Dostluk Kıvamında Grup Kurduk

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam konuyu irdeleme şekline hayran kaldım, lakin tek pencereden bakmana anlam veremedim. Herkes telefonu, bilgisayarı aynı iş için kullanmıyor. Kimisi oyun için kullanır kimisi iş, için şimdi konuya dönecek olursak benim kurduğum grup aile tadında, aile tadında ne demek yahu İbrahim dersen, örf-adet gelir. Şimdi demek istediğim şey şu kurmuş olduğum grupta düzeyli sohbet yapılmakta. İnsanlar birbirleriyle konuşuyorlar bunda ne tür bir sakınca var anlamadım. Siz mesala WhatsApp'a özel işleriniz için girersiniz diğeri sohbet etmek için. Tekamül'de bir hisse yok ki sen şunu yapamazsın diye. "Kısaca açık erişim manifesto'su" isteyen istediği şekilde kullanır. Gruba gelmek istemeyebilirsin mesaj sayısı, insanların adabı diye bunu anlarım kimse tek düzey değil. Lakin sen sevmiyorsun diye de laftalama, konuyu başka bir şekilde lanse etmek biraz irrite olmuş. Ki ben zaten bu ortamları sevenler için oluşturdum. Bunun bilincinde olan gelecektir, bunu istemeyen gelmez. Sonuçta herkes özgür iradeye sahip..
Kişisel görüşlerimden neden rahatsız oldunuz ki?
Şahsınıza veya kurduğunuz guruba özel değil, ülkemizdeki wp kullanımındaki genel yaklaşıma dair düşüncelerimi yazdım ve ''Bana uzak'' dedim.

İşte o cümlenizin sonunda belirttiğiniz ÖZGÜR İRADE kapsamında görüş beyan ettim, sorun nedir?

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kişisel görüşlerimden neden rahatsız oldunuz ki?
Şahsınıza veya kurduğunuz guruba özel değil, ülkemizdeki wp kullanımındaki genel yaklaşıma dair düşüncelerimi yazdım ve ''Bana uzak'' dedim.

İşte o cümlenizin sonunda belirttiğiniz ÖZGÜR İRADE kapsamında görüş beyan ettim, sorun nedir?
Kişisel görüşlerinizden değil, açmış olduğum konu üzerinden istatiksel yargılamaya rahatsız oldum, konunun baltalanmaması açısından belirttiğiniz görüşler kişisel olarak sizi ilgilendirir, lakin benim konum araya gidiyor. Ben şimdi açmış olduğunuz konuyu gelip kendi felsefem üzerinden yazılar, beyitler dizsem. Konunuz sapsa ne olur? Özgürlük istediğim şeyi söylemek değil ki, zaten ben bunu savunmuyorum. Özgürlük başkasının hakkını gasp etmediğin sürece kendince özgürsün ama şuan sunmuş olduğunuz tezatlar grubum hakkında yanlış anlaşılmalar ortaya çıkartmakta. Ayyuka da diyebiliriz. Bir şeyi ne denli farklı lanse edersen o denli insanların anlayışı bozulur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yazdıklarınızı okuduktan sonra kendi kendime ''Allah Allah :alala'' dedim ve yazdıklarımın tamamını yeniden okudum.

Giriş, Gelişme ve sonuç kısmını aşağıya alıntıladım. Yazının tamamı dahil olmak üzere neresinde sizin grubunuza negatif bir söylemim olmuş ve HALKA AÇIK bir davet içeren ve herkesin yazmakta özgür olduğu bir konuya girip yazdığım mesajda sizin hangi alanınıza , kendi özgürlüğüm sınırını geçip sizin özgürlük sınırlarınıza girdim inanın çok merak ettim.

Giriş kısmımda zaten bir genelleme ve şahsi yaklaşımım olan şu yazı ;
WP guruplarını oldum olası sıcak bulamadım. Hızlı akan, her görüşten herkesin, edep adap yol yordam usul erkân bilmeden lambadanak yazdığı yerler buralar.

gelişme kısımlarında bu iki satır;
Mecburen dahil olduğum kurumsal guruplarda dahi bitip tükenmek bilmeyen sorunlar var ve bu sorunların kaynağı tamamen insanoğlu.

Sonuçta da zaten kendimi eleştirdiğim bu yazı var;
Belki ben eski kafalı düşünüyorum bilemem lakin bizim kültürde bence wp gurupları amacından çok sapmış şekilde kullanılmakta.

Tekrar sorayım o halde gerçekten sorun nedir?

Haa, yazdıklarım değil de şahsımdan rahatsızsanız açık açık yazın bunda bir sorun yok. Bu mesajlar dahil tüm mesajlarımı silerim, konunuz ilk haline geri döner ve olur biter lakin burada benim üzerimden bir mağduriyet çıkartma durumunuz garip olmuş bence.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yazdıklarınızı okuduktan sonra kendi kendime ''Allah Allah :alala'' dedim ve yazdıklarımın tamamını yeniden okudum.

Giriş, Gelişme ve sonuç kısmını aşağıya alıntıladım. Yazının tamamı dahil olmak üzere neresinde sizin grubunuza negatif bir söylemim olmuş ve HALKA AÇIK bir davet içeren ve herkesin yazmakta özgür olduğu bir konuya girip yazdığım mesajda sizin hangi alanınıza , kendi özgürlüğüm sınırını geçip sizin özgürlük sınırlarınıza girdim inanın çok merak ettim.

Giriş kısmımda zaten bir genelleme ve şahsi yaklaşımım olan şu yazı ;
WP guruplarını oldum olası sıcak bulamadım. Hızlı akan, her görüşten herkesin, edep adap yol yordam usul erkân bilmeden lambadanak yazdığı yerler buralar.

gelişme kısımlarında bu iki satır;
Mecburen dahil olduğum kurumsal guruplarda dahi bitip tükenmek bilmeyen sorunlar var ve bu sorunların kaynağı tamamen insanoğlu.

Sonuçta da zaten kendimi eleştirdiğim bu yazı var;
Belki ben eski kafalı düşünüyorum bilemem lakin bizim kültürde bence wp gurupları amacından çok sapmış şekilde kullanılmakta.

Tekrar sorayım o halde gerçekten sorun nedir?

Haa, yazdıklarım değil de şahsımdan rahatsızsanız açık açık yazın bunda bir sorun yok. Bu mesajlar dahil tüm mesajlarımı silerim, konunuz ilk haline geri döner ve olur biter lakin burada benim üzerimden bir mağduriyet çıkartma durumunuz garip olmuş bence.
Yorumu okuyunca acaba adem abi ironi mı yapıyor diye düşündüm, bu durumdan mağduriyet çıkarmak benim ne işime yarayacak hocam onu anlamadım. Takıldığım durum şu; daha pozitif ve yönlendirici olmak yerine neden karşı çıkmak durumundasınız bu wp olayına anlam veremedim. Belki de benim tahakküm yeteneğim gelişmemiştir diye düşündüm. Sizi ve şahsınızı seviyorum, görmemiş olsam da. Bunu bilmenizi isterim, size öznel bir şeyler demedim sadece konunun öne çıkmasını engelleyen mesajlar dolu olması gözüme battı tabi ki, siz de özlük haklarınız gereği yorumunuzu yaptınız ben de buna takriben cevap verdim, amma lakin bu konuyu saptırmaya çıkıyor şuanki konuşmalar. Ve asla kırıcı, üzücü bir şeyler yapmadınız. Sizin karakterineze, yaptığınız işleri hayranlık takip ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yorumu okuyunca acaba adem abi ironi mı yapıyor diye düşündüm, bu durumdan mağduriyet çıkarmak benim ne işime yarayacak hocam onu anlamadım. Takıldığım durum şu; daha pozitif ve yönlendirici olmak yerine neden karşı çıkmak durumundasınız bu wp olayına anlam veremedim. Belki de benim tahakküm yeteneğim gelişmemiştir diye düşündüm. Sizi ve şansınızı seviyorum, görmemiş olsam da. Bunu bilmenizi isterim, size öznel bir şeyler demedim sadece konunun öne çıkmasını engelleyen mesajlar dolu olması gözüme battı tabi ki, siz de özlük haklarınız gereği yorumunuzu yaptınız ben de buna takriben cevap verdim, amma lakin bu konuyu saptırmaya çıkıyor şuanki konuşmalar. Ve asla kırıcı, üzücü bir şeyler yapmadınız. Sizin karakterineze, yaptığınız işleri hayranlık takip ediyorum.
Belki yazdıklarım bazen kendimi ifade etmeme yeterli olmuyordur ki bu benim hatamdır kesinlikle.

Ciddi anlamda şahsınıza yönelik bir cümlem yoktu. Siz bu mesajı okuduktan sonra bu yazışmaları silerim :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bir de kimse kusura bakmasın konuyu yine din düşmanlığına getirmeyin lakin bütün guruplarda bitip tükenmek bilmeyen bir Cuma mesajlaşma teamülü var.
Arkadaş ben bayramlarda dahi kimin bayramını kutlayacaksam o kişiye özel yazı yazarım hiç üşenmmeden. Bu guruplarda ise iki çiçek bir böcek görseli üstüne yazılan bir yazıyı kopyalayıp yapıştırmayı ibadet gibi gören arkadaşlar var.

''Arkadaşlar farz olan Cuma namazına gidilmesidir, wp den cuma mesajı paylaşılması değil'' dediğimizde biz dinsiz imansız gavur oluyoruz.

400 kişilik gurup, herkes sadece bir kere dahi hayırlı cumalar dese, 400 mesaj demek, buna bir de ''Oooooo Murtaza usta sen namaz kılarmıydın yahu asagfasgfa agsf'' mesajı eklenip de Murtaza usta cevap yazınca, sonra bu cevaplardan rahatsız olan arkadaşlar ''beyler ayıp oluyor burası teknik gurup lütfen böyle şeyler yazmayın'' dediğinde bu mesaja katılanlar ve karşı çıkanların yazdığı tüm mesajları yazarsan ben her Cuma her guruptan 1000 tane gereksiz mesaj içerisinde teknik detay aramak durumunda kalıyorum.

Kaldı ki daha önce de bir tartışma konusunda yazmıştım, Bu guruplardan birisine İncilden ayet paylaştım herkes bayıldı mest oldu aman ne güzel. Kimse kimin ne paylaştığına bakmıyor ki zaar.
ayet içinden söyledin adem hocam?
sözün üzü kelama ne hacet:clap2

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt