Domuz köftesi helal olmuş... Köfteci YS

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk 

Süper Üye
Top Poster Of Month
21 May 2018
752
domuz eti katkılı sanılıyor ama %100 saf domuz eti tespit edilmiş... hala savunuyorlar...

GZc7QMeWIAAtHwc

GZc7QMcWEAAUPxM

kanıtlanmış ama savunan çok... helal oldu heralde...

image_2024-10-18_005046343.png

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,269
62
Zamanında bazı zamanlar iş icabı mecbur kalınca dışarıda bazen seyyarlardan,bazen esnaf lokantalarında köfte yedim.Ama o köftelerin tadını şimdi bulamıyorum.Bu köfteci Yusuf olayında da lehte ve aleyhte bir sürü iddia var bakalım sonu ne çıkacak?

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
166
43
akıllı bir insan ! bu olayın komplo oldugunu zaten anlar ,yuz milyonlarca dolar yıllık ciro yapan bir sirket neden domuz eti kullansın ?salakmı bu adamlar? verdigi salatanın icine 1 gram daha az domates koysa cok daha fazla kár yapar .ulkedeki pis islerden birisi iste firmaya cokmeye calisiyorlar .

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
95
42
Bu firma günde 180 ton et işliyor diyorlar. Üstelik ürünler karkas olarak geliyormuş. Böyle bir şey olsa bir kişi de çıkar resim falan çekerdi. %10 karıştırsa 90 tane hayvan yapar günde. Bu kadar gizli yapılabilmesi bana mantıklı gelmiyor. Çökmeye çalıştıkları teorisi benim aklıma daha çok yatıyor.

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Süper Üye
5 Ara 2020
501
36
amma sallamışın bilader kim demiş yüzdeyüz karıştırmış diye :haha sen rakip köftecimisin yoksa anlamadım giiti alo abi olsaydı sana lahavleveveee derdi inan :yumruk hem raporu şubatta hazırla ama ekimde devreye sok bune lahana bune perhis denklemi gibi buna kim inanır tabi bizim kadri inanır :coskunbak burdabile 5 kişi inanmamış bitek sen inanmışın olaya köfteci grezimonk :haha

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Köfteci Yusuf bey yaptığı hileyle malı götürmüş gibi görünüyor. Az buz değil (binde bir = 1/1000 = %0.1)
Yanılmıyorsam bu tarz test makinaların ölçüm hassasiyeti 1/10000 = %0.01

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Köfteci Yusuf bey yaptığı hileyle malı götürmüş gibi görünüyor. Az buz değil (binde bir = 1/1000 = %0.1)
Yanılmıyorsam bu tarz test makinaların ölçüm hassasiyeti 1/10000 = %0.01
Ordaki değerlerin tespit edilen miktarı yansıttıklarından emin değilim,

LOQ: ''Limit of quantification expresses the lowest concentration of analyte that can be quantified precisely and accurately''
Nicelik sınırı, kesin ve doğru bir şekilde ölçülebilen en düşük numune konsantrasyonunu ifade eder.
Bence burada bahsedilen %0.1 tespit edilen miktar değil aletin ölçüm hassasiyeti.

Geri
Üst Alt