Dükkan Açıp işveren Olmakmı İşverenin yanında işçi olarak çalışmakmı?

K Çevrimdışı

Kaptan

Yeni Üye
27 Ara 2019
11
52
Bir esnaf olarak şunu söyleyebilirim;

Piyasa oldukça sıkıntılı olmakla birlikte bizim millette acayip bir telefon merakı var. Bundan mütevellit tamir işinde çok iyi para var. Düşündüğünüz konsept bence çok uygun ancak ve maalesef çok iyi niyet ve vicdan bu işte sizi biraz zor götürür. Çünkü insanımız bunu suistimal etmekte çok mahirdir.

Kendinize güveniyorsanız dışardan gelen olumsuz yorumlara pek aldırış etmeyin. Kendinize güvenin ve motive bir şekilde bismillah deyip başlayın. Gayret bizden tevfik ve başarı Allah'tan.

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
ben de motosiklet tamiri yapıyorum fakat alaylıyım. herhangi bir belgem yok. belge olmadan dükkan açabilmenin bir yolu var mıdır?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bir esnaf olarak şunu söyleyebilirim;

Piyasa oldukça sıkıntılı olmakla birlikte bizim millette acayip bir telefon merakı var. Bundan mütevellit tamir işinde çok iyi para var. Düşündüğünüz konsept bence çok uygun ancak ve maalesef çok iyi niyet ve vicdan bu işte sizi biraz zor götürür. Çünkü insanımız bunu suistimal etmekte çok mahirdir.

Kendinize güveniyorsanız dışardan gelen olumsuz yorumlara pek aldırış etmeyin. Kendinize güvenin ve motive bir şekilde bismillah deyip başlayın. Gayret bizden tevfik ve başarı Allah'tan.
Kaptan abicim güzel yorumun için teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben de motosiklet tamiri yapıyorum fakat alaylıyım. herhangi bir belgem yok. belge olmadan dükkan açabilmenin bir yolu var mıdır?
Walla bilmiyorumki bizim buralarda da bir sürü motorsikletçi var vergi lehvası dışında pek bişey göremedim hiç dükkanlarında.

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
Kaptan abicim güzel yorumun için teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Walla bilmiyorumki bizim buralarda da bir sürü motorsikletçi var vergi lehvası dışında pek bişey göremedim hiç dükkanlarında.

belediye ustalık belgesi istiyormuş. ya ruhsatsız çalışıyorlar ya da yedek parça dükkanı gibi çalışıyorlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
belediye ustalık belgesi istiyormuş. ya ruhsatsız çalışıyorlar ya da yedek parça dükkanı gibi çalışıyorlar.
Çok bilgili değilim,fakat bir yetiştirici -usta tamirciden yardım almalısın,çok önceleri bir arkadaşımın kızı kuaförde kuaförlüğü öğrenmişti,belgede almış dükkan açmıştı,tabii iyice öğrenmek gerek,elgesiz dükkan açmaya izin vermezler bildiğim kadarıyla :ok

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
Çok bilgili değilim,fakat bir yetiştirici -usta tamirciden yardım almalısın,çok önceleri bir arkadaşımın kızı kuaförde kuaförlüğü öğrenmişti,belgede almış dükkan açmıştı,tabii iyice öğrenmek gerek,elgesiz dükkan açmaya izin vermezler bildiğim kadarıyla :ok
hocam mahalledeki ustalar işi benden öğreniyorlar :) çoğunun ne servis manüeli okumasından, ne kumpas kullanmasından ne de tork anaharından haberleri var.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
hocam mahalledeki ustalar işi benden öğreniyorlar :) çoğunun ne servis manüeli okumasından, ne kumpas kullanmasından ne de tork anaharından haberleri var.
Ama iş yeri açma yetkin yok ,ben buna parmak basmıştım oysa,bende birçok konuda tamir yapıyorum ama belgem olmadığından iş yeri açamıyordum ama 95 yılında sınavlara girip elektronikten "radyo-televizyon tamiri " kalfalık belgesini aldım,ki bununla bile dükkan açamıyorum,gerçi ihtiyacım kalmadı ama nemelazım deyip almıştım ,sende böyle yap anlamında yazdım :):)
Belki, onlar da, hiç bir şey bildiği yok öyle olsa elinde belgesi olurdu diyorlar... :kas
Katılıyorum sevgili Domestos ,en azından kendi işletmesi olur ,belge aldığında :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt