (virgül) hiç koymadan yazıyorsun. Düz yazı gibi oluyor, (noktalama) işaretlerini de kullanırsan sevinirim. Üst düzey yazmana gerek yok lakin, biraz daha dikkat edersen çok sevinirimz Saygılarım.
Tavsiyen için teşekkürler kardeş aslına bakacaksan evet olması gereken bu ama iş yerinde kaçan kovalanır oynuyoruz inan bana hep kaçamak yazıyorum cevapları 2 dk bilgisayara otursam hemen eczacı ayaklanır demin sordu ne var bu kadar ne yazıyosun bu kadar:affet

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
çevremdeki çoğu bilgisayarcı sertifika ustalık felan yok öğle açmışlar hatta bazıları varki mahallenin kıytırık yerinde açmışlar bilgisayarcıyım diye geçiniyorlar çoğunun tabelası bile yok
Bu bakış açısına sahip olduğun sürece, hayatta başarılı olma ihtimalin düşük...

Onların, açılmış bir dükkanı, dükkanın olmayan tabelası, yapacağı işleri var mı? Var!!

Ya sende ne var?

:cigara

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Abi forum ne için olur ? fikir alışverişi yardımlaşma için değilmi saçma geliyorsa kimse yazmak mecbureyitinde değil kırıcı olmanın da manası yok biz burda kimseye gel buraya yaz demiyoruz bakarsın yazıp yazmamak sana kalmış.

Birime dikkat edin İstek Ve Öneriler.

selamlar burası yalnızca forum için istek öneri tarz bölümü o dediklerinizi vestelin sayfasına gidip öneri konusuna yazmanız daha mantıklı olur sonuçta burdaki yönetim ve yazılımlara bakan ustalar yazılımları kendileri yaratmıyor.

Bence bu konunun yeri burası değil, off-topic kısmı daha uygun.. sende zaten başka bir arkadaşa burasının ne için olduğunu yazmışsın üstte?

Forum tabii ki fikir alışverişi yapılması gereken bir yer ama kimsenin de saçma, boş ve çelişkili konularla dolu bir foruma girmek isteyeceğini sanmıyorum.
Burası kimsenin tekelinde de olan bir yer değil.. kimse yazmak zorunda değil diyebiliyorsan kimse bu tip konulara maruz kalmak zorunda da değil diye cevap yazarım sana, bu konu uzayıp gider ?

Haddim olmayarak forumu sahiplendim ve açtığın başlık hakkında düşüncelerimi dile getirdim, demişsin ya yazıp yazmamak sana kalmış, bende yazmaktan yana tercihimi kullandım.. Senden ricam açtığın konulara ve içeriklerine şöyle bir bak, ne demek istediğimi anlayacaksın..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu bakış açısına sahip olduğun sürece, hayatta başarılı olma ihtimalin düşük...

Onların, açılmış bir dükkanı, dükkanın olmayan tabelası, yapacağı işleri var mı? Var!!

Ya sende ne var?

:cigara
Bende dert var tüm gün piskolojik baskı yapan eczacı var deli hastalar var daha sayımmı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt