Dubleks eve 2 klima yeter mi?

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Üstadım bu gece rüyanda olur da 2023-2024 yılına falan gidersen o günün fiyatıyla bu günün fiyatını karşılaştır. Çok ucuz gözükebilir, keşke alsaydım dedirtebilir :hihi

Şu an hiç bir şey pahalı değil benim gözümde. Seneye bu fiyatları mumla arayacağız.
Tamamıyla seçime bağlı bu durum dediğim gibi iktidar değişirse piyasa şuankinden kat kat iyi ucuz olur piyasa ama iktidar kalırsa dediğin gibi olur evet basit örnek Albayrak istifa ettiğinde 4 5 lira düşmüştü dolar

S Çevrimdışı

shiftman

Yeni Üye
30 May 2022
4
36
yok gayet başarılı tavandan her odaya hava ısıtma soğutma yapıldığı başarılı uygulama alanları gördüm.
ikinci el de araştırabilirsiniz ne yazık ki fiyatlar uçtu gitti ben toplamda 12bin civarı ödemiştim vestele

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Tamamıyla seçime bağlı bu durum dediğim gibi iktidar değişirse piyasa şuankinden kat kat iyi ucuz olur piyasa ama iktidar kalırsa dediğin gibi olur evet basit örnek Albayrak istifa ettiğinde 4 5 lira düşmüştü dolar
Seçime kadar baya yükseleceğine inanıyorum. Zira matbaa halen çalışıyor. Tekrar düşebilmesi için para yakılması gerekiyor. Gelen iktidarla düşse düşse %5-%10 düşer. Şu an basılan paraya göre dolar düşük bile çünkü. Bu gün iktidar değişse %5 bile düşmeyebilir. Hem rezerv toplayacaklar daha. Düşüşte ters müdahale olacak haliyle.

İktidar değiştiğinde düşecek olan tek şey artış hızı olacaktır kuvvetle muhtemelen. Çünkü basılan para yakılmadıkça değerini geri kazanmaz. Basılan paranın da piyasadan çekilip yakılacağına görsem bile inanmam herhalde.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
yok gayet başarılı tavandan her odaya hava ısıtma soğutma yapıldığı başarılı uygulama alanları gördüm.
ikinci el de araştırabilirsiniz ne yazık ki fiyatlar uçtu gitti ben toplamda 12bin civarı ödemiştim vestele
Midea 12000 BTU klima parasına vestelden 24000 BTU klima alabiliyorum kafamı karıştırmıyor değil aslında

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üstadım bu gece rüyanda olur da 2023-2024 yılına falan gidersen o günün fiyatıyla bu günün fiyatını karşılaştır. Çok ucuz gözükebilir, keşke alsaydım dedirtebilir :hihi

Şu an hiç bir şey pahalı değil benim gözümde. Seneye bu fiyatları mumla arayacağız.
2023-2024 kötü olamaz alıştın galiba bozuk düzene umut fakirin ekmeği umutsuz olma :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fiyatlar yapacağı kadar tavan yaptı bu piyasa şartlarında klima alınmaz bana da lazım klima.

Geçen sene alacaktım vaz geçtim almadım keşke alsaydım bu sene $ uçtu fiyatlar ikiye katlandı ..

2023 seçimi beklemekten başka çare yok seçimlerden sonra piyasa dengelenir diye umuyorum :kiskis

Az kaldı dedikçe bir aksilik çıkıyor işler istediğimiz gibi gitmiyor bakalım ne olacak..

Pahalıda olsa alıyoruz ihtiyaç var diye millet alıyor satılıyor diye zam yapmaya gerek yoksa dahi zam yapıyorlar..

Bütün firmalarda böyle oldu otu bo...u gösterip mazeret üretim zam mı yapıştırıyorlar..
Sen eğer bugün de (Gerçek anlamda bugün) de klima alamazsan yarın artık hiç alamazsın zira 1 Haziran itibari ile fiyatlar yine değişiyor maalesef.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Malum parti gidecek gözüyle bakıyorum hesap sorulursa, üstüne de giderlerse TL hızla değer kazanacak.

Piyasa canlanır alım gücümüz artar nefes alız diye umuyorum..
Hem sana hem de K KingOfShadow a katılıyorum, bir sene daha dişimizi sıkacağız o kadar.
Artık Perşembe geliyor bu kaçınılmaz ve yarın çarşamba..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Midea 12000 BTU klima parasına vestelden 24000 BTU klima alabiliyorum kafamı karıştırmıyor değil aslında
Abi biz bu gibi durumlarda şunu öneriyoruz.

Yani paranı çöpe atmak yerine en azından yavrularımız sebepleniyor hiç olmazsa hayır işlemiş oluyorsunuz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Seçime kadar baya yükseleceğine inanıyorum. Zira matbaa halen çalışıyor. Tekrar düşebilmesi için para yakılması gerekiyor. Gelen iktidarla düşse düşse %5-%10 düşer. Şu an basılan paraya göre dolar düşük bile çünkü. Bu gün iktidar değişse %5 bile düşmeyebilir. Hem rezerv toplayacaklar daha. Düşüşte ters müdahale olacak haliyle.

İktidar değiştiğinde düşecek olan tek şey artış hızı olacaktır kuvvetle muhtemelen. Çünkü basılan para yakılmadıkça değerini geri kazanmaz. Basılan paranın da piyasadan çekilip yakılacağına görsem bile inanmam herhalde.
Dolar zaten düşük abi, nasıl ki açıklanan enflasyon 70 ama gerçeği 150 200 ise, kurdaki dolar 16 ama baskılanmamış hali 30 dolaylarında.
TL yakmak yerine Merkez bankasından haftalık 2-3 Milyon dolar yakıyorlar neticede.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sen eğer bugün de (Gerçek anlamda bugün) de klima alamazsan yarın artık hiç alamazsın zira 1 Haziran itibari ile fiyatlar yine değişiyor maalesef.
Aslında alırım Adem Abi bizim işler biraz karışık belediye komşuları çağırmış kentsel dönüşüm için,

Bizim evin arsasının yarısına yakını camiye gidiyormuş ne olacağı belli değil komşular evlerini satılığa çıkardı..

Komşuların evleri yola gidiyor mahallede eski komşu Kalmadı Adem Abi herkes bir tarafa gitti.

Aslında çok sıcak olmuyor cam açınca serin serin esiyor beklemedeyim şimdilik ev işleri netleşsin..

Nasipse alırız klima belki daha iyileri çıkar yeni seri gelişmişleri bu zamana kadar klima yoktu..

Biraz daha dişimizi sıkalım pahalı da olsa alırız yapacak birşey yok..

Aslında öyle fazla zam gelmedi ürünlere sadece iki koyun versen güdemeyecek adamlar ülkeyi yönetiyor,

Paramız eridi bitti pul oldu değeri yok muz devleti olsak böyle olmazdı bu işler garizleri büyükmüş .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt