Donanımhaberden kaçma nedenim siyaset ortamı

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
54
Arkadaşlar seneler önce hemen hemen 15 sene olmuştur donanımhabere üyeyiim ama gördüğüm kadarıyle tamamen siyaset ortamına dönmüş.O yüzden tavsiye forumuna üye olayım dedim.Ama bakıyorum ki burdada siyaset yapılıyor.Gerçekten Sayın Adem hocam herkesi siyasi görüşü farklı olabilir.Ama bu tip konuların forum ortamında açılmaması taraftarıyım.Eğer bu yazdığım yazı size ters geliyorsa üyeliğimi sonlandırabilirsiniz.Siyaset için kimsei kırmaya değmez. Gerçekten akaraba ortamında bile artık siyaset konusu açmıyoruz.Ama hepimizin tek bir amacı olmalı o da bu ülkeyi Atatürk ün dediği gibi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak olmalı.Şimdiye kadar bu konuda kimi kırdıysam hakkını helal etsin.Bende çok özür diliyorum Saygılar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi bana neden ters gelsin?

Yönetimin toplantı odasında siyasetin forum ahengini bozduğu gerekçesi ile dün bir konu açtım, bütün arkadaşlar fikir telakkisi halindeyiz. Bana kalsa ben ahenk öngörüsü ile tamamen yasaklanması yönde oy kullandım. Öte yandan yasakçı zihniyete de karşıyım aslında.

Ben forumun akp propoganda aracı haline getirilmesine karşıyım o nedenle siyasi konulara girip yazıyorum yoksa banane akp sinden bana ne chp sinden zaten ciddi söylüyorum ki vaktim yok bunlara.

Adım sanım yerim yurdum belli, dileyen devletin tüm organlarından araştırabilir ki hayatım boyunca hiç bir siyasi partiye bağım olmadı.

Muhalifim ama bizim ülkemizde muhalefet dendi mi hemen "Aha cehapeli bu" mantığı var.

Komunistim ben kardeşim, aynı zamanda ortodoks patriğine bağlıyım.

Şimdi sizin için ne değişti?

Müslüman Adem den tv tavsiyesi alırım ama ortodoks ise olmaz mı diyeceksin abim?

:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Eğer ki bir üyelik sonlandırma kampanyası başlatacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz derim.
Tavsiye Forumu'nun amacı bilinçli tüketici profili oluşturmak.
Zira bahsi geçen yerde üye görünümlü bayilerin cirit attığı, tavsiye verdiği bilinen bir gerçek.

Facebook konusunu açtığımdan beri ne tesadüftür ki forumda siyasi konularda ve tartışmalarda bir artış yaşandı.
Ben bunun bir tesadüf olmadığını ve bu oyuna gelmeyeceğimi söylüyorum.

Amacımız forum olarak belirli bir zümreyi ezmek veya aşağılamak kesinlikle değil.
Fakat bilirsiniz ki herkesi de memnun edemeyiz. Bu tüm dünyada böyledir.
Amerika'ya, Almanya'ya, İtalya'ya gidin, orada da şikayetler ve memnuniyetsizlikler mevcuttur.

Fakat burası ücretini ödediğiniz, dilediğiniz gibi denetim altına alabileceğini bir platform değil.
İsteklerinizi, taleplerinizi elbette elimizden geldiğince karşılarız fakat, forum ortamının da felsefesini ve mantığını unutmayın derim.

Forum ortamına "kendi isteğinizle" üye olursunuz, konuları da "kendi isteğinizle, tıklama veya dokunma yoluyla" görüntülersiniz.
Forumda açılan konular, tıpkı reklamlar gibi zorla size gösterilmiyor, okutulmuyor.

Kendi rızanızla girdiğiniz bir konuda beğenmediğiniz fikirler nedeni ile Tavsiye Forumu yönetimini suçlu kılamazsınız.

Bu Donanım Haber'de de veya başka bir forumda da böyledir.
Nasıl ki ben bilgisayarıma PUBG yüklemiyorsam, PUBG videosu izlemiyorsam, siz de siyasi konulara girmek veya cevap yazmak zorunda değilsiniz.

Hatta bir özellik belirteyim, Donanım Haber yönetimi, siyasi konulardan sıkılan üyeler için bir özellik geliştirdi ve yayına aldı;

Butona tıkladığınızda konuları gizliyor;

Screenshot_2020-04-22-DonanimHaber-Forum.png

Biz daha önce forum yönetimi olarak "siyaset meydanı" adı altında bir bölüm oluşturduk ve bu bölümü de üstte mesajlar kısmında gizlenecek şekilde ayarladık. Fakat kokuyu alan, DH'de de troll olduğunu tescillemiş olduğum bir üye hemen gelip manipülasyona başlamaya çalıştı. Biz de bölümde yaşanan tartışma ve düşük trafik nedeni ile bölümü kapatma kararı aldık. Bunu niye anlatıyorum, hem şeffaflık adına, hem de niyetimizi anlamanız açısından.

Forumda gezinip, bizlerle tartışmaya cesaret edemeyen, cesaretin dışında bunu yapabilecek kültüre sahip olmadıkları için ,bir veya birkaç üye buradaki üyeler hakkında kara propaganda yapmaya çalıştıkları bir Facebook sayfası açtılar.

Biz de Facebook ofisinin kayıtsız kalması, üye ve ziyaretçilerin bilgilendirilmesi adına konu açtık.

Olmayan bir mağduriyeti yaratmaya çalıştığınızı düşünüyorum.
Konuları okumak veya okumamak sizlerin elinde.
Bu mesele bu kadar basit.

Forum kültürünün ne olduğunu lütfen öğrenin.
Diyeceklerim şimdilik budur.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yaw Beyler sizler iyimisiniz??

DH denen bana göre beş para etmez forumda ben de 12/13 sene bulundum,sonun da herifler
beni şutladılar:haha
kimseyi de suçlamadım özellikle "siyaset" yapılıyor v.s diye hatta anlamadım bile yaw,abi hangi
başlıklarda yapılıyor da demiyorum çünkü her başlıkta böyle durumlar oluyor!

orayı terket burayı terket v.s yaw o zaman bana bir tane nümunelik forum gösterin siyaset
yapılmıyor olan???

nedir bu telaş veya çekince veya korku,o zaman sen de malzeme verme birilerinin eline!
veya yaz yazacağını hiç çekinmeden,örneğin ben hep böyle yaparım,aynen sallarım

siyaset yapılmadan bu hayat geçermi be yaw burasını siz neresi zannediyorsunuz örneğin Finlandiya
veya Norveç veya İzlanda gibi yaw buralarda kimse siyaset yapmaz,zira yapmaya da gerek yoktur!

sen TR de yaşa siyaset yapma de,bu bir kere eşyanın tabiyatına uygun değildir:haha

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37

Yönetimin toplantı odasında siyasetin forum ahengini bozduğu gerekçesi ile dün bir konu açtım, bütün arkadaşlar fikir telakkisi halindeyiz. Bana kalsa ben ahenk öngörüsü ile tamamen yasaklanması yönde oy kullandım. Öte yandan yasakçı zihniyete de karşıyım aslında.

Ben forumun akp propoganda aracı haline getirilmesine karşıyım o nedenle siyasi konulara girip yazıyorum yoksa banane akp sinden bana ne chp sinden zaten ciddi söylüyorum ki vaktim yok bunlara.

Adım sanım yerim yurdum belli, dileyen devletin tüm organlarından araştırabilir ki hayatım boyunca hiç bir siyasi partiye bağım olmadı.

Muhalifim ama bizim ülkemizde muhalefet dendi mi hemen "Aha cehapeli bu" mantığı var.

Müslüman Adem den tv tavsiyesi alırım ama ortodoks ise olmaz mı diyeceksin abim?

Abi komünizmde din insanları aldatma silahı değil miydi? Bu durumda nasıl Ortodoks oluyorsun? ?

Not: Deizm daha güzel bence.

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64

Sevgili adem hocam, eğer komünist iseniz LG ile ilgili tavsiyeniz almam, yok ortodoks iseniz Philips ile ilgili tavsiyeniz boş, yok Müslüman iseniz samsung tan hiç sözetmeyin:kiskis:kiskis
Şaka bir yana Adem hocam sizin nezdinizde diğer tüm arkadaşlara da söylüyorum burada ciddi anlamda bir emek sarfediliyor, tavsiye araştırma vb. Ve de çok çok memnunum, keyifle okuyorum, siyasete gelince, her şey parmağımızın ucunda, seviye korunduktan sonra ve can beyin dediği gibi yazın kardeşim ne olacak,ayrıca yıllardır bir çok forumu takip ederim pek yazmam ama bu forumu sürekli okurum hele ki (lütfen yanlış anlaşılmasın) albani bey kardeşimiz de burada keyifle okuduğum yazıları var ki sayesinde pio sahibi olan yıllardır kullanan ve de hiç pişman olmayan biri olarak söylüyorum bu forumda nahoş birşeyle karşılaşmadım, ayrıca sizin incelemelerinizi sıkılmadan takip ediyor ve sizin tavsiyenizle de ev ahalisine vestel tv alarak laflarından kurtulmuş biriyim. Bunları niye yazdım, forumlar bunlar içindir, yazarsın, fikrini beyan edersin, tartışırız, bilmediğimizi sorar bildiğimizi söyleriz, bu zaten siyaset değil mi ve de eğlenceli değil mi. Şahsi fikrimdir en düzeyli forum olarak burayı görüyorum. Son not can beye, pioneer 428xd hala canavar gibi tık demeden çalışıyor görüntüsüne kimse inanmıyor hala, sizin yazdıklarınız olmasa bu tv benim olmazdı, ahh 5090 denk getirebilseydim.
Sevgiler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgili adem hocam, eğer komünist iseniz LG ile ilgili tavsiyeniz almam, yok ortodoks iseniz Philips ile ilgili tavsiyeniz boş, yok Müslüman iseniz samsung tan hiç sözetmeyin:kiskis:kiskis
Şaka bir yana Adem hocam sizin nezdinizde diğer tüm arkadaşlara da söylüyorum burada ciddi anlamda bir emek sarfediliyor, tavsiye araştırma vb. Ve de çok çok memnunum, keyifle okuyorum, siyasete gelince, her şey parmağımızın ucunda, seviye korunduktan sonra ve can beyin dediği gibi yazın kardeşim ne olacak,ayrıca yıllardır bir çok forumu takip ederim pek yazmam ama bu forumu sürekli okurum hele ki (lütfen yanlış anlaşılmasın) albani bey kardeşimiz de burada keyifle okuduğum yazıları var ki sayesinde pio sahibi olan yıllardır kullanan ve de hiç pişman olmayan biri olarak söylüyorum bu forumda nahoş birşeyle karşılaşmadım, ayrıca sizin incelemelerinizi sıkılmadan takip ediyor ve sizin tavsiyenizle de ev ahalisine vestel tv alarak laflarından kurtulmuş biriyim. Bunları niye yazdım, forumlar bunlar içindir, yazarsın, fikrini beyan edersin, tartışırız, bilmediğimizi sorar bildiğimizi söyleriz, bu zaten siyaset değil mi ve de eğlenceli değil mi. Şahsi fikrimdir en düzeyli forum olarak burayı görüyorum. Son not can beye, pioneer 428xd hala canavar gibi tık demeden çalışıyor görüntüsüne kimse inanmıyor hala, sizin yazdıklarınız olmasa bu tv benim olmazdı, ahh 5090 denk getirebilseydim.
Sevgiler
Hay ağzınız bal yesin ?

En güzeli bunu eğlenceli kılabilmek ve eğlenirken de bilgilenmek ve öğrenmek değil mi zaten :ok

Muhalif olabiliriz ama yiğidi öldürür, hakkını yemeyiz (şahsım adına konuşayım) bakın akp li bir belediye sınırlarında ikamet ediyorum (seydikemer), dün işyerimizi (Fethiye) bayraklar ile donatıp diğer bayrakları da evimize asmak üzere masanın üzerine koydum ama kafalar dalgın, bayrakları masada bırakıp gelmişim.

Benim için de anlamı büyüktür mesela ben her sabah iş yerinizin otomatik panjuruna bayrağımızı takar, kumandadan aç komutu verip yere hiç değmeden göndere çeker gibi çekerek öper ve işime başlarım. Ev bayraksız kalınca ciddi canım sıkıldı açıkçası.

Aklıma geldi ve Seydikemer belediyesini aradım. Telefona çıkan kimdir bilmem, bir beyefendi açtı telefonu, kendisine durumu izah ederek bayrak rica ettim. Ellerinde bayrakları olduğunu ve hemen organize edeceğini söyledi, bir saat sonra ben balkonda otururken telefonum çaldı, baktım bende kayıtlı numara, açtım ve "Efendim Ayhan" dedim.

"Adem abi sen bayraksız mı kaldın yahu" diye gülüyordu, derken karşı sokaktan giriş yapan bir araba gördüm, dışarıda bayraklar dalgalana dalgalana geliyorlardı maşallah ?

Aşağı indim, bayraklarımı teslim aldım. Buralar küçük yerler, genelde birbirini hep tanır insanlar ama biz yabancıyız kimse bilmez bizi. Ayhan dediğimiz arkadaşın da bir müşkülünü halletmiştim zamanında, kayıtlarda benim ismimi görünce kendisi gelip teslim etmek istemiş .

Tüm bunları şu nedenle yazdım.

Ben o telefonu ararken bir TÜRK vatandaşı olarak aradım. Onlar bana gelirken bir TÜRK vatandaşı olarak geldiler. Ne ben onları ararken parti gözettim, ne de onlar bana gelirken.

Ayhan akp lidir , iyi partilidir, gomonistdir beni ilgilendirmez. Ayhan kimdir biliyormusunuz? Ayhan sadece Ayhan dır benim için.

Yarın en ufak müşkülü olsa yine işine koşacağım Ayhan dır.

Yarın en ufak başım sıkışsa yine bana koşacak olan Ayhan dır.

Ayhan Seydikemer belediyesidir.
Ayhan Muğla Valiliğidir.
Ayhan Türkiye Cumhuriyetidir.

Gelirken ne bir kamera, ne fotoğraf makinesi ne de başka bir propaganda aygıtı/fikri yoktu adamlarda. Bunu gördüm ve ben kendim çekmek istedim bu sefer, İzinlerini aldım, Bayrakları verdim ve poz vermelerini rica ederek fotolarını çektim.

Öte yanda, elinde üzerine RTE imzaları basılmış yardim kolisi ile kameralar önceden organize edilmiş halde vatandaşın kapısını çalıp sonra cumhurbaşkanından başlayıp il başkanı , ilçe başkanı , kadın kolları başkanı, adam kolları başkanı, gençlik kolları başkanı, ergen kolları başkanı diye sıralayıp ''selam getirdim'' diyenleri de görüyoruz biz.

Demek ki aslında temel konu partiler değil uygulamalar ve insanlarda oluşturduğu rahatsızlık. Kraldan çok kralcı olanlar. Fanatikler.

Bu vesile ile, hassasiyetinden ötürü Seydikemer belediyesine, telefona bakan kardeşime, sevgili Ayhan ve yanında gelen kardeşimize gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.

Evet akp li bir belediyeye gönülden teşekkür ediyorum şimdi bunda bir sorun var mı ? ?

Aha bu da bizim Ayhan :)

20200423_124250fd0326766bd312f8.jpg
20200423_124245a23ae6b4e2c760be.jpg
20200423_12423762f9a1dcbcd82be8.jpg
20200423_124234b444416f9d4ad501.jpg

Son düzenleme:
selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Siyaset dediğin bireylerin yaşam kalitesini belirliyor , hayatlarına yön veriyor ise doğal olarak tartışılır.Doğal olmayan ise bu tartışmalardan rahatsız olunması ve endişe duyulmasıdır...
Siyaset dediğin bireylerin yaşam kalitesini belirliyor , hayatlarına yön veriyor ise doğal olarak tartışılır.Doğal olmayan ise bu tartışmalardan rahatsız olunması ve endişe duyulmasıdır...

Siyaset konuşulsun, fakat SMS onaylı üyeler tarafından. Yoksa forumun sonu belli.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yaw benim evin balkonun da şanlı TÜRK bayrağı 365 gün asılıdır hiç çıkmaz!
bir süre sonra sıcak-güneş etkisiyle eskiyor(1/1,5 yıl kadar sürüyor bu)sonra gelsin yeni onu takıyorum
sanırım 11 yıl oldu belki de 12 yıl hep 365 gün durmaktadır,İstanbu da iken de bayramları asardım ama bir astımmı
en az 1 ay kalırdı yaw:ok

şimdiki otuduğumuz Apt.da (10Daireli) üç tane pek "şerefli" daireler vardır! 12 yıldır buradayım,adiler 1 gün bile
hiç bir Milli/Dini bayramda bayrak asmamışlardır! bunlar da Türk(bu yörenin insanlarıdır!) yorum yok devamın da
zira bıktım artık böyle hainler den,PKK ile mücadale sürmektedir her daim iyi de bunlarla kim mücadele ediyor??

bakın böyle milyonlar var artık bu memleket de,yüzbin ler filan değil milyonlarca insan vardır!
bir de şunlar var bir şey oldumu hemen bayrağa sarılan,ama onun gayesi başkadır!

şimdi birisi çıkar yine "siyaset yapma" derse ona da girişirim aynen:sopa1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri