Dreamstar Nova Tam Kapama

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,203
Öncelikle aşağıdaki linkten uygulamayı cihazınıza indirip, kurup, sonrasındada uygulamaya erişebilirlik izni verin.

Uygulamayı açın ve sağ altta bulunan + işaretine basın, sonrasında Kısa ve Uzun Dokunma seçeneğini seçin.

Screenshot_20231111-134413.png

Sonrasında em yukarıda GERİ yazan yere girin

Screenshot_20231111-134509.png

Sonra en aşağıda DİĞER yazan yere girin. Girdikten sonra burada kumandadan atamak istediğiniz tuşa basın. Tuşa basar basmaz seçmiş olacak.

Screenshot_20231111-134524.png

Ben göstermek amaçlı MENÜ tuşunu seçtim.

Screenshot_20231111-134548.png

Sonra EYLEM yazan yere gelip GÜÇ MENÜSÜ seçeneğini seçiyoruz.

Screenshot_20231111-134612.png

Sonrasında OK deyip çıkıyoruz

Screenshot_20231111-134622.png

Artık atadığınız tuşa bastığınızda KAPAT - YENİDEN BAŞLAT seçeneklerini göreceksiniz.

Screenshot_20231111-134136.png

KAPAT dediğinizde cihaz kendini tamamen kapatacaktır. Açmak için kumandayı cihaza tutup power tuşuna basın.

Şimdi denedim cihaz kumandası tam kapanmada cihazı geri açmayı başaramadı malesef. Cihaz içerisindeki IR alıcı çalışmıyor sanırım. Ancak tv yi tv kumandası ile açınca cihazda otomatik açıldı.

Kısacası eğer TAM KAPANMAYI kullanacaksanız cihazı kapattıktan sonra, TV yi TV kumandası ile açtığınızda cihazda otomatik olarak açılacak.

Bunun için CEC ayarının açık olması gerektiğini unutmayın.

Son düzenleme:
0 Çevrimdışı

06tyser

Yeni Üye
18 Ocak 2024
1
23
Arkadaşlar cihaz zaten android telefonunuzu tamamen kapattığınızı sanmıyorum aynı mantık ekran kapandığında dinleniyor cihaz o yüzden gerek duyulmamış içinizde kuşku kalmasın. fakat tebrik ederim yöntem işe yarıyor.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,203
Arkadaşlar cihaz zaten android telefonunuzu tamamen kapattığınızı sanmıyorum aynı mantık ekran kapandığında dinleniyor cihaz o yüzden gerek duyulmamış içinizde kuşku kalmasın. fakat tebrik ederim yöntem işe yarıyor.
Gerek duyulmamış değil üretici firma umursamamış, çünkü cihazın içerisine tam kapanmadan sonra cihazın kumanda ile açılması için IR sensör koymuşlar.

Telefon mantığı ile örtüşmez, ekran kapandığında cihaz kapanmıyor elektrik tüketmeyede devam ediyor uyku modunda. O yüzden tam kapama kesinlikle olmalı, üretici firma vereceği yazılımla bunu düzeltmelidir.

B Çevrimdışı

bugraaydin

Yeni Üye
4 Ocak 2024
7
37
Bende bu menü bu sekilde aktif ancak bu yontem ile yaptığimda tv kapandı dreamstar nova için tuş atadım
Daha sonra kapattı cihazı sonra kumandasından power basınca tv kapandı ancak tv kumandasından tv açınca box da tv ile beraber açılmadı

İsterim ki tv nasıl kapanirsa box da öyle kapanıp elektirik çekmesin isinmasin vs ama olmuyir hep fişten mi çekmek gerek?
Görsel ekliyorum menu bu şekilde

image4d25fbf0cf8dddb6.jpg

imageb762d21e666b8fad.jpg

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,203
Bende bu menü bu sekilde aktif ancak bu yontem ile yaptığimda tv kapandı dreamstar nova için tuş atadım
Daha sonra kapattı cihazı sonra kumandasından power basınca tv kapandı ancak tv kumandasından tv açınca box da tv ile beraber açılmadı

İsterim ki tv nasıl kapanirsa box da öyle kapanıp elektirik çekmesin isinmasin vs ama olmuyir hep fişten mi çekmek gerek?
Görsel ekliyorum menu bu şekilde

image4d25fbf0cf8dddb6.jpg

imageb762d21e666b8fad.jpg
Tv Cec ayarlarınıda kontrol et istersen, belki orada yapman gereken bir ayar vardır.

B Çevrimdışı

bugraaydin

Yeni Üye
4 Ocak 2024
7
37
Bir diğer sorunum ise klavye
Logitech k400 plus ve şu meşhur mini klavye ikisinde de Türkçe karakter çğüi vb yazınca noktalama işaretleri yapıyor

Bunu çözmem lazım yardımcı olabilir misiniz?

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
172
Bir diğer sorunum ise klavye
Logitech k400 plus ve şu meşhur mini klavye ikisinde de Türkçe karakter çğüi vb yazınca noktalama işaretleri yapıyor

Bunu çözmem lazım yardımcı olabilir misiniz?
İngilizce klavyede kalmış olabilir tr ye çevirin ayarlardan

Geri
Üst Alt