Dolby Atmos Destekli Tv Kulaklığı

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Herkese iyi bayramlar dilerim.

Hem çevreyi rahatsız etmemek adına ses sistemini gönül rahatlığıyla kullanamadığımız için, hem de ağırlıklı olarak geceleri film izlediğimden, tv'yi kulaklık ile kullanmayı tercih ediyorum. Aynı zamanda kulaklık ile bütün detaylar daha net duyuluyor.

2014 yılından beri Sony MDR-DS 6500 kullanmaktayım. Sadece DTS ve Dolby Digital desteklediğinden, daha yüksek çözünürlüklü ses formatlarına geçmek istedim. Aslında DTS formatı benim için oldukça tatmin edici ancak stream servislerinin hiçbiri DTS desteklemiyor; ya Atmos destekleri var ya da normal Dolby Digital.

Benim bulduğum seçenekler şunlar;
1) TV'yi bilgisayara bağlayıp Windows 10 Dolby Access uygulamasını kullanmak. (Bilgisayarda zaten kullanıyorum ve memnunum ancak TV ve pc farklı odalarda)
2) Apple TV + Airpods Max veya Airpods 3 ya da Airpods Pro kullanmak (Oldukça maliyetli ve ses kalitesini hiç denemedim, tatmin eder mi bilmiyorum.)
3) Sony MDR-HW700DS kulaklık almak. (Hem bulmak zor hem de sadece 30 FPS ses veriyor, yanına HD Fury Vertex 2 gibi bir aparat almak gerekecek, aşırı maliyetli.)
4) JVC xp-ext1 kulaklık satın almak (Kargo ve gümrük ile birlikte 1.000 USD'nin üzerinde maliyeti var.)
5) Xbox satın alıp Dolby Access uygulamasını kullanmak. (Mantıklı ancak Xbox platformunu sevmiyorum.)
6) Sony WLA-NS7 Bluetooth aktarıcı alıp, uyumlu Sony kulaklık ile kullanmak. (XR işlemcili Bravia tv ve ona uyumlu Sony kulaklık istiyor, maalesef bendeki tv'de XR işlemci yok.)

Yukarıda saydığım çözümler dışında bir önerisi olan var mı ? Apple tv'ye benzer ancak Windows 10 işletim sistemli bir tv box olsa süper olurdu.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Atmos özellikli kulaklık yok sanırım. En iyi LDAC var.

Airpods en fazla AAC bir de ALAC diye kendine özel codecini destekliyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri