DreamBox DM920 4K Hakkında

S Çevrimdışı

Smileten

Yeni Üye
25 Eyl 2022
3
Ne hikmetse günümüzdeki teknoloji ve bu teknolojiye yapılan interface destekler ile modelin biraz daha gelişmiş uzay cihazı gibi bir görüntüsü beklentisi varken nedense aynı çizgilerden pek vazgeçmeyip dış görünümde mini ekran display geliştirmeye önem verdiğini görmek açıkçası pek tatmin edici değil! İlk görünümde kumanda eh işte diye el ergonomisine uygun bir hal alsada donanımdaki fiyat karşısında ve yeni model karşısındaki beklentileri boşa çıkartıyor bence.

Cihaz DVB-S2 Çift Tuner DVB-S2X olmasına rağmen Multistream Frekansları Desteklememesi alman firmasının oldukça zayıf bir çalışma yaptığını göstermekte. Tabi bununla beraber bir standarta uyan DVB-C-T yani karasal ve uydu yayınlarına desteği artık aynı segmentteki her uydu alıcısında bulmak mevcut.

Donanımda bulunan Çift Çekirdekli 12K DMIPS CPU artık uydu alıcılarının da en basit bir android işletim sistemli tablet, telefon vb cihazlardan bile zayıf bir işlemci donanımını kullanması ve bu zayıflığı 2GB ram ile bir nevi yavaşlığı çözümlemeye çalışmış. Fakat Ramlere binen yükde tabi ki bir yere kadar
Genel olarak benim bakışıma göre cihazın donanımını daha iyi bir teknoloji alt yapısı değişikliği ile yükseltmesi imkanı varken hala eski teknolojiye sadık kalması anlamsız geliyor.

Bunun dışındaki 4K vb tüm diğer özellikler artık en düşük çin malı cihazlarda bile standart özellikler olmaya başladı. Yani parasına göre ve markasına göre zayıf kalan bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri